Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Más szülő is mondja a gyerekén...

Más szülő is mondja a gyerekének, hogy ő föláldozza magát a gyerekért?

Figyelt kérdés
Csak kíváncsi vagyok, hogy más anyukák, apukák is ilyenek-e, s ezzel tulajdonképpen mit szeretnének elérni.
2011. aug. 21. 01:35
1 2
 1/16 anonim válasza:
100%
Ja, az enyém is, csak múlt időben. Rosszul sült el az élete és mártírkodik. Azt akarja, hogy sajnáld, és hogy érts egyet vele, csináld amit mond. Érzelmi zsarolás.
2011. aug. 21. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
86%
Ezzel azt érik el hogy hülyének nézik őket, szerencsére az én szüleim normálisak, nem mondanak ilyesmiket.
2011. aug. 21. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
97%
Néha megemlíti anyukám, ha nem szült volna meg minket fiatalon (18) akkor sokkal hamarabb és könnyebben futhatott volna be karriert és mire mi nagyobbak lettünk volna, már remekül élnénk. De nem azért mondja, hogy rosszul érezzük magunkat, mindig hozzáteszi hogy de nem bánta meg egyáltalán a dolgot. Valószínűleg mert végül is jól alakult a karrierje is és mi is felnőttünk rendesen. Tehát nem zsarolásból, csak ha néha szóba kerül a téma, akkor jön elő ez is. 20n
2011. aug. 21. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
97%

Az én szüleim is mindig mondogatták. Épp a napokban jegyeztem meg, hogy én tuti nem fogok ilyesmit mondani a lányomnak. (Most 1 éves.) Általában szerintem azoknál a szülőknél fordulhat elő, akik még nem élték ki magukat valamiyen szinten. Valakinél ez a bulizást, csajozást-pasizást jelenti, valakinél a karriert, vagy tanulást.

Vagy azoknál, akiknél becsúszott a gyerek és még nem számítottak rá, nem készültek fel.

Igazándiból nem hiszem, hogy bántásból mondják, csak sok szülő lelki szemetes ládának használja gyerekét, és panaszkodik neki.

2011. aug. 21. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Igen, a 65 éves anyukám pont ma reggel kezdte rá, hogy miután szült 28 évesen többé nem ment kirándulni.

Mondtam neki, hogy akkor nem kellett volna szülni én nem kértem.

Egyébként megjegyzem mehetett volna mindenhová, csak kellett vmi ürügy a lustaságnak. Minden hétvégén pofazuhany ment 3 napig nálunk, amikor apu meghalt az összes sznob barát lekopott, nehogy pénzt kelljen kölcsönadni az özvegynek. Egyébként tévedtek, nem volt szükségünk pénzre.

2011. aug. 21. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ilyeneket nem mondtak, mert Anya elmondta, hogy ők tudatosan nem védekeztek, ha lesz, lesz ha nem lesz alapon. Ha elkezdte volna ezt nyomni nekem is megmondtam volna, hogy nem kellett volna abbahagyni a védekezést.

(Aki meg ilyeneket mondd, miért is szülte meg a gyerekét??)?

22/N

2011. aug. 21. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
77%
én nem szoktam mondani,de persze ezt csinalom,mivel mindig a gyerekemet nézem,ő az első.
2011. aug. 21. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Ezt általában azok mondják, akik túl bénák vagy gyávák vagy lusták gyerek(ek) mellett is a saját életüket is élni. Tapasztalatból mondom, hogy lehetséges, igaz sokszor komoly szervezést igényel, de megéri. Éppen ezért én sose fogok ilyet mondani a kicsiknek.
2011. aug. 21. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Nem úgy érted hogy föláldozza magát, hogyha ő azzal megvédhetné az életed, hogy ő inkább meghal, akkor megteszi? Vagyis én ezt vettem le, de a többiek látom nem. És nem értem, hogy milyen formában gondolod a föláldozást :)
2011. aug. 21. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Nálunk a feláldozás annyi volt, hogy amikor apám elhagyta a családot, anyám utána többet nem ismerkedett férfival semmilyen formában, pedig elég fiatal volt még. Ehelyett csak a gyerekeinek élt, vagyis csak velünk foglalkozott. Szerintem nem elérni akart valamit, hanem ez egyszerűen ösztön, ami valakiben erősebb, valakiben meg alig van meg. A szomszédunkban lakó szintén hasonló helyzetben levő nőnek pl. már 5-6 partnere volt a válása óta.

Azt sem tudom megmondani, hogy tulajdonképpen mit ért el, mert nem tudom milyen lenne, ha nem így történt volna. Amit az egyik válaszoló említett, a mártírkodás, az édesanyámra is jellemző, bár sohasem minket hibáztat.

2011. aug. 21. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!