Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy mondjam meg a közeli...

Hogy mondjam meg a közeli rokonoknak ismerősöknek hogy nem szeretném ha szülés után közvetlen meglátogatnának?

Figyelt kérdés

A férjem áll legközelebb hozzám.Nem hiszem hogy abban az új helyzetben szükségem lenne bár ki jó tanácsára vagy okoskodására.Igy is nehéz a sarat állni a jó/rossz szándékú észosztás miatt.Segitsetek hogy jöjjek ki jól ebből?Ki lehet jönni egyáltalán jól?

Köszönöm Judit


2008. márc. 9. 19:22
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
inkább csak kérd meg őket, hogy max 5-10 percre jöjjenek, ne egyszerre, és legyenek kedvesek rádhagyni a dolgokat,ne javasoljanak semmit. ha ezt kedvesen kéred, akkor nem sértődnek meg. de azért az biztos jólesik, hogy meglátogatnak. én így csináltam.
2008. márc. 9. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

En mar most hintem az iget, hogy nem akarom, hogy a ferjemen, Anyamon es Anyosomon kivul mas is meglatogasson a korhazban...megsertodnek, nem sertodnek igazabol nem is nagyon izgat, mert ez most nem roluk szol, hanem rolam es babukarol igenis onzo vagyok a sajat erdekunkben.

HAt igy szerintem szepen le lehet epiteni mindenkit. Egyenes beszed, igy lehet az okoskodakat tavoltartani.

2008. márc. 10. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Mondd meg, hogy fárdat leszel. Azt azért ne, hogy nem vagy kíváncsi rájuk, m. azzal tényleg egy életre leépítheted őket. :)

Esetleg küldhettek nekik fotókat a babáról e-mailben, hogy azért mégis lássák.

2008. márc. 10. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A sok tanácsról, belebeszélésről meg annyit: azért van 2 füled, hogy az egyiken bemenjen a másikon meg kijöjjön. Szépen meghallgatod, bólogatsz, utána meg úgy csinálod ahogy te jónak látod :)
2008. márc. 10. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

az utolsó hozzászóloval egyet értek.

én 1000 km-re lakom mind két családtól a férjemmel szinte egyedül, már most rettegek hogy senki nem lesz mellettem, én szivesen venném ha akár az egész család ott lenne mellettem, és mikor majd elkap a síró görcs hogy most mit is tegyek akkor valaki mellettem állna és elvenné a gyereket. ja és örülj a sok ajándéknak, max kérj nagyobb ruhákat amiket késöbb hord, vagy pelust. pl én minidg pelenkát fürdetöt, popsitörlöt viszek amit majd késöbb nagyon fog értékelni.

2008. márc. 10. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a jótanácsokat!Igazából a soginőm az akit nem szivesen veszek..nem azé mer undok vagyok -de tényleg nem-csak ismerem milyen rosszindulatú és hogy le fog kezelni.Neki van már 3 gyereke és az a vicc hogy amit tud a gyereknevelésről azt mind az én anyámtól tanulta....És természetesen én is örülök ha meglátogatnak csak mértékkel a határok betartásával, ne azzal hogy azé se hagyunk pihenni....mert tudom hogy ez lesz sajnos: (((Na meg ha beállit a 3 gyerekkel...Minden esetre senkit nem akarok megbántani majd igyekszem diplomatikus lenni.Remélem sikerül: )))

Köszönöm még egyszer!!!

2008. márc. 10. 16:56
 7/7 anonim válasza:
100%

Szerintem ne bántsd meg ezzel a közeli rokonokat. Egy ember miatt mindenkit elmarsz magad mellől. Tapasztalatból tudom, hogy ha ezt közlöd a rokonokkal, akkor egy életre meg fognak haragudni. Ha nem is mutatják ki, örökre tüske marad a szemükben! Szerintem ne tégy magaddal ilyet. A sógornőddel pedig ne foglalkozz. Úgysem fog eljönni pár percnél tovább, mert biztos ő is így áll hozzád.

Én így gondolom és tényleg tapasztalatból mondom!

2008. márc. 30. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!