Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért jó a gyereket lelkileg...

Miért jó a gyereket lelkileg megterhelni?

Figyelt kérdés

Nem értem az ilyen szülőket. Hogy ha a gyerek pl 4-est hoz haza a suliból 5-ös helyett akkor nem elég hogy a gyerek kissé el van szomorodva mert nem olyan eredményt ért el amilyet szeretne, de a szülei még tesznek rá 1 lapáttal. Hogy "nem tanulsz" "semmi sem lesz belőled" stb, nem értem a szülőket hogy szerintük a 4-es mögött semmilyen tudás nincs ha ilyet mondanak.


De nem csak az iskolánál van így másnál is. Az még oké hogy ilyet mondanak olyan gyereknek aki NEM TANUL vagy problémás, de aki tanul de nem ért el olyan eredményt abba miért kell még egy utolsót belerúgni??


Én is kiakadtam nagyon amikor nekem nem sikerült valami, anyám meg mondja hogy "nem lesz belőled semmi, örülj hogy rugdos valaki felfelé". Nah itt telt be a pohár.


Miért nem érti meg rengeteg szülő vagy oktató stb stb hogy ilyenkor inkább támogatni,. megnyugtatni, vigasztalni kéne (aki nem problémás persze) nem pedig rúgni bele egy utolsót?



Nektek mi a véleményetek? Szerintem ez nem helyes, nem értem miért kell így csinálni.


(még mielőtt vki beírná, nem nem hisztizek)


17/L


2011. aug. 29. 12:20
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
56%
Csak nem neked mondanak ilyeneket? Elég nagy vagy már, hogy ezt a véleményedet a szüleidnek is elmondd úgy, ahogy ide leírtad.
2011. aug. 29. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
67%

Puskas talan azert lett nagy focista, mert az apja SOHA nem dicserte meg. Mindig azt mondta ra, hog lusta.


37F

2011. aug. 29. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
89%

Igazad van.


De most nézzük a barátom példáját.

Tanul meg minden és érettségin van..miért van érettségin? mert az anyja azt akarta, hogy oda menjen semmi beleszólása nem volt..Át akarna menni szakmára de az anyja nem engedi..Elmúlt már 18 de akkor se mer dirigálni az anyjának mert olyan...

2011. aug. 29. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Én értelek. Nem értem, hogy a négyessel mi a baj...örüljenek, hogy nem kettes. Az is meglehet, hogy valaki nem éppen olyan agyilag, hogy mindig mindenből ötöst szerezzen. Nem bírom elviselni az ilyet. Ha nekem lesz gyerek én nem így fogom csinálni! Nem elég, hogy felnőtt korában elég gondja lesz, már gyerekkorban is terhelni kell. Na meg már egyre jobban terhelik a diákokat is. Egyre több órákat akarnak. Már fiatalon tönkreteszik őket...
2011. aug. 29. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
89%

szerintem is igazad van. Anyum 8.-os koromig foglalkozott azzal, hogy mennyit tanulok, kész-e a házim, milyen jegyeket kapok. És nagyon hálás vagyok neki, mert így tanultam meg tanulni. Az is rossz, ha a szülő nem foglalkozik vele. De gimiben már nem "csesztetett" ezzel. Kérdezte többször is, hogy hogy állok a tanulással, milyen jegyeim vannak, de nem modnta, hogy "most leülsz tanulni!". És végülis tanultam rendesen, nagyon jó éretségim is lett.:)

szerintem ez a normális, ha így álla szülő hozzá. Tanítsa meg tanulni a gyereket, hogy legye szorgalma. De Középsuliban már ne legyen már olyan, hogy szobafogság meg nem tudom mik.

2011. aug. 29. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
75%

A válasz írója 75%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 12:34


teljesen igazad van..

én azt nem értem még, hogy ugye a gyerekeket arra tanítják, hogy a felnőtt ügyintézés pl milyen bonyolult lesz...de kérdem én miért nem a felnőtteket tanítják az egyszerűsítésre? csak mert sokkal egyszerűbben is meg lehetne oldani a dolgaikat...

2011. aug. 29. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Állj a sarkadra, mondd el nekik ezt! Ha meg nem fogják fel, akkor próbáld meg lesz.rni a véleményüket, mert ez szemétkedés csak.


engem mindig olyanokkal frusztráltak, hogy "kisállat tenyésztő lesz belőled" "bezzeg a szomszéd kislány 5ös mindenből" "lusta vagy mint a dög" már kiskoromtól kezdve. Középiskolában nagyot romlott a teljesítményem, mert az durva időszak volt, és ők is frusztrálóbbak lettek.


Most meg ott tartok, hogy tényleg nem tudok teljesítnei, minden vizsgaidőszakot gyomorgörccsel vészelek át, folyamatosan megy a hasam, nem tudok aludni és egy romhalmaz vagyok. Már akkor gyomoridegem van, ha a kezmbe veszek egy jegyzetet 3 hónappal a vizsgaidőszak előtt! És még a jegyeim is olyanok, hogy... És piszok nehéz innen felemelkedni. Bár, mióta nem beszélek velük, egy kicsit jobb.

2011. aug. 29. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Amúgy én sem vagyok olyan agyilag hogy mindíg mindenből 5-ös legyek, de így is 4-es 5-ös tanuló vagyok. De egyszerűen nem értem hogy , nem csak az én szüleimnél másoknál is, sok szülő szerint a 4-es mögött miért nincs tudás?

Anyám mindíg ilyen, már szinte meg sem hallom. Ha pl 4-est hozok haza akkor nem tanulok, semmi sem lesz belőlem, sehova sem fognak felvenni, lusta vagyok. Ez régen nagyon lehangolt, ma már valahogy megszoktam :\


De nem csak a szülők, pl a tanárok v oktatók is ilyenek. Egyik osztálytársam vezetésből vizsgázott, de elsőre megbukott (másodikra már átment) kis hibán, erre az oktató meg a vizsgáztató nekiállt osztani az észt hogy halálos baleset is lehetett volna stb (megjegyzem hogy tényleg apró hibákból jött össze, semmi komoly nem volt) meg hogy nincs érzéke biztos a vezetéshez nem képes figyelni stb. Az eszükbe se jutott hogy szegény izgult, mert izgulós fajta nagyon, félt nehogy nagy hiba legyen stb. Erre ilyeneket vágnak a fejéhez. Jó megértem hogy vezetésnél nagyon nagyon oda kell figyelni, de az ilyen vizsgákon ki nem izgul???


Amúgy tényleg nem értem hogy lelkileg minek még 1 lapáttal rátenni, amikor nem elég a gyerek saját problémája. Még a szülő is rázúdítja a sértéseket vagy terhet.:\

2011. aug. 29. 21:10
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Tudod, ha egy gyereket ilyenkor a szülö sajnálgatna, akkor legközelebb a legtöbb gyerek már csak hármast hoz, mert úgyse baj, majd megvigasztal anyuka/apuka, és igy tovább.

Ezen kivül a legtöbb helyen az ötös éppen csak hogy elég. HA most rád hagynák, akkor pár év múlva meg azok sirsz, hogy miért nem fogtak komolyabban, MIATTUK nem sikerül semmit elérni.

2011. aug. 31. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Ez nem igaz.

Igenis jól jön néha a vigasztalás, a 3-nál már jöhet a lecs*eszés. De akit a 4-esért is már keményen leszidnak azt már nem értem. Tudod, én nem olyan vagyok hogy ha egyszer megvigasztalnának akkor elmenne velem a ló.....ilyenről szó sincs.:)

2011. aug. 31. 07:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!