Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Párkapcsolati dilemmában...

Párkapcsolati dilemmában vagyok, nem tudom, mit kellene tennem ebben az igen összetett helyzetben, mit tanácsoltok? Bővebben ->

Figyelt kérdés

Leírtam magamnak egy papírra, hogy mik a legfontosabb pozitív, illetve negatív tényezők a kapcsolatunkban, lehet, hogy hosszúra fog sikeredni a problémám. Lassan 3 éve vagyok együtt a barátommal, én 20, ő 30 éves. Nagyon nagy volt a szerelem az elején, viszont én már lassan nem tudom, hogy mit érzek. Ha arra gondolok, hogy már nem vagyunk együtt, vegyes érzelmek törnek elő belőlem, van, hogy semleges, de egy fél órája, amikor szintén megfordult a fejemben elkezdtem zokogni. Úgy érzem, hogy nagyon kötődöm hozzá, de a nagy szerelmet már nem érzem. Állítása szerint őt nagyon megviselné, ha nem lennék neki, nem tudná, hogy mihez kezdjen, és érzem is, hogy szeret, ezzel nincs is probléma. Elfogadtuk egymás hülyeségeit, ismerjük egymást, mint a tenyerünket, mindenben próbálunk segíteni egymásnak, nem tudnám elképzelni nélküle az életem. Ismerem és szeretem is a barátait, viszont itt az első probléma; mióta együtt vagyunk, folyamatosan elhullottak mellőlem a barátaim, nem tartom már szinte egy régi haverommal sem a kapcsolatot, mivel a párom nem enged egyedül sehova, szórakozni is csak úgy mehetek, ha ő is jön velem, viszont fordítva már más a helyzet, ha ő megy el a barátaival, az teljesen rendben van, viszont engem "féltelek" címszó alatt nem enged szinte sehova, de nekem ez inkább féltékenység- szagú, aminek szerinte van alapja, holott soha nem csaltam meg, és ezt ő is tudja, viszont együtt sem tudunk elmenni normálisan szórakozni, mert annak mindig veszekedés a vége... Már- már betegesen féltékeny, kutat utánam, kémprogramot telepített a gépemre (nem élünk együtt), amit nálunk rendszeresen ellenőrzött. Erről én semmit nem tudtam, amíg egyszer meg nem talált egy beszélgetést egy fiúval, amiben szexuális tartalmú beszélgetést talált. Őszinte leszek, nem volt egy terjedelmes témakifejtés, csupán egy kérdésre válaszoltam, és le is építettem a fazont, amit ugye ő is elolvasott, mégis kiakadt, igaz, ezelőtt volt egy szintén hasonló témáról történő beszélgetésem egy 40-es férfival, ami kicsit hosszabb eszmecsere volt, de szerintem ezzel semmi rosszat nem tettem, bár erre biztos én is fogom tőletek kapni az áldást... A kémprogram előtt rendszeresen belépett a facebookomba, valamint az e-mail fiókomba, mivel az ő gépén már régebben is rajta volt ez a logger, ami elment mindent, amit billentyűzettel írtak a gépen. Összegezve: én megbízok benne, ő viszont sajnos bennem nem, pedig soha semmi olyat nem tettem, amiért ne kellene megbíznia bennem. Ezek után tartok neki még ártalmatlannak tűnő dolgokat is elmondani, és ha rájön, hogy például beszéltem egy fiú ismerősömmel, rögtön balhét rendez, és kérdőre von, hogy miért nem mondtam el... Valamilyen szinten megértem őt is, viszont szerintem erős túlzás, amit művelt. Ma azt mondta, hogy leáll, többé nem csinál ilyet, de majd hiszem, ha "látom"...

Szóval ez a nagy helyzet, és nem tudom, mit kéne tennem...


2011. aug. 24. 23:35
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
90%
Szerelem nélkül még elvegetálnék egy kapcsolatban egy normális partnerrel, aki nem korlátoz és nem csinál botrányt. Nagy szerelem és nagy veszekedések között is nehéz lehet a választás. De ha nem vagyok szerelmes, és még terhemre is van a párom, egyszerű a helyzet.
2011. aug. 24. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
91%

Durva azért, hogy egy 30 éves férfi ilyesmiket csinál.. Általában azért szoktak a fiúk jóval fiatalabb lányt választani partnerként, mert könnyebbnek találják mint megszerezni, mint megtartani. De úgy látom ,hogy ez nálatok nem így van. Döbbenet.

Amúgy pedig ha ennyire nincs meg benne az egészséges bizalom veled szemben, akkor kuka az egész. Már bocsi.

