Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit jelent a pszichológiában...

Mit jelent a pszichológiában ha valaki úgy ír levelet vagy beszél hogy közben "M" végződést tesz a gyermeke neve után?

Figyelt kérdés

4 hónapja elváltam a férjemtől aki folyton leszól és megaláz levélben, legújabban úgy említi a közös gyermekünket h "Nórim"

"Anyád utálja az anyját! Te utálod az anyádat! ÉS A NÓRIM???"

Nem tudok mivel visszavágni nagyon bánt, mert nem igazakat állít, nem tudom megvédeni magam, csak érdekelne, h mit jelent pontosan ha valaki ennyire ilyen?Történt mással is?


2011. szept. 4. 18:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Én pszichológus vagyok, de őszintén mondom, ilyenről még nem hallottam, ez önmagában nem "diagnosztizálható"...
2011. szept. 4. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
74%
Miért ne mondhatnà, hogy "Nórim". Hiszen a lànya neki is. Ezért nem kellene visszavàgni.
2011. szept. 4. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Birtoklásvágy.

Elég jellemző a fickókra..

Ne vedd fel.

Nóri nem az övé, nem a tied, csak rátok lett bízva.

2011. szept. 4. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
45%
Most a lànyodnak az a neve, hogy Nóri?
2011. szept. 4. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
44%
Olvass el pár kérdést és hozzászólást a gyerekvállalás témakörben. "Szopizunk, pancsizunk, X hetesek vagyunk", stb.
2011. szept. 4. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

"Birtoklásvágy.

Elég jellemző a fickókra.."


Ezt mint "fickó" kikérem magamnak. Attól hogy te kifogsz egy hülyét még nem lesz minden "fickó" hülye.

Abban viszont igazad van hogy ez a fajta becézés a birtoklásvágy jele (kb. mintha azt mondaná hogy "Nóri csak az enyém, neked semmi közöd hozzá").

2011. szept. 4. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Igaz, mikor pici volt hasonlóképp mondtam hogy most megyünk pancsizni , eszünk ilyenek. De ő eddig sosem mondta és olyan rosszul esik, h ennyire el akarja távolítani tőlem, vagy nem is tudom... megőrjít.
2011. szept. 4. 18:15
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

18:13 hál'Istennek nem ilyen fickót "fogtam ki":))

de azért mégiscsak érdekes, hogy pl a németben a birtokos eset hirtelen átvált hímneműre..die -> der

szóval inkább a fickókra kjellemző:))))))


na,de hogy is mondja Kant Immanuel?

Senki sem birtokolhatja a másikat- mindenkinek önmagában nyugvó célja van..ilyesmi

2011. szept. 4. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
68%
Nem értem, hogy mi a probléma ezzel... Ha elválnak a párok, elég ritkán használják a lányunk/gyerekünk/Nórink kifejezést, helyette mindkettőnél a lányom/gyerekem/Nórim az, amit mondanak. Miért baj ez?
2011. szept. 4. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Egyébként igen Nórának hívják, az A betű pedig azért szerepel előtte, mert nem ismeri a helyesírás szabályait :) meg talán nyomatékosítani akarta, h az övé. Nem bántom vissza, mert nem tudom, félek hogy kiforgatná a szavaim...
2011. szept. 4. 18:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!