Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy oldanátok meg a Karácsony...

Hogy oldanátok meg a Karácsonyt? A többi lent.

Figyelt kérdés
A gond az, hogy Karácsonykor a párom és én is szeretnénk a szüleinkkel ünnepelni, viszont a két család között 250 km távolság van. Én mindenképpen hazamegyek, mert kb 3 havonta látom a szüleimet. A párom is azt mondta, hogy 24-én a szüleihez kell mennie. Mivel nem állunk úgy anyagilag, hogy megengedjük magunknak,hogy egy napokra utazgassunk ennyit, ezért nem tudom, hogy hogy oldhatnánk meg, hogy mindenki jól járjon. Kész röhej, hogy 3 év alatt egy szentestét sem töltöttünk együtt a párommal :( Szerintetek mi lenne a normális ilyen körülmények között?
2011. szept. 23. 14:34
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
100%
Bár nálunk nincs 250 km, azért végigautózzuk 24-ét :) De csináljatok egy "extra karácsonyi napot", csak kettőtöknek.
2011. szept. 23. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
100%
Olyanról hallottam eddig, hogy egyik évben egyik családnál szenteste, aztán átutazni másikhoz, a következő évben fordítva. Mennyi idősek vagytok?
2011. szept. 23. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
100%
Beszéljétek meg velük, hogy mikor hova mentek, most nem kötelező 24-t szülőknél tölteni, az legyen a ti karácsonyotok! Mi úgy csináljuk, ugyanez a helyzet. Szenteste kettesben, másnap hajnalban indulás én szüleimhez, este vissza hozzánk, következő nap indulás párom rokonaihoz, majd este szüleihez és ott töltjük újévig az időt.
2011. szept. 23. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:
Én 23/L a párom 29/F. Igen hallottam már ilyen megoldást, hogy egyik évben itt a másikban ott, csak a baj az, hogy nem nagyon szeretnek a párom szülei :S
2011. szept. 23. 14:40
 5/29 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a 24-e mindig a családé volt, én nemrég elköltöztem otthonról, így természetes hogy most a párommal leszek 24-én mert már ő a családom, haza pedig majd a karácsony két napján ellátogatunk közösen, szerencsére annyira messze nincs. Szerintem menjetek 25-én együtt, addig meg gyűjtsetek egy kis pénzt, hogy együtt el tudjatok menni mindkét helyre, a 24-e pedig legyen a kettőtöké.
2011. szept. 23. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
81%

Ha mindketten menni akartok, hát menjetek mindketten külön. Nincs ebben semmi. Csupán felfogás kérdése az egész. Te érthető módon a szüleiddel akarsz lenni, párod érthető módon az ő szüleivel. Te nem engedsz, a párod miért engedjen?


Megoldás: Karácsony után megjelöltök egy estét. Az a nap lesz a ti saját bejáratú szentestétek. Készültök a közös lakásban ugyanúgy mintha karácsony lenne. Szépen megajándékozzátok egymást. ha mindent ugyanúgy csináltok mint egyébként szent este, akkor hidd el ugyanolyan lesz. Ebből akár későbbi életetekre is lehet hagyományt teremteni. Nehogy már egy dátumhoz ragaszkodjunk.

2011. szept. 23. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 x) ***** válasza:
81%
Inkább hívjátok össze az egész családot egy helyre. Vagy béreljetek ki valahol egy kis helységet arra a napra, vagy ha van esetleg házatok akkor oda. :) A karácsony egyébként is 3 napos, lesz időtök mindenre.
2011. szept. 23. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:
Igen, csak írtam, hogy anyagilag nem engedhetjük meg magunknak, hogy egy napra leutazzunk, aztán este vissza. 20 ezer FT kettőnknek a vonat oda-vissza :(
2011. szept. 23. 14:42
 9/29 anonim ***** válasza:
100%
De az is megoldás, ha utaztok. Bár nincs rávalótok, de kaphatnátok azt egymástól karácsonyra. Bár mint ahogy olvasom téged nem szeretnek a szülei, akkor gondolom te annyira nem vagy emellett a megoldás mellett.
2011. szept. 23. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
100%
Hisz addig még van idő, spóroljatok egy kicsit. Nem menne?
2011. szept. 23. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!