Én nem bírnám ha folyton meggyanúsítgatnának idétlenségekkel és nem csinálhatok semmit, mert félő, hogy megtudja majd a párom és balhé lesz. Na neeee...

2011. aug. 24. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
90%

Hát jó kérdés, én is ilyen lennék a párommal, ha értenék a kémprogikhoz, már rég kiderítettem volna a jelszavait:(

Ő meg abszolút nem féltékeny, néha már azt hiszem, ő azért ilyen nyugis, mert ő viszont telepített ilyen programot és olvasgatja a levelezésem. Tudhatja, hogy nekem csak ő van. De igazából nem hiszem, hogy ennyire érdeklem. Mikor volt egy srác, akivel majdnem lett valami, akkoris a párom bár megsejtett valamit, nem kutakodott utánam. Azt mondta, úgy volt vele, majd eldöntöm mit akarok. Nekem néha nagyon fáj ez, hogy ennyire nem izgatta, hogy elveszíthet. Én még enni se tudok, ha felmerül a lehetősége, hogy egy kedves lánnyal e-mailezget, ő meg olyan lazán vesz engem. Mintha nem nézné ki belőlem, hogy én még kellhetek valakinek. Én néha szinte reménykedem, hogy érdeklem annyira, hogy kutasson utánam. De szerintem nem. Amúgy tudom miről beszélsz, volt ilyen párom, aki már egy pillantásomtól kiakadt és félremagyarázott, amit másra vetettem, ilyenkor napokig nem szólt hozzám, azt hittem felrobbanok. Soha olyan közel nem voltam ahhoz, hogy dobjam, mint akkor. De belé nem voltam szerelmes, és rosszul tűrtem az ilyen dolgait. Mostani párom meg a másik véglet. Nem jó egyik sem.

2011. aug. 24. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Utolsó: a párod feltétel nélkül megbízik benned, ennek igazából örülnöd kéne, bár megértem azt is, hogy elhanyagoltnak érzed magad, mert nem érzed azt hogy értékes vagy, ha egy kicsit nem féltékeny. Ezért hívják a kis mértékű féltékenységet egészséges féltékenységnek.
2011. aug. 25. 00:08
 5/18 anonim ***** válasza:
Már rég kikellett volna lépni ebből a szarból,mire vársz még tiz évig börtönben akarsz ülni,mert ez az,és már neked is feltünt mert lehullott a rózsaszín szeműveg,lépj mig nem késő,mi az hogy a párod nem enged egydül,társ vagy vagy tárgy,beintenék neki helyedbe,hpogy tudja kit korlátozzon nem a gyereke vagy neki,meg a szobadísze.Exem is igy kezdte aztán a boltba se mehettem egyedül.
2011. aug. 25. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Az tart vissza, hogy amikor a két gyönyörű szemébe nézek ellágyulok, nagyon aranyos fiú, nagyon jókat tudunk hülyéskedni, imádom a humorát, csak ezek a negatív dolgok ne lennének... Ezért mondtam, hogy nem tudom eldönteni, hogy szerelmes vagyok-e belé, vagy csak szeretem, értitek, nem tudom, hogy mit érzek, mert ezzel a féltékenykedéssel még a szép pillanatokat is megmérgezi.
2011. aug. 25. 00:18
 7/18 anonim ***** válasza:
95%

Biztosan szereted, csak senki sem szeret rab lenni.

A szerelem önkéntes dolog, ha parancsolják, vagy kalitkába zárják, meghal. Ezt a párodnak kéne megtanulnia.

2011. aug. 25. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
91%

Előzőnél a ponty.

Így csak azt éri el a párod hogy féljél tőle,ne merj őszinte lenni hozzá stb.És a végén pont ő fog megcsalásba,vagy menekülésbe kergetni.

2011. aug. 25. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Inkább örülj neki, hogy "foglalkozik veled", igaz, a maga módján :-), az igazi "foglalkozáson" túl.... Az én párom is épp az ellentéte, mint valakié, aki írt már. Én is örülnék, ha valami jelét adná, h "érdeklem". Bár nem ért úgy a géphez, h bármilyen progit feltegyen rá.. Nyilván nem így kell kimutatni az érdeklődést, de ha elolvasod, amit írtál rájössz, hogy ez abszolút megoldható, kezelhető dolog....


Sokkal nagyobb gondok is vannak, te a szerencsésebbek közé tartozol.. (nincs volt feleség, gyerekek, követelőzés, stb. stb....)

2011. aug. 25. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
én ezt nem bírnám, tuti, hogy megmondanám, hogy vagy törli a programot, vagy elfelejthet a francba. ha ő megy bulizni, menj te is, aztán kész. Ez így tényleg nem jó.
2011. aug. 25. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!