Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ezt fer? Mit javasoltok?

Ezt fer? Mit javasoltok?

Figyelt kérdés
A barátom most júniusban végzett az iskolával.Fel is vették dolgozni.Megbeszéltük,hogy amíg így mindketten otthon lakunk addig spórolunk,hogy ne kelljen hitelbe vernünk magunkat már az elején,pl.:júliusban keresett(fél hónapot dolgozott csak) 41ezret,elraktunk 25ezret.Most augusztusban keresett 140-et,félreraktunk 75ezret a szüleinek beadott a 40ezret,amiért ott lakik,a maradék 25ből elmegyünk kirándulni,mert még idén sehol sem voltunk:/ Én nem sajnálom a szüleitől a 40ezret,de felidegesített,mikor láttam,hogy átmentek a határon olcsó cigire és 2literes sörökre költötték,ja igen és még csokira,de a hűtő űres,fagyasztott hús nincs,wc-papir nincs,mosópor fogy.Mondtam a barátomnak,hogy ezzel csak támogatja a piálásukat,meg a cigizést,miért nem vásárol be nekik cukrot,mosóport,húst stb.?Az volt a válasza,hogy mert a szüleinek a pénz kell.EZ szerintem teljesen olyan,mint mikor egy koldúsnak nem pénzt adnak hanem kenyeret az már nem kell nekik,mert piát vennének a pénzből.Oké nem sok sör 12*2liter..de akkor is rosszul esik,mert többet ért volna ha ennyivel többet rakunk félre. Nagyon szeretnénk külön menni,mert a szülei sem igazán engedik hozzám minden másnap aludni,pedig én is ott alszok minden másnap.És a fizetése maradék részével is elkell számolnija,az apja meg kérdezte a 40ezernél,hogy ez csak fizetés előleg?? Az eddig összespórolt 100ezret is titokban spóroltuk,cirkusz lett volna belőle.:( Mit tanácsoltok,hogyan segítsünk nekik?A pénzt már nem szeretnénk,ezek után,hogy alapvető dolgok helyett cigi és sör:S
2011. aug. 12. 18:13
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
85%

Támadni fölösleges valóban.Még becsülendő is,h így áll az élethez.Az ő korában sok a felelőtlen ember.Csak túl konok és szinte megdönthetetlennek tűnő érveket csattogtat,és ez kiveri itt a biztosítékot,mert azt hiszem jócskán vannak itt olyanok,akik már visszafelé jönnek arrl az útról,amie ő még el sem indult.

Jó az alap,de a családi fészek melegéből könnyű rózsaszín álmokat eregetni,amíg ki nem lépsz a való életbe.Az veri ki a biztosítékot,ahogy fogalmaz.Kérdezett vmi,és közben 100%-ig biztos a saját igazában.Csak az élet ritkán fekete vagy fehér.

2011. aug. 12. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 A kérdező kommentje:
beleadsz az A halmazba 5-t..az a te gyüjtésed..de ha valaki más belead 1-et.akkor már gyüjtötök..én csak pár ezerrel szálok bele,de gyüjtünk,mert beleszállok amivel tudok:)
2011. aug. 12. 19:21
 33/42 anonim ***** válasza:
79%
Az eredeti kérdés vége: "Mit tanácsoltok,hogyan segítsünk nekik?" ... a többesszám az ami sokak szemét csípi..főleg itt a végén... csak ezt ő nem akarja megérteni.A barátja fizujával kapcsolatban még nincs olyan,h "ők".
2011. aug. 12. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim ***** válasza:
27%

Nem, egyáltalán nem ez verte ki a többieknél a biztosítékot, lazán irigyek az emberek. Képtelenek felfogni, hogy másnál az a normális, ha a szülei nem várják el, hogy adjon nekik a munkával megkeresett pénzéből, amit utána baromságra költenek el. Tudod én se adnék erre egy rohadt fillért sem. Az én csőrömet is b*szná a dolog,az én jövőm is múlik ezen.

A kérdező meg jó eséllyel lesz ennek a férfinek a felesége és meg is egyeztek hogyan gyűjtenek. Ő később ad bele többet. Teljesen logikus és igazságos is.


Nem ezt hívják élősködésnek.

2011. aug. 12. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:
79%
Az ő "keresetük", arra költik, amire akarják. Ha úgy döntenek, hogy éheznek a cigiért, egészségükre.
2011. aug. 12. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:
57%
Épp azt magyarázza, hogy nem az ő keresetük, hanem a barátja keresete.
2011. aug. 12. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:
84%
Szép, hogy így gondolkozol a spórolásról, de ne szóld le a hiteleseket. Nem akarlak bántani, de ha havi 100 000 Ft-ot raktok félre havonta, akkor is 10 év mire egy kis lakást vesztek. Addig gondolom, nem akarjátok, hogy szülők tartsanak el titeket, ha külön mentek lehet, hogy aligtudtok spórolni és ha otthont akartok, inkább ti is hitelből sajátot, mint albérletre fizetni másnak.
2011. aug. 12. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 A kérdező kommentje:
úgy volt,hogy holnap megyünk pécsre,állatkertbe a szerelmesek lakatjaihoz rakni lakatot stb.erre most hívott,hogy az apja církuszol,hogy ne menyjen sehova,és a fejéhez vágja hogy nem segít semmit,pedig segít de tényleg tervezzük a jövönket,és 20éves és nem mehetünk el együtt sehova..:'(
2011. aug. 12. 20:13
 39/42 A kérdező kommentje:
most volt 3-án a szülinapja és csináltam neki tortát itthon megünnepeltük.úgy volt hogy náluk is..és mivolt.sütöttek pizzát vacsorára ez volt a szülinapi ajándék.pedig egy torta sütése sem drága,ha az anyja csinálta volna.és fáj nekem,mert tudom neki is..:(
2011. aug. 12. 20:16
 40/42 A kérdező kommentje:
örülök, hogy páran megértetek.köszönöm.
2011. aug. 12. 20:17
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!