Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Külföldi férfi? Belevágnátok...

Külföldi férfi? Belevágnátok egy olyan kapcsolatba, ahol a másik fél nem magyar?

Figyelt kérdés
Vélemények? Tapasztalatok? Minden érdekel,ami ezzel kapcsolatos. Nagyon megköszönném,ha megosztanátok velem a tapasztalataitokat. Kicsit félek,hogy mi lehet egy ilyen kapcsolat jövője. Mik az előnyök és hátrányok? Nektek milyen származású a párotok? Bocsánat a sok kérdésért,csak szeretnék tisztán látni. KÖSZÖNÖM szépen a válaszokat előre is! 24/N
2011. aug. 18. 12:42
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hogy milyen a jelleme. Ha mondjuk elfogadja a nemzetiségemet, szokásaimat, érdeklik a vágyaim, érdeklődési köröm, családom akkor igen. De ha nem mutat fikarcnyi érdeklődést arra, hogy megismerje a nyelvemet, kultúrámat, szokásaimat akkor elkerülném magasból.


Egyik barátnőmnek van egy román párja, hát...2 év alatt nem jutottak el odáig, hogy a srác 3 ép szót megtanuljon magyarul. Már ki van jelentve, hogy gyereke születése esetén románul kell vele beszélni, és csakis abban a román városban lakhatnak, ahová a srác valósi. Na nekem ennél több nem is kellene, ott hagynám mint a sza.ró macskát.

Egy normális értékrendű külföldivel meg nem lenne semmi bajom...

21-L

2011. aug. 18. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
77%

Itt él-e Magyarországon? Mert ez is fontos! És ezt nem írtad.


Nem a nemzetiség alakítja a személyiségedet. Attól, hogy nem magyar, lehet rendes is és semmire való is. Az én férjem külföldi, itt él Magyarországon. Csodálatos ember. Nekem egy percig sem jutott eszembe, hogy azért, mert külföldi nem lehet jó a kapcsolatunk. Pedig előtte is volt egy külföldi párom, na ő egy semmirekellő alak volt.

Az én férjem már elég jól beszél magyarul. Annak ellenére tanulja a nyelvet, hogy szeretnék 2 éven belül egy másik európai országba költözni.


Mivel nem írtad, hogy itt él-e, szerintem érdemes átgondolni, hogy ha külön országban éltek, nehezebb fenntartani a kapcsolatot. Illetve ha itt is él, fontos kérdés, hol képzeli el a jövőjét, itt? Ha nem, akkor te hajlandó lennél-e költözni? Ha nem is az ő országába, de egy másikba?

2011. aug. 18. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
81%
Kultúrkörtől függ. Ha a férfi európai kultúrkörből származik (esetleg japán, mert még az ő kultúrájukat ismerem, és nincs nagy különbség), és hajlandó arra, hogy megismerje a mi kultúránkat, és a gyermekünkkel is mindkettőt megismertessük, akkor igen. Azonban afrikai, közel-keleti etc. kultúrkörből származóval semmiképp, mert túl nagyok a különbségek, olyan kérdésekben is, amiben ragaszkodom a miénkhez.
2011. aug. 18. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
53%

én belementem...

1. barátom orosz volt, de kiskora óta itt él.

sajnos nincsenek mély érzései, az érzelmi intelligenciája nagyon alacsony...ilyeneket mondott nekem, hogy akkor vagyok aranyos, mikor ő kínoz (csikál, csípked, lefogja a kezem stb.).

szakítottunk(most már azt mondom, hál' égnek).

utána összejöttem egy másik orosszal. ő nagyon sokkal idősebb volt nálam. először minden oké volt, udvarias, művelt, szolidan elegáns...

állítólag találkozókat szervezett üzletembereknek dél-európa szerte...mindenesetre sokat utazgatott.

aztán voltak fura dolgai, nem értettem pl. hogy minek van kés az övtáskájában stb (véletlenül vettem észre). meg egyszer elszólta magát, hogy katona volt....és az is fura volt, hogy nem látszott rajta, de mindig volt pénze venni nekem ruhát, volt, hogy vett aranygyűrűt "csak úgy".

mindenesetre szakítottunk, de még most, 3 hónapja is keres.

aztán most akar járni velem egy ukrán srác...elmentem hozzájuk, és megmutatta a pisztolyát amit itt nem lehet kapni O.o... aztán mesélte, hogy már majdnem volt börtönben :/

meg az egyetemen is van 1 lengyel srác, de róla még nem tudom, mit "rejteget".

rám mindig a külföldiek hajtanak, közülük is a zűrösek...mondjuk lehet hogy azért, mert félig szerb vagyok.

magyarokkal is próbáltam járni, de köztük is a balhésak kerestek.

pedig én nyugalomra vágyom.

