Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lehet-e hivatalos esküvője...

Lehet-e hivatalos esküvője másod unokatestvéreknek egymással?

Figyelt kérdés
Templomira és házasságkötőire is gondolok
2011. szept. 5. 17:03
 1/10 anonim ***** válasza:
29%
beltenyészet,vérfertőzés
2011. szept. 5. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
42%
Nem, csak 3. unokatestvérektől.
2011. szept. 5. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
64%
szerintem már unokatestvéreknek is lehet, de ez olyan furcsa. kíméletesen fogalmazva.
2011. szept. 5. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszi első válaszoló de nem ez volt a kérdés.

2. válaszolónak: A családjogi törvényben csak egyenes ági leszármazottak nem házasodhatnak. Vagy van új rendelet?

2011. szept. 5. 17:16
 5/10 A kérdező kommentje:
3. válaszolónak: nekem is furcsa, nem is rólam van szó, de az érzelmeknek nehéz parancsolni.
2011. szept. 5. 17:17
 6/10 anonim ***** válasza:
41%
Ha tudod miért kérdezed? Lehet, igen. Semmi gond nincs ezzel szerintem.
2011. szept. 5. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
66%

Szerintem még sima unokatestvéreknek is lehet, csak bonyolultabb, kellenek hozzá vmi engedélyek meg mittudomén.

Másodunokatesóknak úgy tudom, simán lehet. Legalábbis nekem a nagyszüleim azok... :) (és nem, nem vagyok se fogyatékos, se torz, semmi bajom)

2011. szept. 5. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
88%

én úgy tudom, a másodunokatestvérek rokonsági foka már olyan alacsony, hogy lényegében két ismeretlen embernek is megegyezik akkora arányban a genetikai állománya (2% kb).


szerintem amúgy régen egy faluban minden második házasság legalább ekkora vagy még közelebbi rokonsággal járt, mondjuk az nem is volt :)

2011. szept. 5. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
47%

Ja, nem véletlen volt régebben minden faluban "falu bolondja".


Én falusias városrészben nőttem fel, ahol gazdag parasztok éltek (ők azok, akik borzasztóan vigyáznak a kisebb-nagyobb vagyonkájukra, mert vért izzadtak érte és végre élvezik a gyümölcsét), így rengeteg volt a vagyon miatti unokatestvérházasság. Az utcánkban egy fél tucat ilyen is akad.

...az utca végén meg beteg gyerekek napközi otthona van. És sajnos tele van, csupa környékbeli gyerekkel, akiknek mind tudni lehet, hogy ilyen házasságból születtek vagy ők, vagy a szüleik.


Bocsi, off voltam, csak kikívánkozott.

2011. szept. 5. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
hát ez a falu bolondja jelenség nem mintha eltűnt volna napjainkban, esküszöm, nálunk a fél lakótelep nem normális...
2011. szept. 6. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!