Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ezt fer? Mit javasoltok?

Ezt fer? Mit javasoltok?

Figyelt kérdés
A barátom most júniusban végzett az iskolával.Fel is vették dolgozni.Megbeszéltük,hogy amíg így mindketten otthon lakunk addig spórolunk,hogy ne kelljen hitelbe vernünk magunkat már az elején,pl.:júliusban keresett(fél hónapot dolgozott csak) 41ezret,elraktunk 25ezret.Most augusztusban keresett 140-et,félreraktunk 75ezret a szüleinek beadott a 40ezret,amiért ott lakik,a maradék 25ből elmegyünk kirándulni,mert még idén sehol sem voltunk:/ Én nem sajnálom a szüleitől a 40ezret,de felidegesített,mikor láttam,hogy átmentek a határon olcsó cigire és 2literes sörökre költötték,ja igen és még csokira,de a hűtő űres,fagyasztott hús nincs,wc-papir nincs,mosópor fogy.Mondtam a barátomnak,hogy ezzel csak támogatja a piálásukat,meg a cigizést,miért nem vásárol be nekik cukrot,mosóport,húst stb.?Az volt a válasza,hogy mert a szüleinek a pénz kell.EZ szerintem teljesen olyan,mint mikor egy koldúsnak nem pénzt adnak hanem kenyeret az már nem kell nekik,mert piát vennének a pénzből.Oké nem sok sör 12*2liter..de akkor is rosszul esik,mert többet ért volna ha ennyivel többet rakunk félre. Nagyon szeretnénk külön menni,mert a szülei sem igazán engedik hozzám minden másnap aludni,pedig én is ott alszok minden másnap.És a fizetése maradék részével is elkell számolnija,az apja meg kérdezte a 40ezernél,hogy ez csak fizetés előleg?? Az eddig összespórolt 100ezret is titokban spóroltuk,cirkusz lett volna belőle.:( Mit tanácsoltok,hogyan segítsünk nekik?A pénzt már nem szeretnénk,ezek után,hogy alapvető dolgok helyett cigi és sör:S
2011. aug. 12. 18:13
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:
de mire vagy büszke?:DDD
2011. aug. 12. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 A kérdező kommentje:
arra,hogy soha nem lesz sem a barátomnak,sem nekem adosságom ,főleg nem szenvedélydolgok miatt:) nah de megyek,ennek semmi értelme....én a gyerekemtől soha nem fogok elfogadni 1 forintot sem,örülök,hogy a bulikat,ruháit veszi magának,ha már lesz annyija,és jöhettek azzal,hogy nem tudhatom,mit hoz az élet,de én biztosra megyek,hitel nélkül nem lesz esélye hogy elvigyék a házunk,és kettőnk fizetéséből csak a számlákat,meg a kaját kell fizetni ami két fizetésből simán megoldható,de az emberek nagy többségének csak arra van esze,hogy felvegye a hitelt,de fizetni nem megy.:S sajnálom őket.
2011. aug. 12. 18:55
 23/42 anonim ***** válasza:
100%
Te igenostoba nőszemély! Emiatt ne magadra légy büszke, hanem a szülőkre!!! Mert ha ők nem lennének, te most krva nagy sz@rban lennél, és igen, szükséged lenne a hitelre!! Szóval kicsit vegyél vissza az arcodból, és köszönd meg a szüleidnek, hogy vannak neked...
2011. aug. 12. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 anonim ***** válasza:
Miért nem költözik hozzátok a párod? Amúgy 40 000 Ft nem olyan sok, örüljetek, hogy így spórolhattok, ha külön laknátok, ennek a sokszorosa lenne. Te nem szólhatsz bele, hogy mire költik, gondolom, ha ennyi problémájuk van, nekik a sör meg a cigi a luxus, úgy érzik legalább ennyit hadd engedjenek meg maguknak.
2011. aug. 12. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 A kérdező kommentje:
igaz,nekik is köszönhetem,de sok ilyen-és jobb helyzetben lévő fiatal ígyis hitelt vesz fel,mert szerintük nem megy máshogy.de amúgy inkább fizetem a havi 40ezer hitelt és együtt éljünk,mint hogy külön és így.:) lehet hogy nem jutnak 1 évben egyszer sem 1napos kirándulásra,de együtt lennénk.
2011. aug. 12. 19:09
 26/42 anonim ***** válasza:
37%

Nem értem miért támadjátok a kérdezőt. Nem akarja elszedni a barátja pénzét, hanem közös életet terveznek és mivel az egyik fél dolgozik, spórol is.

A hitellel kapcsolatban is rohadtul igaza van.

Ha pedig szétmennének a párjával, akkor sem az övé lenne a pénz,hanem a párjáé. Nem tudom ezért minek kell letámadni.

2011. aug. 12. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 A kérdező kommentje:
már felvetettem neki a kérdést.. itt csak 10ezret kell beadni,annak aki nem tanuló.de amúgy azoknak akik szerint élősködö vok.Nem magamnak gyüjtünk..most per pillanat nagyobb részt az ő pénzéből(lesz máshogy is),hanem magunknak.és nem az enyém lesz a ház.hanem közös.amikor majd dolgozok többet adok bele.
2011. aug. 12. 19:14
 28/42 anonim ***** válasza:
Ő gyűjt. nem Ti gyűjtötök.
2011. aug. 12. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 A kérdező kommentje:
köszönöm.19:13!! nekem az az egyetlen célom,hogy családot alapítsunk együtt,lehetőleg hitel nélkül.
2011. aug. 12. 19:17
 30/42 anonim ***** válasza:
100%

a barátod otthon lakik.

pénzt keres.

hazaad belőle.

szerintem ez abszolút normális, én nem tudom mi bajod van ezzel. ahhoz, hogy azt a pénzt mire költötték el, neked az égvilágon semmi közöd nincs. főleg, hogy nem is a te pénzed volt. maradj szépen a fenekeden, és majd ha te is keresel pénzt, akkor eldöntheted hogy adtok-e belőle másnak, és ha igen, akkor mire.

2011. aug. 12. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!