Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Illik szólni, mielőtt átmegy...

Illik szólni, mielőtt átmegy az ember valaki más otthonába?

Figyelt kérdés
Van 2 ember, családtagok. Az egyiknek a tulajdonában van egy lakás, amiben a másik lakik, kvázi szívességből (lakbért nem fizet, csak rezsit, plusz rendben tartja a lakást). Szerintetek ha a tulaj át akar menni a lakásba, ahol a másik ember él, "kell" és/vagy "illik" előtte szólnia neki?
2011. szept. 20. 18:29
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
85%
Persze, hogy illik.
2011. szept. 20. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
76%
Hát, illik szerintem, de nem kötelező. Különösen, ha azért megy, hogy megbizonyosodjon arról, hogy normálisan bánik-e az illető a kéglivel. Tudod, hogy nincs-e olyan rumli, mint Ace Venturánál :)
2011. szept. 20. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem illik szólni. Mi van akkor, ha éppen alszik, vagy netalántán szexel és csak úgy rányitnak?
2011. szept. 20. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
És ha tudja, hogy a másik nincs otthon, pl. munkaidőben? Akkor is illik? Vagy akkor illik csak igazán?
2011. szept. 20. 18:35
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Illik szólni.. Természetesen mivel hivatalosan a sajátja, nem kell hozzá engedélyt kérni, de illik szólni és ha jó a viszonya a két embernek, akkor ha azt mondják ne most gyere ne is menny.. Illik magánéletet hagyni a másiknak, ha már megengedted hogy ott éljen..
2011. szept. 20. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
87%
Ha nincs otthon akkor végképp nem illik átmenni. Ha kiadok egy lakást (most mindegy,hogy a csak a rezsiért) akkor ott nem én lakom, nem az én lakásom. Engedély nélkül nem mehetek be, akkor se ha rokonom.
2011. szept. 20. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
81%
Akkor illik csak igazán.. Te mit szólnál, ha megtudnád, hogy valaki mászkált a személyes dolgaid között..Mi van, ha nem rakott rendet és elől vannak a fehérneműi.stb..te örülnél, ha meglátnák a tieidet?
2011. szept. 20. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
eleve minek akar akkor átmenni ha tudja hogy nincs otthon??
2011. szept. 20. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Utolsó, pontosan ez történt ma velem, amit leírtál... És nem tűr nyomdafestéket, hogy mit szóltam. :S Nem akartam ezzel kezdeni, hogy ezen az oldalon állok, de akkor szerintetek is jogos, hogy zavar a dolog? Csak úgy beállított... Hazaérve vettem észre, hogy nem minden van ott, ahol hagytam.
2011. szept. 20. 18:41
 10/23 A kérdező kommentje:
Ok, már nem utolsó, 18:38-asnak írtam
2011. szept. 20. 18:42
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!