Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Rövidesen 9 éves keresztfiunk...

Rövidesen 9 éves keresztfiunk elsőáldozó lesz. Mit vegyünk mi, mint keresztszülők. Valami szép emléket gondoltunk, nem pénzt, és mégis kb. mennyi legyen az értéke?

Figyelt kérdés
Sok helyen olvastam, hogy a fiúknak aranyláncot vesznek kereszttel.Imakönyve, bibliája van.Rózsafüzért illik fiúnak ajándékozni?Légyszi segítsetek, a szülőket már kérdeztük, de ők sincsenek képben e témában, hogy mostanság mennyiért és mik a szokások.
2009. ápr. 15. 22:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
én ugyanekkor 9 évesen a keresztszüleimtől egy Casio Classicot kaptam, nem volt drága óra, műanyag tok, plexiüveg, de fekete kivitel, kis, gyerekkézre is illő méret és nagyon elegáns külső. Bár kiskoromban nem nagyon használtam, de örültem az ajándéknak, az óra a mai napig megvan, és emlékeztet a keresztszüleimre.
2009. ápr. 15. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

ha érdekel titeket bővebben ez az a modell

[link]

nem egy olyan drága óra, hogy lelopják a gyerek kezéről, és nem is annyira komoly, hogy felesleges legyen neki odaadni, ugyan nem hordom de még mindig itt van a polcomon, egyben, működőképesen. Pedig jó 9 éve volt már az esemény. Remélem segítettem.

2009. ápr. 15. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
még annyit, hogy az értéke 7500 ft körüli, nem kapcsolódik az elsőáldozáshoz, viszont egy elegáns, jó dolog, amit ünneplőhöz pl mindig fel lehet venni.
2009. ápr. 15. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Köszi, gondoltunk mi is a karórára, de anyukája félti, hogy összetöri elveszíti ellopják.Még valami más ötlet?
2009. ápr. 15. 22:48
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Én láncot kaptam kereszt medállal, mondjuk én lány vagyok, bár akár ezt is lehet neki is, vagy lehet pl. egy szép órát, gravírozott karkötőt. Én mondjuk az akkor kapott láncomat jó 10 évvel később hordtam, tehát ha kap is valamit, nem biztos, hogy most fogja használni is. Lehet rózsafüzért is, szerintem elsőáldozásra nyugodtan, mondjuk mi csoportosan kaptunk a hitoktatótól annak idején.
2009. ápr. 15. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Inkább olyasmit vegyetek, aminek örül a kisfiú, elvégre mégis csak egy gyerekről van szó. Ez az ő napja, lényeg, hogy ő boldog legyen, nem pedig az, hogy a felnőttek az ajándékot az alkalomhoz illőnek tartsák. Sógornőm kisöccse pár éve elsőáldozott, ő a keresztszülőktől számítógépet kapott, és ragyogott a boldogságtól. A helyetekben megkérdezném a kiskölyöktől, hogy mire vágyik, és azt venném meg neki.
2009. ápr. 15. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Én csak annyit szeretnék hozzátenni, hogy megkérdezném az anyukáját, hogy szereti-e az ékszereket, mert a fiúk többsége sosem vesz fel nyakláncot. Szóval ahhoz szeretni kell, hogy hordja. Ha nem szereti, akkor szerintem kár kiadnotok egy arany ékszerre a sok pénzt. Inkább olyat kellene adni, amit tud használni vagy szívesen visel. Szerintem rózsafüzért abszolút lehet fiúknak is ajándékozni.
2009. ápr. 15. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
26%
Most komolyan, láttál te már 9 éves kisgyereket rózsafüzért morzsolgatni? Mert én még csak öregasszonyokat láttam. Mit kezdene egy gyerek egy rózsafüzérrel???
2009. ápr. 15. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Aranyékszert fiúnak nem vennék. Ne pénz értékben gondolkodjatok, hanem olyanban, ami évek múlva is emlékezteti őt az eseményre.

Fiúnak is nyugodtan lehet rózsafüzér (igen, láttam olyan 9 évest, aki évek óta nagy becsben tartja a sajátját :)), de a karóra is jó ötlet.

A casionak vannak masszív modelljei, nálunk a fiúk is éveken át hordták gond nélkül, pedig nem kímélték.

Nem tudom, milyen környéken éltek, manapság már gyerekkorban is a mobiltelefon "alapfelszerelés", szóval egy egyszerű kis órára nem hiszem, hogy szemet vetnének mások.

2009. ápr. 16. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudok ajándékötletet, de a casió védelmében elmondom, hogy a párom a 9000 Ft-os Casió órájában sátrat épít napi 10-12 órában, 2 éve. eZ azt jelenti, hogy egész nap nehéz dolgokat mozgat, extrém helyzetekben, alpin munkát végez, porban, hőségben, biztos hogy nem figyel az órájára.Víz alá is megy vele. Egyszer elszakadt a szíj, azt garanciában ugyan olyanra cserélték, egyszer nekiütődött egy gerenda, elrepedt, de megvédte a csuklóját a töréstől. Az üveget 3000 ft-ért kicserélték, tömítést cseréltek vele, bemérték újra víz- és porállóságra. Nem sérülékeny. De ha csak a polcra teszi, az is jó.

Mivel az első áldozás megfelelője a más kultúráknál fiúk felnőtté avatása, szerintem az a jó ajándék, ami valahoy azt fejezi ki, hogy már ő is a nagyokhoz tartozik, (teljes jogú tagja az egyháznak)

Nekem ezért tetszik az óra ötlet. De mindenképp valami komolyat adnék, ha csak elteszi is.

2009. ápr. 16. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!