Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Belga öröklési jog. Mit...

Belga öröklési jog. Mit tehetek? Édesanyám 84 -ban édesapám halála után ment férjez Belgiumba, sajnos idén Júniusban elhunyt és most a férje zaklat, hogy írjak alá egy lemondó nyilatkozatot.

Figyelt kérdés

Mert itthon is kapott nyugdíjat és kint is és az itthoni nyugdíját velem közös bankszámlára utalták és csak ha nyaralni jött akkor felvettem és odaadtam neki persze erről semmien papírom nincs , és mindig az én aláírásom szerepel a felvételi papírokon. Van e ennek valami jelentősége?

Tehát most az ő olvasatában 15 éve használom édesanyám nyugdíját és ezért mondjak el a nekem járó egyéb örökségről. Kérdésem az lenne egyáltalán jogilag milyen örökség illet meg, ingatlan a férj nevén és házasság előtt lett építve, gondolom van bankszámla kiürítve …

Szóval van e bármi értelme pereskedni egy nem létező pénzért vagy van valami esélyem ilyen helyzetben?


2011. aug. 30. 17:29
 1/7 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem van jogod az örökségedre. Az tök mindegy, hogy a nyugdíjjal mi lett, hiszen édesanyád akkor még élt, tehát ha úgy tartotta kedve, akár ki is dobhatta volna a kukába az egészet,vagy neked is adhatja. Ennek semmi köze az örökséghez, de a belga joghoz fogalmam sincs, nem is értem miért az vonatkozna rád.
2011. aug. 30. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Az ingatlanhoz nincs jogod, ha volt édesanyád nevén számla, utána tudsz járni, hogy halálakor volt e rajta pénz. Járj utána még, hogy volt e egyéb ingóság, ingatlan a nevén. A nyugdíj kérdés teljesen lényegtelen az ügy szempontjából.
2011. aug. 30. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Tudom hogy kiürítették a számlát , a férj a saját számlájára utalta a rajta lévő összeget .

Az ingatlan elvileg a férj hozott tulajdona más vagyonról nem tudok és igazából fel sem merült hogy bármiért kapálóznom kellene.

Édesanyámat tisztessége kiápoltam , és nekem ez így volt jó,a családi örökségemet 25 éve megkaptam, csak a lemondás ténye zaklat miért kellene lemondanom ha nincs miről és egyébként hol tudom meg nulla francia nyelvtudással hogy mi van , legalább a jogszabályokat ismerném :(

2011. aug. 30. 17:48
 4/7 anonim ***** válasza:
Kovetsegen pl. Nincs Bp-en kepviselojuk?
2011. aug. 30. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
azt hagyjuk , belga követség egy vicc :( sajnos sokat jártam oda míg elintéztem a papírokat :(
2011. aug. 30. 17:56
 6/7 anonim ***** válasza:
Ne írj alá semmit, ha biztosra tudod, hogy volt pénz a számlán, menj ügyvédhez.
2011. aug. 30. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Űgyvéd tudja mit kell csinálnia. Kérj segitséget
2016. febr. 25. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!