Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljunk ilyen helyzetbe...

Mit csináljunk ilyen helyzetben? Nem hallgat ránk.

Figyelt kérdés

A szüleink nincsenek otthon mert elutaztak, ezért én és a húgom "felügyeljük" a kisebbik húgomat, de bármit mondunk, például: menjen aludni mert késő van, vagy menjen fürödni.Kiabál velünk ,hogy nem vagyunk a szülei.

Én 20/F ,a húgom 17 éves.

A kisebbik húgom akire vigyázunk 13 éves.


Erőszakoskodni meg nem akarunk mert nagyon érzékeny.


2011. szept. 2. 11:43
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
81%
ó, mivel te vagy a felnőtt, ezért a felelős is. minden jogod megvan aludni küldeni...
2011. szept. 2. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
85%
mondjátok, hogy elmondjátok a szülőknek
2011. szept. 2. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Első alkalommal elmagyaráznám, hogy Ő most rám van bízva, ergo most én vagyok a "szülei" vagyis a pótlék. Velem kell beérnie, az van amit én mondok, az én felelősségem, ha nem tetszik, utólag majd reklamálhat, ha visszajönnek a szülők. Második alkalommal már megmutatnám, hogy nem csak idősebb, de erősebb is vagyok. Nem verekedéssel, hanem egyszerűen fognám, és betenném az ágyba, vagy a zuhany alá, ha hisztizik, mint egy 3 éves. Az érzékenység, meg a határok tágítása egy dolog, a hülyeség, pofátlanság egy másik.
2011. szept. 2. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
80%
csak egy pofon hiányzik neki. utána még a wc-t is szó nélkül tisztára nyalja:D
2011. szept. 2. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
39%

Semmit. Hagyjátok békén. A felügyelet és a vigyázni rá nem azt jelenti, hogy b*gatjátok. Majd lefekszik, ha akar. Ha meg nem, álmos lesz. EHHEZ speciel már elég nagy. A ti dolgotok annyi, hogy ügyeltek rá, hogy legyen neki kaja (azt nem kell nézni, eszik-e, csak éhen ne haljon), vagy kajára pénz, ellenőrzitek, hogy hazajön-e este, elmegy-e reggel suliba és nem hagyjátok egyedül éjszakára (mivel kiskorú). A többihez bőven elég nagy.

Attól, hogy a szüleitek elutaztak, nem váltok a szüleivé, ebben igaza van. A testvérre akkor hallgat az ember, ha önszántából teheti, muszájból nem működik.

2011. szept. 2. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
azért nagyon érzékeny mert érzi,hogy ezt tiszteletben hagyjátok:P különben is 13 évesen már kamasz és ha annyira felnőtt akar lenni akkor adjátok meg neki a felnőtté válás örömeit:D ha kaját akar ott van a hűtőben, ha pedig pénzt akkor dolgozzon meg érte ez van:P ha pedig nem akar fürödni az az ő problémája,hogy büdös lesz
2011. szept. 2. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
82%
ha van nekipl ma iskola, akk a tegnapi lefekvési cirkuszban a nagytestvérnek van igaza. neh már egy kiskamasznak álljon feljebb, nem véletlenül bízták rá az idősebb testvérre. gyerek még.
2011. szept. 2. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
43%
Na akkor az elsőkkel szemben én azt írom, hogy hagyjad, ő dolga, ha másnap reggel álmos lesz. Amikor az én bátyám "felügyelt" rám, én mondjuk szó nélkül tettem, amit akkor is csinálok, amikor anyum itthon van, meg nyilván nem akarok másnap nyúzottan, fáradtan kelni, viszont ha nem ilyen lennék, és nem akarnék hallgatni a bátyámra, akkor csakis azért nem mennék el aludni, mert rámszólt. A fürdés megint az ő dolga, bár elég gáz, hogy 13 éves létére hisztizik ilyeneken. Szerintem ne könyörögjetek neki, se ne parancsolgassatok, mert végülis igaz, hogy nem vagytok a szülei, rádaásul úgy sokkal viccesebb nem hallgatni valakire, hogy közben idegbajt kap tőlem. :D Ja és ha kiabálna velem a húgom, simán kapna egy jó nagy pofont, ha meg amiatt hisztizik, azért is.
2011. szept. 6. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
89%
Jaj, hát egy 13 éves nem kisbaba már, majd lefekszik aludni magától. Ha meg nem bír reggel felkelni, megtapasztalja, milyen rossz dolog a nem alvás. Inkább csak a barátságos tesó szerepet játsszátok szerintem.
2011. szept. 6. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
43%
Hát, legyetek vele megértőek. Próbáljátok vele úgy közölni a hasonló dolgokat, hogy ne azt érezze, hogy hatalmatok van fölötte és utasítgathatjátok. Mindenre inkább csak kérjétek meg, vagy beszéljétek meg a közös délutáni esti programot, egyezzetek meg. Anyukádék nem készítették fel rá, hogy ez lesz?
2011. szept. 7. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!