Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Távkapcsolat és erős szülői...

Távkapcsolat és erős szülői behatás a fiú részéről. Mi a megoldás? Megéri megküzdeni?

Figyelt kérdés

barátnőmről van szó, Szegeden jár egyetemre, egyébként győri. elég félénk lány, de megismerkedett a párom egyik barátjával, aki szintén győri, fél éve együtt vannak, szeretik egymást. a srác 25, egyke, a szüleivel él. nem szegények azért.

a srác alapvetően békés, konfliktuskerülő, mindenkinek a legjobbat akarja. persze ilyen távkapcsolat nehéz, hiszen barátnőm hétvégente jár csak haza és még van pár éve hátra. ám mindketten olyanok, hogy nehezen találnak párt, de ha találnak, akkor az komoly.

sajnos a lány már hónapok óta csak harcot vív a fiú szülei ellen. szeretik meg minden, de a szülők egyre gyakrabban cseszegetik a srácot, hogy miért van otthon keveset, segíteni kell(nem nagy dolgok, szép házban élnek, kb arról van szó, hogy épp szombaton ki kell nyomtatni valamit meg ilyenek vagy be kell vinni a városba valamelyiküket, holott kocsi is, jogsi is van, elég fiatalok a szülők). szegény lány meg próbál kettesben töltött időt szervezni, de a srác nem vállal fel egy ilyen konfliktust a szüleivel. mondtam a barátnőmnek, hogy beszéljen vele, de azt mondja a fiú nem képes sehol sem áldozatot hozni. dolgozik vagy otthon van. dolgozik, mert dolgozni akar, napi 10 órát vagy 12-t akkor is ha nem kell, mert ő akar.

már fél éve egy pár, mégis alig tudnak együtt lenni. soha nem volt 2 napjuk kettesben. és tudom, hogy szeretik egymást, imádják, de olyan erős a fiú szüleinek az oldaláról a nyomás, hogy lassan inkább feladja.

a srác azt is megtehetné, hogy leköltözik a lánnyal az egyetemhez, de meg sem próbál ott munkát keresni, pedig biztosan találna. meg a szülei nem engednék.

mit tanácsoljak neki? küzdjön? van itt olyan, aki szó szerint csatát vívott a szülőkkel a párjáért? mit tettetek? mi a megoldás?


2011. aug. 27. 15:15
 1/7 anonim ***** válasza:

25 évesen valaki kéne tudja már, hogy ki mellett foglaljon állást...persze a szülőt tisztelni kell, de ha nem mindig értünk egyet, hát ez van...

Jövőben én is költözöm a páromhoz (4 éve vagyunk együtt) de ha a szüleim nem egyeznek bele, hát legyen...akkor a párom. A szüleim meg szóljanak ha elfogadták a helyzetet.

Sajnos kellene tudni néha döntéseket hozni. A srác nem élheti a szülei életét...s nem áldozhatja fel a sajátját értük. ennyi

Ha nem változtatna, szerintem én lelépnék...nem akarnék valakivel együtt élni akinek anyuci szava mindig fontosabb és nincs egy önálló lépése...


21-L

2011. aug. 27. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem mukodik a kapcsolat mert tavolsagi, nem csak a szulok vegett.
2011. aug. 27. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Azt gondolom, hogy sok jövőt nem látok neki, hacsak nem változik meg a srác, de nagyon, mert ezek alapján apuci és anyuci pici fia, aki egy önálló döntésre nem képes...

Párom hasonló volt, nehezen, de sikerült elhozni a szülői házból, de sokszor féltem, hogy így nem lesz jövőnk...

a lány is ebben bízhat, hogy a fiú hajlandó lesz elmenni hazulról.

2011. aug. 27. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az első vagyok: mi is távkapcsolatban élünk 2 éve (előtte is együtt voltunk 2 évet). Voltak nehéz dolgaink nekünk is, voltak olyan dolgaink amiket mi oldottunk meg, és voltak olyan dolgok amikbe a szülők próbáltak beleszólni...

A távkapcsolat akkor működik, ha két ember egy húron pendűl és elég érettek hozza...

2011. aug. 27. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem hiszek a tavkapcsolatokban. Ezek nem hivhatok kapcsolatnak.
2011. aug. 27. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha még 25 évesen is ilyen, akkor élete végéig próázon fogják tartani a szülei a srácot, ha olyan kuka, hogy meg sem próbál a sarkára állni. Az a gond, gogy két választási lehetősége van a bnődnek. Kivár, és utána is el kell viselnie, hogy ő csak a második, vagy most szakít. Vagy választás elé állítja a srácot, hogy na most akkor összeszedi magát, és hajlandó ért is némi áldozatot hozni, vagy vége (és mindezt határozottan, nem félénken)...
2011. aug. 27. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

OFF: "FromOz válasza:


Nem hiszek a tavkapcsolatokban. Ezek nem hivhatok kapcsolatnak."


Szerintem hívhatóak kapcsolatnak. Sokszor embertpróbálóbbak és sokszor több erő és energia van bennük, mint egy mindennapos kapcsolatban...

Mi sem jókedvünből álltunk neki a távkapcsolatnak, egyszerűen döntenünk kellett, hogy hova menjünk egyetemre...a két szak nem volt ugyanabban a városban. Szerintem ez volt a legjobb amit tehettünk. És a párom szerint is. Sokkal többnek tartom magunkat azoknál, akik csak együtt vannak, hogy együtt legyenek. Lehet, hogy egy héten csak 2-3 napot találkozunk, de komolyan gondoljuk és szeretjük egymást...

Aki szerint ez nem kapcsolat, az az ő baja:)

Mindezt azért írtam le mert csípte a szememet amit írtál..

Egyébként vannak távkapcsolatok amik szerintem sem nevezhetőek kapcsolatnak, de hadd döntse el, mindenki maga!

2011. aug. 27. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!