Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elengednétek a lányotokat...

Elengednétek a lányotokat bulikba? 16/L

Figyelt kérdés
16 éves vagyok. A város legjobb középiskolájába járok,habár közepes tanuló vagyok. Anyukám ismeri az összes barátomat,tudja,hogy milyen körökben mozgok. Nincs velük baja,szereti őket,tudja,hogy rendesek,nem utcakölykök,stb.. Mindent megosztok vele,ugyanis lányaként úgy érzem,hogy egy anyának tudnia kell a gyerekéről mindent(még ha nem is mindent,de jópár dolgot igen) Mégse enged bulizni. Szerinte kicsi vagyok még ehhez. Ha enged,akkor csak úgy,ha apukám is jön velünk,mivel ő kidobó a városi szórakozóhelyeken,és ha lenne valami bajom,akkor ő tudna azonnal intézkedni. Viszont apukámtól külön lakunk,és kihasználásnak érezném,ha csak ezért felhívnám,hogy megyek és márpedig abban a discoban legyen,ahova én megyek. Nem olyan szórakozóhely,ahova menni szeretnék,ahol minden héten balhé van. Járnak ide bulizni felnőttek is,és tőlem fiatalabbak is. Engedett már egy párszor bulizni a nyáron is és máskor is,de sose túl sokáig.. Mindig azzal érvel,hogy kicsi vagyok még ehhez. Nem cigizek,soha életemben még csak közel se kerültem a droghoz,ha iszok,akkor is csak mértékkel és tudom hol a határ,még sosem voltam részeg! Nagyon jó körben mozgok,megbízható barátaim vannak,tudok magamra vigyázni. Hogy kéne mégis rávennem,hogy engedjen bulizni? 16/L
2011. aug. 9. 03:05
1 2
 1/11 depp81 ***** válasza:
100%
Amikor elengedett, meddig maradhattál?
2011. aug. 9. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ha kis összejövetelekről volt szó,akkor 11,de minden félórában telefonált. Amikor apukám is ott volt,akkor 1 óra,de az is csak azért,mert apa megengedte.
2011. aug. 9. 04:06
 3/11 anonim ***** válasza:
87%
Valószínűleg ez nem bizalomhiány, egyszerűen félt anyugád az éjszakai élettől. Szerintem ülj le vele és normálisan beszéljétek meg a dolgokat.
2011. aug. 9. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
* anyukád
2011. aug. 9. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Testvérem most lesz 18 (1 hónap múlva) és neki sem engedik. Asszem 16 volt, mikor először megkérdezte(akkor még mondhattuk, hogy nem dohányzik; nincsenek rossz jegyei; és a barátai is normálisak voltak). Most pedig ennek az ellentéte van...

Nem engedték sehova ezért csendesen fellázadt. Sosem dumált vissza senkinek, sosem szökött el, "csak" elkezdett bagózni, rossz társaságba keveredett, nem tanul (pedig előtte 4,8-as átlaga volt).

Szóval a túlzott féltésnek ez lett a hatása. Kedves Szülőknek elrettentő példa.

:/

2011. aug. 9. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
74%
Bírj ki még egy-két évet, egyre szabadabb leszel, 18 éves korodtól pedig orrba-szájba bulizhatsz, még meg is unod.Nem maradsz le semmiről 16 évesen, amit ne tudnál néhány év múlva bepótolni.
2011. aug. 9. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
61%

Utolsó, nem értek veled egyet. 4en vagyunk tesók, 18éves korunkig nem engedtek el minket bulizni. Én vagyok a legidősebb, van munkahelyem, Párommal most vettünk házat, szép az életem, nem züllőttem el, mert nem engedtek bulizni. A nagyobbik hugomnak nincs életcélja, 22 évesen egy iskolába takarít, drogozik, cigizik, otthon élősködik, rossz társaságba jár, elzűlött. A két kisebb testvérem 20-21 évesek kint vannak külföldön tanulni és dolgozni, ők se zülöttek el.


Én azt mondom a mai világban főleg ráérsz bulizni 18 évesen, nem leszel semmivel sem kevesebb, hogyha nem most mész. És anyukád még jó hogy félt, most persze tehernek veszed, hogy állandóan hivogat, meg nem enged el, de ha felnőtt leszel megfogod érteni. Én se hittem el anno, de most már belátom hogy igazuk volt:) 24/N


Ja, nézd meg az elrabolva című filmet. Nagyon tanulságos és jó!

2011. aug. 9. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
6:35-ösnek szólt:)
2011. aug. 9. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nekem csak húgom van de ha anyáék majd elengedik bulizni megyek vele ha égő lesz ha nem mert nagyon féltem.
2011. aug. 9. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

16 évesen engem még unokanővéremmel is nehezen engedett el, mikor szülinapja volt aztán a rokonok bevetették magukat.

Ne csodáld hogy fél, és azér az jó jel hogy legalább apuddal elenged, meg hogy néha egyedül is, hidd el idővel ezek az órák tovább nőnek majd. esetleg probáld ki azt hogy haza kísérnek a barátnők egy buli után de megkéred anyudat hogy 1-2 órát még hadd beszélgessetek kint a ház előtt stb

2011. aug. 9. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!