Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Adhatnak ki körözést, mert...

Adhatnak ki körözést, mert nem jelentkezem anyámnál, nagykorúságom ellenére?

Figyelt kérdés
16 éves koromtol intézetben voltam(sajàt kérésemre)18 évesen elhagytam az intézetet,és külföldre költöztem.àllitolag édesanyàm lätni akar,mivel nem tudja hol vagyok,rendörséggel köröztet.valoban lehetséges???nem vagyok kivàncsi anyàmra,nem jo volt soha a kapcsolatunk...ha a hàz,amiben él,szocpolos és elakarja adni szükséges az alàirasom??? 3 éve nem talàlkoztunk
2008. márc. 6. 14:50
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

igen, lehetséges.

bejelent eltűnt személynek és a rendőrök megkeresnek. Viszont mivel nagykorú vagy, ha nem akarod nem mondják meg neki, hogy hol vagy.

2008. márc. 6. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

amúgy a szocpolhoz semmi közöd.


de igen jól irták elöttem. ha hivatalosan vagy külföldön (nem fekete munkás) akkor hívd fel azt a rendör örsöt ahova anyád tartozik és kérdezz rá hogy köröznek-e mert ha igen akkor mond meg nekik hogy kint dolgozol törvényesen és nem vagy kiváncsi anyádra. aztán max kikell töltened pár papírt. de nagykoruként nem köteleznek semmire sem, csak ha eltünt személy vagy akkor megakarnak találni.

2008. márc. 6. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
igaza van az előttem szóloknak, mikor a rendőrők megkérdezik hol laksz stb. el kell mondanod,de ugyanakkor azt is mond, h ne adják ki ezt a szülödnek...
2008. márc. 6. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
kerestethet a Vöröskereszttel is. De az is úgy működik, hogy pl. én kerestetlek, mert a testvérem vagy. Akkor mikor megtalálnak, akkor megmondják, hogy a testvéred kerestet, megvagy e neki. És ha te azt mondod, hogy nem akarsz a testvéreddel találkozni, akkor egy jó idő után azt a hírt adják a testvérnek, hogy a keresett személyt nem találták meg. Ha meg azt mondod, hogy igen, megvagy nekem, akkor rögtön értesítenek engem, hogy ezen és ezen a címen találom a testvéremet. Vagyis az akaratod ellenére nem adnak ki téged ha már nagykorú vagy.
2008. márc. 7. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a kommenteket,az az igazsàg,hogy külföldön tartozkodom,de nem dolgozom,baràtom van,nyàron vesz feleségül,addig be sem tud jelenteni àllando lakcimre.3 havonta az utlevelet,hogy az ne legyen gond,de bejelentve csak nyàron leszek.a màsodik kommenthez:a szocpol ràm is lett felvéve,legalàbbis van egy papirom,amin az àll hogy egy része megillet.ha most ezt az aelakarja adni,megteheti nélkülem?
2008. márc. 7. 13:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!