Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Bíróságra szeretnék menni, de...

Bíróságra szeretnék menni, de én nem tudok olyan jól tárgyalni, érvelni stb. Meghatalmazhatom vele apukámat, hogy ő beszéljen helyettem?

Figyelt kérdés

Elmúltam 18, nem vagyok fogyatékos vagy ilyesmi :D

De tapasztalt sem, bármikor hozzám szegezhetnek egy olyan kérdést amire nem tudok mit mondani. Ezért szeretném, hogy apukám tárgyaljon helyettem, ő elég jó ebben. Ügyvédet sajnos nem tudok fogadni mert nem állunk valami jól anyagilag.


2011. szept. 6. 16:51
 1/9 yuda ***** válasza:
100%

Jogilag nem tudom, ezért máshoz szólok hozzá:

Miért félsz?

Nem arra kíváncsiak milyen szóvirágokban tudsz beszélni, hanem tényekre minél őszintébben. Ezt szerintem el tudod mondani-és ha nem ereszted bő lére, az főleg előny bíróságon, hadd pörögjenek az események.

Mivel nem tudhatod pontosan miket kérdeznek, szerintem mindenképpen neked kell válaszolnod, hiszen apukád igaz jól ismerhet, de úgyis lesznek olyan kérdések, amiket kizárólag csak te tudsz személyesen legjobban. Milyen lenne már, ha szünetet kérnétek folyamatosan, mintha tolmácsod működne, amig megbeszélitek mi legyen a helyes válasz? :)

2011. szept. 6. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha polgári perről van szó igen eljárhatsz apukád útján, ennek az a formája, hogy meghatalmazást kell írni apukád részére. De milyen perről lenne szó konkrétan? Mert vannak olyan dolgok, amikben csak személyesen lehet eljárni....
2011. szept. 6. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Felvételiről lenne szó, nem vettek fel mert rosszul számolták össze a pontjaimat. Így kevesebb lett. Az a lényeg, hogy ezzel kapcsolatban már évek óta nem változtatták meg a jogszabályt, addig mindig megkaptam a többletpontokat de idén nem, csak az ügyvédek másképp értelmezik ugyanazt a jogszabályt, ami alapján a múltban 2x is kaptm többletpontot.

Ez polgári pernek számítana?

Szóval én hiába készülök fel, nézem át a törvénykönyveket, ez olyan kétes és bonyolult dolog amit egy ügyvéd jobban meg tudna magyarázni. Apukám is legalább olyan jól érvel, mint egy ügyvéd.

2011. szept. 6. 18:32
 4/9 A kérdező kommentje:
Magyarul ezt a jogszabályt 2féleképpen lehet értelmezni és az a fél nyer aki ügyesebben érvel a saját igaza mellett.
2011. szept. 6. 18:34
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Erre "találták ki" az ügyvédeket, ha nem fogadsz ügyvédet, akkor semmi esélyed se neked, se apukádnak.
2011. szept. 6. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Hát de lenne, mert apukám eddig mindig minden pert megnyert és soha nem fogadott ügyvédet. Eléggé tisztában van a jogszabályokkal de amúgy sem ez volt a kérdés :D
2011. szept. 6. 19:30
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem polgári per, a felvételi szabályzatban vagy akárhol meg van nevezve hogy kihez lehet/kell fordulni adott esetben, ez azonban nem bíróság szokott lenni, hanem valamilyen felügyeleti szerv, aki a felvételi folyamatokat ellenőrzi vagy akármi, de én sem tudom pontosan, a szabályzatot kell átnézni vagy ügyvédet megkérdezni.
2011. szept. 6. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Igaza van az előzőnek, de egyébként már tettél fel kérdést erről, és ha jól tudom kifutottál a fellebbezési időből.
2011. szept. 6. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Az nem én voltam...én fellebbeztem időben.
2011. szept. 6. 20:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!