Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak? Önmagára...

Mit csináljak? Önmagára veszélyes a húgom?

Figyelt kérdés

Húgommal és anyukánkkal élünk hárman.

Húgom lelkileg gyenge, sokat stresszel, sokszor teljesen feleslegesen, de hiába mondjuk neki.


21 éves, van egy éve barátja. Nagyon sokszor összevesztek, legtöbbször azon, hogy a srác nem ismeri a pontosság fogalmát, rengetegszer elkésik, hiába beszélik meg, hogy X órára ideér, ő nincs itt. Ha húgom rátelefonál, akkor az a válasz, hogy bocs, közbejött a mama vagy valami-valaki más. A drága mama egy hárpia, minden létező rokona lesz.arja, mert pénzéhes.


Lényeg az, hogy az ilyen viták nem csak telefonon történnek, ugyanis amint a srác megérkezik hozzánk, a húgom próbál vele beszélni, ami rendszerint ordibálásba csap át. Az ilyenek után jópárszor láttam húgomon kék foltokat. Combján, karján. Azt hittem, hogy a srác bántja, de azt mondta húgom, hogy nem...


Ma reggel jöttem haza (éjszakásból), és amint beléptem visszahőköltem. Szét volt dobálva minden, iszonyatos rendetlenség volt, az ágynemű a lakás különböző pontjaira eldobálva, a ruhák a szekrényből kiszórva. Sírást hallottam a fürdőből, és ahogy benyitottam, láttam, hogy húgom a mosógép előtt kuporog, ököllel üti a combját, zokog a fájdalomtól (gondolom testi-lelki, mert iszonyatos erővel ütötte magát), utána meg karmolta a combját, karját. Nem igazán tudtam mit csináljak, bementem hozzá, lefogtam a kezeit, hogy elég volt. Erre a nyakamba borult, hogy ő sz.ar, meg bárcsak meghalna meg hasonlók, vele bőgtem.


Ha ez nem lenne elég ijesztő: mikor sikerült kikönyörögnöm a fürdőből megkérdezte, hogy mégis mi történt a lakásban, miért van ennyire szanaszét minden...


Mondtam, hogy én most értem haza, anyu szintén korán ment el, csak ő volt a lakásban.


Annyit mondott, hogy valami halványan dereng neki, hogy ideges...


Most mégis mit csináljak? Húgom tombol, szétdobál mindent, saját magában tesz kárt, és nem emlékszik a felére?


Félek, hogy egyszer durvább lesz a helyzet...Nem a rendetlenség a gond, hanem az, hogy ilyen rohamai vannak.


Mit tegyek? Kérlek segítsetek, féltem őt nagyon.


2011. szept. 12. 08:25
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
91%
Mindenképpen forduljatok vele orvoshoz.
2011. szept. 12. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
85%
Ideggyógyászhoz sürgősen vidd el, mert orvosi eset!
2011. szept. 12. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Először is, beszélj a húgoddal. Ha belátja, hogy ez tényleg betegség nála, ajánld föl a segítséged, elkíséred orvoshoz, támogatod mindenben. Mert sajnos, ha neki nincs betegség belátása, akkor hiába intézkedsz te magad, nem sokra fogsz menni. Ehhez neki is akarni kell a változást. Ha megszületett a döntés keressetek egy jó pszichiátert- én javaslom, hogy ne szakrendelésre menjetek először, hanem magánra (persze ha anyagilag megengedhetitek)mert sajnos egy szakrendelésen kismillióan vannak, és nem jut elég idő a probléma megoldásra. Felírnak valami nyugtatót a húgodnak és kész, három hónap, fél év múlva visszahívják, de ettől csak el lesz nyomva a dühroham, kezelve nem lesz. És kitartás kívánok az egész családnak!
2011. szept. 12. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
87%

Doki!

de az is lehet hogy csak egy kicsit több figyelemre vágyik

2011. szept. 12. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól sejtem, ez volt az első eset, amikor konkrétan "rajtakaptad". Ebből még nem sok konzekvenciát lehet levonni. Kérdezd meg, hogy fordult-e már elő vele korábban hasonló. Ha még nem, akkor figyelni kell, mikor lesz ilyen legközelebb.

Első körben a drogot kéne kizárni. - bocs, de nem ismerem a hugodat.

Itt esetleg olvashatsz a disszociatív amnéziáról: [link]

meg úgy a hisztériáról általában, első sorban azt kéne tudnod, hogy milyen jelekre figyelj az elkövetkezendőkben.

És íme a válasz, amit még 20 másik helyről is meg fogsz kapni: forduljatok szakemberhez.

2011. szept. 12. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
azt tudod csinálni, hogy azonnal elviszed egy pszichiátriai szakrendelésre, lehetőleg még ma
2011. szept. 12. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem anyukáddal is beszélj! Ő ezt nem vette észre? Sürgősen orvoshoz vele, mert igen, önmagára veszélyes is lehet. Még meg lehetne előzni a bajt!!!
2011. szept. 12. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
6%
AZ AZ Ő BAJA HOGY FIÚBAJOS!!!!
2011. szept. 12. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
68%

na az vesse a húgodra az első követ akinek még nem volt hiszti rohama, és nem volt idegbajos időszaka.

Az én húgom egy évig vagdosta pengével a bőrt a kezén, tizsta vágás volt a csuklójától a hajlatig. Nála a középsulival volt gond, átvittük másik suliba és teljesen rendbejött.

valószínű még taknyos kis nyálas, és még szakítani sem mer ezzel a fiúval.

Ha elviszed orvoshoz az is azt fogja mondani, hogy változtasson az életén, ennyi.

Ez még nem idegösszeomlás.

2011. szept. 12. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 DakarVakar válasza:
74%
nem kell túllihegni, ha normális a családotok akkor minek ideggyógyász, az csak tudatosítja a tesódban, hogy ő joggal csinálhatja a balhét.először a stresszforrást meg kell szüntetni, dobja a srácot. Ha ez kevés, akkor hidegvízzel arcon önteni, vagy be a zuhany alá ruhástól & nagy pofon, ezek a házi gyógymódok :D működik hidd el 500 éve is így gyógyították a HP kórt!
2011. szept. 12. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!