Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem a beteg kérése kellene...

Nem a beteg kérése kellene hogy az első legyen?

Figyelt kérdés

Páromat ma reggel műtötték.elvileg rutinműtét,gyakorlatilag retteg a betegségektől,korháztól.

Befektették tegnap,vele voltam végig,ő kérte,végigremegte a napot,este alig tudtam otthagyni.

Reggel bementem hamarabb,hogy műtét előtt még lássa,ott leszek végig,doki aranyos volt,menjek vele,stb.

Párom mamája viszont nem jött,mondván ugyse tud semmit csinálni,telefonáljak.

Mintha én tudtam volna bármit csinálni,de páromat a tudat megnyugtatta hogy ott vagyok a műtőajtó túloldalán.

Aztán egész mostanáig.

Nem volt altatva,csak érzéstelenitve.

Egyik nővérke műtét után mondta,10 perc,és menjek el.

Párom ennek hallatára még nyugtatózva is remegni kezdett,sirógörcs jött rá,dehogy hagytam ott,megigértem,nem hagyom.

Egész hétre szabit vettem ki mig benn fekszik,hogy vele lehessek,csak ennek tudatában feküdt be (nem életmentő műtét,"csak" sérv).

Délután bejött a mamája,nővérke meg fél épület hallatára elkezdte ecsetelni hogy azért nem indult be a vizelete páromnak,mert én ott voltam,ezért kellett megkatéterezni.

Másik nővérke meg azt mondta,maradjak nyugodtan,legalább figyelek rá.

Aludt is igazából majdnem egész nap,otthon is ugy alszik el csak ha ott vagyok,egyébként nyugtalan,korházban miért lenne másképp.

Erre párom mamája-hiába kértem hogy legalább most mellőzze a sopánkodást,jajjgatást-elkezdett jajjveszékelni hogy hagyni kellett volna aludni,meg nővérkékre bizni,meg jajj igy jajj ugy,párom vérnyomása rögtön duplája is lett,ennyit a beteg nyugalmáról.


Nem birta megértetni vele,hogy de a nővérkék egész nap rá se néznek,ha én nem vagyok benn akkor a kutya se itatja meg, nem takarja be,nem maszirozza ki a lábából a görcsöt,nem szól,hogy fájdalmai vannak,gyógyszer kellene,vagy hogy nézze már meg valaki,miért nem tud pisilni,stb. (párom magától sosem szól semmi bajáról csak nekem,azt is ugy hogy látom a szemén és rákérdezek 6x)


Most én vagyok a gonosz,mert 5ből 1 nővérke szerint nem hagytam páromat pihenni (miközben hajnal 5kor is felhivott éjjel,hogy mi van)


Tényleg én vagyok a hülye,hogy ha azt kérte,akkor vele voltam egész nap?


És még 3 ilyen nap van,és nem szándékszok egy klimaxoló idóta miatt páromat hagyni egyedül szenvedni egész nap


2011. szept. 20. 17:50
1 2 3 4 5 6
 1/53 anonim ***** válasza:
72%

Hááát én egy ilyen anyámasszony katonájával 5 percig nem bírnám. A föld alá süllyednék szégyenemben.

Ha mégis ilyen lenne, akkor megmondanám,hogy kapja össze magát, nem vennék ki szabadságot egy HÉTRE!

Ha így anyáskodsz felette soha nem is lesz férfi belőle.

Már bocs.

2011. szept. 20. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/53 anonim ***** válasza:
52%

Nővérke és anyós menjen a f*nébe.

Az legyen, amit a pároddal megbeszéltél.

2011. szept. 20. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/53 anonim ***** válasza:
45%
Ne is hagyd egyedül. Nagyon jól tudjuk, hogy a kórházi személyzet (pénzéhes) elfoglalt, nincs (kedvük) idejük egy-egy betegre naponta többször is ránézni, csak úgy. Ha a párod örül neked, ha nem restelli előtted a gyengeségét, akkor igenis mellete a helyed.
2011. szept. 20. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/53 A kérdező kommentje:

Nem a kapcsolatunk volt a kérdés.

Tetőtől talpig férfi,korházfóbiával.

dokihoz sem ment egyedül sose,most se lepődtem meg amikor csak akkor nyugodott meg mikor megigértem hogy csak éjjelre hagyom egyedül.

2011. szept. 20. 17:57
 5/53 anonim ***** válasza:
62%

A klimaxoló idióta jelző a kedves mamára ment?? :D

Teljesen jól tetted, hogy bent maradtál!!!

Hiába vannak nővérkék, még ha rendesen is végzik a dolgukat annyi munka van, hogy képtelenség odafigyelni rendesen a betegre.

Párod anyjának meg mondd meg, hogy ha segíteni nem tud csak a száját jártatni, akkor jobb ha hazamegy. (Persze valamivel finomabban)

Maradj szegény kis beteg mellett, én azt mondom :)

2011. szept. 20. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/53 anonim ***** válasza:
87%

A pároddal valami baj van szerintem, ha otthon sem alszik el nélküled.


"otthon is ugy alszik el csak ha ott vagyok"


Szerintem a mama nem követet el olyan hatalmas hibát, amiért el kéne ítélni. Valószínűleg ő jobban ismeri a gyerekét és tudja, hogy milyen.

2011. szept. 20. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/53 anonim ***** válasza:
82%

Már ne is haragudj, de elég életképtelen szegény párod. Te meg remekül asszisztálsz hozzá. Az ugyan nem derül ki, hogy melyikőtök a pasi, melyikőtök a nő, de valójában csak részletkérdés.

A kórház pedig, főleg ma Magyarországon, sajnos nem ötcsillagos szálloda. A nővérkék sem tudják kitalálni, hogy mi baja van, ha nem szól róla. Tudod, néma gyereknek az anyja se... A leírásodból meg nekem úgy tűnik, hogy amúgy is túlaggódtok mindent, idegesítő lehet, tényleg ne haragudj.

2011. szept. 20. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/53 A kérdező kommentje:

És ami a lényeg,magától senkinek nem szól,inkább szenved mint a kutya,mutatja magát erős férfinak.

Előttem mer kiborulni,sirni,előttem nem szégyellte magát fullpisis ágyneműben,én láttam a fájdalmat a szemében és kérdeztem rá a fájdalomcsillapitóra....


benn leszek,leszarom hogy én leszek a gonosz

2011. szept. 20. 18:00
 9/53 anonim ***** válasza:
33%

Semmi, mindenki feszult, vaskor van, létbizonytalansag, stb., nem kajuk meg azt a banasmodot, ami jar nekunk, hiszen nincsen jol mas se, a noverkek se, 80 nettoert dolgoznak, e smost lehet, hogy 70 nettoert az uj tv-ek miatt... és ez csak egy oldal, ezer van még... mindnekibol szinte orarol orara mast valt ki a helyzet. Sokan tudjak, mia helyes, de keptelenek megvalositani a fentiek miatt, sajnos csak a Magad nromajara szamithatsz, hogy tudd es tedd, ami helyes, masoktol megerositest nem kapsz...:S Nehez, foleg ha az ember gyerek vagy fiatal felnott, vagy korulotte sohasem volt erzelmileg-szellemileg felnott ember, akitol tudná, mi a helyes, de most ez van.

35N

2011. szept. 20. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/53 anonim ***** válasza:
70%
szerintem nagyon rendes tőled hogy ott maradtál
2011. szept. 20. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!