Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen az olyan nő, aki 42...

Milyen az olyan nő, aki 42 éves korára egy ebédet nem tud megfőzni, mert túl elfoglalt?

Figyelt kérdés

20 éve házas nőről van szó, van 2 gyerek: 19 és 15 évesek. A nő soha sem szokott főzni, mert egy boltban dolgozik és ha hazaér akkor már túl fáradt. Reggel 8-16ig dolgozik. Az édesanyja főz a férjére + gyerekekre + 5 emberre még. Magyarul a nagyi főz 65 évesen 9 felnőtt emberre, és még csomagol is nekik mindig kaját hogy otthon is legyen mit enniük.

Ez nem fura? Hétvégén mikor meg nem dolgozik, akkor az anyósáéknál esznek.


2011. szept. 7. 22:17
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
89%
De fura. Na és? Az ő dolguk, az ő életük.
2011. szept. 7. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
73%
Tuti, hogy anyukádról írsz. Te melyik gyerek vagy, a 19 éves, vagy a 15 éves? Akármelyik is, már elég nagy vagy ahhoz, hogy te főzzél, és ne siránkozz.
2011. szept. 7. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
78%
Hülye kérdésre hülye kérdés: milyen ember az, aki olyasvalamiért szapul valakit, amihez senki köze? Ennyire ráérsz?
2011. szept. 7. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
87%

A nők ugyanannyit dolgoznak, mint a férfiak, azzal a különbséggel, hogy utána még ott a háztartás, meg a gyerekek.

A férj munka után meccset néz, stb. Főzhet ő is...

2011. szept. 7. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
81%
Egyébként nagyon bírom a kitalált, válaszindító kérdéseket. Különben meg, honnan tudod, hogy a Mamának ez olyan kellemetlen? Addig a hölgy valószínűleg mást csinál, esetleg nagy a kert, messzire kell menni bevásárolni, eltartja a nagyit sok apanázzsal, stb. Hm?
2011. szept. 7. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
80%

Az a baj hogy nagyi megcsinálja helyetők a 19-15 éves "gyerköc" is az anyukára ütött hisz ebben a korban már ettethenék ök is a családot vagy csak magukat.

Az apuka se magatehetetlen a nagyi is vaskosan benne van a dologban mert önként "cselédkedik".

Mindenki túl kényelmes a családban.

2011. szept. 7. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
85%

Kenyelmes, es megteheti! Mint irod is, hogy ez a csaladjukban igy elfogadott, s a Mama is szivesen vegzi ezt, tehat ez igy jo, mivel a Nagymama is elvan foglalva, es orommel szolgalja ki a csaladjat!

Sok csaladban igy kene, ha van egy otthon ulo, aranyos nagymama, Aki ezt igy elis vegzi! Miert ne?

2011. szept. 7. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
100%
Milyen nő? Elfoglalt, vagy nem tud főzni. Amúgy senki nem tudhatja, milyen lehet az ő helyében lenni, mert ha ezt egy húsz éves látja hibának, az biztos, hogy magából indul ki. Nem úgy működik már semmi idősebben, ráadásul van sok összetevője az életnek. Olyan is, amit egy kívülálló nem ismer. Gondolok itt olyanra, hogy esetleg fikázták a kaját, amit csinált és dicsérték másét és esetleg ebből elege lett, megfogadta, hogy nem főz többé.
2011. szept. 7. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
100%
Olyan 15 éve, amikor még az én nagyim volt ennyi idős, együtt laktunk, és mindig ő főzött. Így volt jó. Most 80, már nem teljesen egészséges, de ha teheti, hétköznap ő főz, hétvégén meg apukám. Anyukám tud főzni, de nem akar. A többiek meg igen. És? Mégis kinek mi köze hozzá?
2011. szept. 7. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
19%

Az én anyukám gyárban dolgozott futószalag mellett három műszak, teljesítménybér plusz két másodállás. És mindig be volt vásárolva és volt kaja főzve. Hozzáállás kérdése. Később mentem neki segíteni, mikor nagyobb lettem és segítettem bevásárolni takarítani stb. Mert így voltam tanítva.

Elé ciki, hogy ennyire se képes. A mai nők még a negyvenesek is fingjuk nincs mi az az igazi fáradság túl kényelmesek. Tisztelet a kivételnek mert vannak.

Nyolctól négyig átlagmelóba nehogy már belerokkanjon. Én is dolgoztam boltban nyolc órát ácsorogtam kikészítettek a vevők, mégis elvégeztem ,amit el kellett. Pihentem egy kicsit, nem kell azonnal nekiugrani a fazéknak, de minden megvolt.

Nem tudom mit csinálna ez a spiné ha kivágnák a káposztaföldre kapálni.

Nagyikám tsz-be kapált majd jött a saját kert plusz házimunka. Három gyerek, részeges férj majd később unokák garmadája. Csókolom. Őket lehet tisztelni. És lehet tőlük tanulni mi a dolga egy családanyának. /gondoskodás, otthonépítés stb./.Mit fog így továbbadni a gyerekeinek?

Nem azt mondom, hogy gebedjen meg a konyhában egy életen keresztül mert meg lehet enni a másnapos ételt is és akkor foglalkozhat magával is na de azért mindennek van határa.

Akkor minek szült ha nem tud hiteles anyaképet mutatni?

Az ilyenre felnéznek a gyerekek? Nem csak ő az egyetlen női melós. Sokan vagyunk kölykökkel, háztartással, munkával és megoldjuk. Csak akarni kell.

2011. szept. 7. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!