21/L

2011. aug. 18. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
64%

12:59 vagyok még


előnye:

- gyermeked legalább 2 nyelvet már fog beszélni

- mindkét kultúrával megismerkedhet, kamatoztathatja a javakat

- ha beszéled a nyelvét, tökéletes nyelvi gyakorlat a számodra

- az én férjem olyan helyről származik, ahol még érték a család, az igaz kereszténység, így egy tisztalelkű, jóindulatú, külsőségektől mentes, családszerető, dolgos ember mellett élhetem le az egész életem


hátrányát: nem tudok írni

Ja és nigériai a férjem.

26/N

2011. aug. 18. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Ázsiai az illető. Még annyira nem bonyolódtunk bele a dolgokba,csak azt érzem,hogy nem vagyunk közömbösek egymás számára. Egyébként egy 3. országban ismerkedtünk meg,ahol ő is turista volt és én is. Angolul kommunikálunk egymással,tehát nem beszéljük egymás anyanyelvét. Nyelvet tanulni bármikor hajlandó lennék. Vonz a egy másik országba való költözés is,csak meg vagyok illetődve picit.
2011. aug. 18. 13:13
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
Az én férjem sem magyar, 8 éve találkoztunk Lengyelországban, ő ott tanult, én pedig a húgomat látogattam meg. Nem akartam vele összejönni, mert tudtam, hogy előbb-utóbb vissza fog menni Amerikába, én viszont nem akartam elhagyni Európát. Végül csak sodródtunk az árral. 1 évig utazgattunk Varsó és Budapest között, aztán jött Budapest-Los Angeles. 1 évig éltem is kint vele, de nagyon hiányzott a családom. Hazajöttem, elhagytam. 1.5 évig úgy-ahogy tartottuk a kapcsolatot, próbálkoztunk másokkal ismerkedni. Aztán egyszer hívott, hogy nem bírja nélkülem és Londonban megpályázott egy állást...a többi már történelem :-) Nagyon kell szeretni, késznek kell lenni feláldozni sok mindent...33 vagyok, ha ő magyar lett volna, már régen családunk lehetne. Rengeteg idő ment el, rengeteg fájdalom, könny és nem utolsó sorban pénz. Egy ház árát repkedtük el az évek során. Mégis megérte :-) Vele vagyok boldog, vele vagyok önmagam, a világ végére is követném.
2011. aug. 18. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
67%

"esetleg japán, mert még az ő kultúrájukat ismerem, és nincs nagy különbség"

Hát ez érdekes kijelentés, szerintem meg a japánok kultúrája igen sokban különbözik a miénktől... Ahogy a kínaiaké is. Nem tudom, te milyen szemszögből vizsgáltad őket, hogy ezt kijelented...

Nem olyan szélsőségesek, mint mondjuk egy arab, de azért közel sem olyanok, mint az európaiak, elég a szokásaikat megnézni...

2011. aug. 18. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
59%

Engem idéztél, szóval válaszolok :)

Lehet, hogy kicsit merész kijelentés volt tőlem, és inkább úgy fogalmaznék, hogy az általam elvárt kultúrához nagyon hasonlít. Megvannak a hagyományos nemi szerepek, de nem esnek olyan szélsőségekbe, mint mondjuk a közel-keleten, az ünnepeik, családmodelljük, nyelvük hasonló (természetesen nem az írásukra gondolok, de kiejtésre/nyelvtanra is az), és nem utolsó sorban nagyon szeretik a magyarokat. Az egyetemen, ahova járok, több japán is van, és mindig nagyon megtalálom velük a közös hangot, sok kérdésben egyezik a véleményünk.

2011. aug. 18. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
85%
Hindu, arab férfival nem kezdenék soha. Több csúnya szerelmi drámát láttam a környezetemben velük kapcsolatban mint sikereset.
2011. aug. 18. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!