Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Túlreagálom? Vagy most mi...

Túlreagálom? Vagy most mi történik?

Figyelt kérdés

A kedvesemmel 2 és fél éve vagyunk együtt. Tényleg mindent megtesz értem, volt, hogy nem jöhetett volna el hozzám, amikor 300 kmre kellett dolgoznia 1 hónapot, és mégis hazaugrott kicsit. Meg hasonló figyelmességek, és nem is csalt meg soha. Érzem, hogy nagyon nagyon szeret. Én is teljes szívemből szeretem őt, még sosem bíztam ennyire senkire az életemet. Nem arról van szó, hogy meguntuk volna egymást, vagy kihunyt, mert minden rendben lenne, ha nem bántana folyton, mármint verbálisan.

Mindenembe beleköt, ha nem veszem fel 10 mp alatt a telefonom, akkor mindennek lehord, éppen csak k***ának nem nevezett még. Nem egy káromkodós fajta, de velem nagyon csúnyán beszél:( És ha igazam van, akkor sem érezhetem azt, mert ha már túlzásba esik és nagyon csúnyán oltogat engem, akkor én is visszaszólok, és felháborodik, hogy milyen bunkó voltam vele, de az eszébe sem jut, hogy bocsánatot kérjen tőlem. Eddig, ha csúnyán beszélt velem, akkor próbáltam nem keresni 1-2 napig, hátha rájön, és bocsánatot kér tőlem, de nem, csak azon akadt ki, hogy most már biztos nem érdeklem és találtam valaki mást. Nem szeret tőlem bocsánatot kérni soha, és nem is teszi, csak ha kihisztizem. Ellenben ha én többször bocsánatot kérek valamiért, akkor se bocsát meg, csak jó idő után. Elegem van, hogy akkor is nekem kell szégyellnem magam, ha nekem volt igazam. Nem akarom elhagyni, mert őszintén szeretem őt, de hiába próbáltam boldog pillanatunkban felhozni, ha el is gondolkodott rajta, és meg is ígérte, akkor is megtörtént újra, és ha felhoztam, hogy mit ígért, akkor azt mondja, hogy "ha nem tennéd ezt vagy azt, akkor nem is történne meg". Mit tegyek? hogyan térítsem jobb belátásra? nem szeretném elveszíteni.

Köszi ha valaki végigolvasta:(

18/L, 21/f


2011. szept. 18. 19:09
 1/6 anonim ***** válasza:
figyelj, mondd meg neki, h rosszul esik ahogy bánik veled, és ebből csak azt érzed, hogy nem szeret, mert ha szeretne, nem kéretné magát, hogy megbocsásson, ha valamit elrontasz, meg nem sértődne meg mindenen, igazat adna neked, ha igazad van és nem beszélne veled csúnyán. ha nem tud változtatni otthagyod, mert te ezt lelkileg nem bírod. ha erre kedves lesz, és tényleg megváltozik, szeret,de ha nem nagyon fog vele törődni, vagy eleinte kedves lesz aztán visszaesik, akkor nem valószínű, hogy tényleg szeret. de lehet, hogy a sulijával/munkájával kapcsolatos stressz-t rajtad kezeli le.
2011. szept. 18. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj kérdező, de én egyből arra gondoltam, hogy ez a fiú nem szeret téged. A szeretet nem csak abból kellene érezned, hogy nem csalt meg soha, illetve, hogy néha figyelmes apróságok terén. Ha szeretem a másikat, akkor nem hordom le semminek, nem bántom őt még csak verbálisan sem, és ami a legfontosabb: nem terrorizálom és nem helyezem nyomás alá érzelmileg. Ez a fiú most megaláz téged azáltal, hogy sosem engedi, hogy neked legyen igazad, ő bánthat téged, de te nem őt; neked bocsánatot kell kérned, ő viszont sosem teszi ezt. És ami a legfélelmetesebb, az idők folyamán el tudta nálad érni, hogy mindig te kérsz bocsánatot, és hogy legyen bár neked igazad, akkor is te menj utána és te alázkodj meg előtte.

Én azt mondom, fiatal vagy még, biztos vagyok benne, hogy jobbat érdemelsz. Nem szabad, hogy érzelmileg ennyire függjél tőle, mert el fogsz oda jutni, hogy magadat hibáztatod majd mindenért és nem lesz egy gyűszűnyi önbecsülésed se, és ezért még akkor is mellette maradsz, ha már nagyon rossz lesz neked.

Tedd fel magadnak a kérdést: akarsz-e harcolni olyan alapvető dolgokért (tisztelet, normális beszéd, megbocsátás, nyugodt légkör, kedveskedés, hogy a szavaiból mindig süssön, hogy szeret téged; hogy ne ránduljon össze a gyomrod, ha későn veszed fel a telefont..) szóval akarsz-e olyan dolgokért harcolni, ami egy normális kapcsolatban magától értetődőek. Csak gondolj bele, mi lesz, ha komolyabb problémáitok lesznek az életben, hogy fogjátok együtt megoldani őket? Jó dolog-e állandóan azon szomorkodni, hogy hogy beszél veled a párod?

Remélem jól fogsz dönteni.

23N

2011. szept. 18. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
sajnos az ilyen nem fog megváltozni. megszoksz, vagy megszöksz...
2011. szept. 18. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Önző a párod és erőszakos, agresszív. Egy párkapcsolat így nem fog működni.
2011. szept. 18. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

amikor 300 kmre kellett dolgoznia 1 hónapot, és mégis hazaugrott kicsit

ha nem veszem fel 10 mp alatt a telefonom, akkor mindennek lehord

csak azon akadt ki, hogy most már biztos nem érdeklem és találtam valaki mást

Szerintem nem kedves gesztus volt, amikor hazaugrott 300 km-ről, hanem csak ellenőrizni akart. Az én párom sosem beszél velem csúnyán, sosem oltogat, és képes belátni ha téved és bocsánatot kér, és mindez kölcsönös. Csak azért írom ezt, hogy lásd, lehet ezt így is. Nem hiszem, hogy jobb belátásra lehet bírni. Talán ha köztetek vége, és a következő barátnője is otthagyja ugyanezért, meg az azutáni, talán magába száll kicsit, de akkor sem biztos.

2011. szept. 19. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
már úgy megtiporta az önbizalmad,hogy elhiszed hogy annyira szar vagy hogy megérdemled amit kapsz tőle,bántást,szeretet nem ad valószinűá,csak elvesz,elérte hogy örülj hogy meletted van és nem csalt meg,amit kétlek,emrt nem szeret nem tisztel,hézagtöltő vagy amig nem talál jobbat,olcsóbb mint a k*rvázna,ingyen luk,és bokszzsák számára ez vagy,nem társ.dönsd el lábtörlő lezsel vagy nő,hagyd el,jobbat érdemelnél...Ne várd meg mig kidob,vagy úgy jársz mint ismerős aki úgy szerette a párját,mint egy félisten,pedig szarrá alázta, aztán a fickója elzavarta otthonról,mig ő felvitte a nőket,de még akkor is istenitette.Lépj a saját érdekedben.
2011. szept. 19. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!