Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire fontos a keresztelő?

Mennyire fontos a keresztelő?

Figyelt kérdés
Bár én meg vagyok keresztelve sose jártam templomba nem hiszek istenben se másban kizárólag magamban. A gyerekem kereszteltessem meg? Mennyire fontos ez a mai világba? Egyáltalán fontos?
2011. aug. 25. 22:01
 1/6 anonim ***** válasza:
83%
NEM FONTOS ÉN IS MEG VAGYOK KERESZTELVE A SZÜLEIM KÜLDTEK KERESZTÉNY TÁBORBA IS DE AZ ARROL SZOLT HOGY ESTÉNKÉNT MIKOR A FELNÖTTEK MÁR ALUDTAK MI ITTUNK MEG CSAJOZTUNK
2011. aug. 25. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A mai világban épp annyira fontos mint a régiben annak aki vallásos. Ha semmi közöd a valláshoz, akkor felesleges, bár baja biztos nem lesz tőle a gyereknek. A magam részéről szerintem ne kereszteltesd meg, ha nincs "mire", ugyanis a kisgyermeket (elvileg) a szülő hitére keresztelik meg, aki megígéri, hogy keresztény szellemben fogja nevelni. Meg tudnád ezt jó szívvel ígérni?
2011. aug. 25. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
47%
Szerintem mostanában nem fontos. Én sem hiszek a kereszténységben, de elfogadom. De én megkereszteltettem a lányom. Ki tudja, hátha keresztény suliba akar menni, vagy keresztény párja lesz és ne az esküvő előtt kelljen ilyennel vacakolni.
2011. aug. 25. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
59%

Én egészen biztos hogy megkereszteltetem a gyermekemet. Én sem járok rendszeresen templomba, de amióta meghalt tatám azóta minden évben a halála évfordulóján elmegyünk templomba.


Ezt am neked kell eldönteni. Ma már nem divat a vallás sajnos. De ártani nem árthat.

2011. aug. 25. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
69%
Sohasem volt divat a vallás, csak ma már nem kényszerítik rá senkire, és az emberek mernek gondolkodni.
2011. aug. 25. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Annak, aki keresztény, templomba jár rendszeresen és a karácsonyon meg a húsvéton kívül is ismer még egyéb keresztény ünnepeket, fontos a keresztelő.

A gyerek megkereszteltetése egyben kötelességvállalás is, ahogy azt előttem is írták - nem arról szól, hogy ki van pipálva, hanem a szülő elkötelezi magát a keresztény nevelés iránt miután bizonyságot tett saját keresztény hitéről.

Ugyanakkor, te nem hiszel istenben, így igazi képmutatás lenne, ha a gyerekedet megkereszteltetnéd. Álságos és nevetséges. Mintha be akarnád biztosítani, csak éppen fogalmad sincs, mire, pusztán megszokásból, vagy nehogy megszólják majd? Nem értelek. Ha rátalál a saját hitére, majd megkeresztelkedik, de elvek, meggyőződés, mögöttes tartalom nélkül kár erre energiát fordítanod. Arról nem is beszélve, hogy magadat hazudtolod meg.

2011. aug. 26. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!