Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hívjátok/ ismerősötök hívja...

Hívjátok/ ismerősötök hívja mamának, papának a szüleit? És olyan aki keresztnevükön hívja őket? Hogy alakult ez ki, mi miatt? Ha a szülő papa/mama, akkor hogy szólítják a nagyszülőket?

Figyelt kérdés
Légyszi, írjátok oda, a korotok és hogy hány évesek vagytok.
2009. ápr. 14. 21:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
A barátom (21/f) papának és mamának szólítja az apját és az anyját, a nagyszüleit pedig nagymamának és nagypapának.
2009. ápr. 14. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Ez általában a kései gyerekeknél jellemzőbb?
2009. ápr. 14. 21:54
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Én is mamának és papának (is) szólítom a szüleim, meg anyunak és apunak és anyónak és apcinak. Mikor mi jut eszembe. A nagymamám nagyi a nagypapám nagypapa. (anyám 19 volt amikor születtem, apám 25)
2009. ápr. 14. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

ez akkor lehet zavaró, ha én Mamámról, vagy Papámról mesélek, és visszakérdeznek... mert nekem Mama az az édesanyám édesanyja, a Papám meg az édesapja.

Édesapám szülei közül csak Nagyit ismertem, ő volt Nagyi, a Nagypapát nem ismertem, mert mikor születtem, ő már nem élt, így nem is kellett megszólítanom.

Szüleimnek sok mindent mondok: Anyec, Anya, Anyu, Anyci, Anyukám, Anyuka, Apec, Apóc, Apu, Apa, Apuka, Apukám,

de ha beszélek róluk, akkor szüleim, édesanyám és édesapám.

Azt nem tudom, honnan alakult ki, de pl édesapám az ő édesapját atyának hívta, nagymamáját pedig nyanyinak. Ez ilyen furcsa családi szokás. És sztem a családok válogatják meg.

A fater, meg muter, meg társaival nagyon nem vagyok kibékülve...

ők megérdemlik a tiszteletet...

(23/L)

2009. ápr. 14. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
87%

Szüleimet: Anyu, Apu vagy néha a keresztnevükön becézve (pill. Juci)

Nagyszüleimet: Mami és Papus(ka)

2009. ápr. 14. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
28%
Ja 24/L voltam
2009. ápr. 14. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen pl a sógornőm szüleit is papának és mamának szólítom.Nem zavarja őket sőt,tetszik nekik.30/f
2009. ápr. 14. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
80%
Én 18 vagyok. A szüleimet tegezem de nem hívom őket keresztnevükön. A kialakulását a neveltetés határozza meg. Ha a gyereket úgy nevelik, hogy magázza a szüleit akkor úgy fog tenni. Ha tegezésre akkot úgy. Ha a szüleim a saját szüleikről beszélnek és nekem mondanak valamit róluk akkor nagyanyáddal/nagyapáddal ez és az történt... Ha maguk közt akkor apám/anyám szójárás van. Igaz, hogy magázva is el lehet küldeni valakit a francba de a magázódás egy nagyon csekély tiszteletadásra sarkall,megjegyzem nem túl lényegestre.. A tegeződés pedig már sokoldalúbb. Ha valakivel beszél az ember és tegezi akkor valamivel könnyebben oszt meg vele bármit.
2009. ápr. 15. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
78%

En anyunak meg apunak szolitom a szuleim, a nagyszuleimet tata meg mama. A kislanyom meg anyumat nagyinak az anyos meg mamanak. Sajnos nincs nagytata egyik felol sincs igy soha nem szolitotta sehogy :D

32\L

2009. ápr. 15. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

A sógornőm (30/L) szintén mamának és papának hívja a szüleit, de pl. a párom már nem.

Én (21/L)a szüleimet Apunak (Apus, Apussz) illetve Anyunak (és még Anyus, Annussz) szólítom.

Keresztnéven szólítás csak hülyéskedés közben jöhet szóba, mert az én szüleim azt nem nagyon szeretik, mondván: egy idegent is lehet a nevén szólítani.

2009. ápr. 15. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!