Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi volt a legfájdalmasabb...

Mi volt a legfájdalmasabb dolog amit édesanyád vagy édesapád mondott neked?

Figyelt kérdés
2011. szept. 24. 23:51
1 2 3 4 5 6 7
 11/64 anonim ***** válasza:
100%

,, Olyan nagy pofád van akár egy csikósnak! Bunkó paraszt!"-vágta hozzá fejemhez anyum egy vita hevében.


19/L

2011. szept. 25. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/64 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos sok szülő undorító a gyerekéhez. Ennek az a legfőbb oka, hogy ők is ebben a légkörben núőttek fel. Az anyukámnak az ő apja, a nagyapám, azt mondta mindig, hogy ő csúny, és buta. És sajnos ez tovább jött, nekem is mondja az anyukám, hogy mikor lefogytam, olyan voltam mint egy halálfej, de most már elég rendesen nézek ki.Meg hogy ha kérdezek valamit, azt válaszolják, hogy "még ennyit se tudsz?" Így persze már nem kérdezek. Viszont addig beszélgetek,míg ki nem derül, hogy neki is ugyanezt mondta az apja. A saját gyerekkori sérlemeiket továbbadják. Nem tehetnek róla. Egyszer megkérdeztem: "Neked mondták a szüleid, hogy valaha, hogy milyen buta vagy, hogy nem tudod ezt, pedig bele tartozik az általános műveltségbe? - Igen, nagyon is sokszor mondták. - És az jó volt neked? - Dehogyis volt jó, nagyon fájt, mondta anyukám. És akkor megkértem, hogy ne adja tovább ezt nekem, mert nekem is fáj. És aztán tényleg nem volt ilyen többet.
2011. szept. 25. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/64 anonim ***** válasza:
100%

Mikor családsegítőben voltunk, és mondtam hogy be akarom fejezni a sulit, újra járni akarok. Apám püffögött egyet, a nő megkérdezte tőle hogy "nem hiszi hogy meg tudja csinálni?" mire apám határozottan ráválaszolta hogy "Nem", olyan "áh, még szép hogy nem" hangnemben, de nem is ezt volt a legrosszabb hallani, hanem azt hogy a nő kérdése után konkrétan beleröhögve a képembe mondta hogy nem.

Ha leérettségizem ezt még emlékeztetni fogom neki (legyen mit letagadjon).

2011. szept. 25. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/64 anonim válasza:
100%

Amit én egyszer megkaptam a fejemhez hogy: "Te m*csk*s, r*h*dt, szemét állat, hogy dögölnél meg ott, ahol vagy... m*csk*s g*c*k (apámra gondolt még)."

Ezt már nem egyszer kaptam meg... és szoktam cifrábbakat is kapni, de legtöbbször ezt. De az évek során megtanultam azt, hogy azzal tudok neki a legjobban visszavágni, ha csendben (mosolyogva) vagyok és látja rajtam, hogy minden lepereg rólam.

2011. szept. 25. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/64 A kérdező kommentje:

00:13


Már nem igazán olyan a helyzet, hogy szép szóval el lehetne érni valamit, egyik oldalról sem...

Alapból mindig voltak problémák, de 2 éve kértem, hogy kressen nekem egy pszichológust, akkor le lettem hurrogva, nincs is neked semmi bajod, nem is történt semmi az ügyben. Később kiderült, hogy szervi baj miatt voltam depressziós, kapok rá gyógyzsert, sokkal jobban vagyok, de a családom azóta nem bír elviselni... Biztos könyebb volt kezelni amíg a sarokban gubbasztottam...

(Megjegyzem emiatt a betegség miatt is híztam) Az egy dolog, hogy folyton olyanokkal jön, hogy mennyit híztam, meg fogyitabletták nevével, mikor nem 100 kiló vagyok, hogy annyira kétségbe kéne esni, de ma az verte ki a biztosítékot, hogy szombat délután random bejön és kijelenti, hogy "Nem vagy normális. Rohadjak meg, ha az vagy, te nem lehetsz normális!"

Mert... Nem rakok rendet a szobámban. Igazán jól esett...

2011. szept. 25. 00:28
 16/64 anonim ***** válasza:
94%

Anyám a szomszédnak jó halkan rólam: -sajnálom,hogy nem kapartattam ki amikor terhes voltam vele(rám gondolt),úgyis csak egy 'baleset' volt...ezt 20 éve mondta,akkor voltam 15 éves.Nahh azóta nem tartom vele a kapcsolatot.Rá se köszönnék az utcán,előbb mennék neki:)

Utána még egyszer a pofájába vágtam,hogy 'háháháh mostmár késő kikapartatni te ringyó,már megszülettem'.Akkor és ott megütött,én pedig falnak vágtam,sokszorosan visszakapta,amit én kaptam tőle(magyarul jól megvertem).Utána összepakoltam,és eljöttem onnan.

Apámnak elmeséltem ezt,és jót röhögött ezen.Egyébként őt imádom,tehát gond nincsen,ő se szereti anyámat.

Apám néha felemlegeti,hogy 'olyan vagy,mint anyád' néhány reakciómra,de nem túl bántón.Anyámon kívül tul.képp senki más nem bántott meg.

2011. szept. 25. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/64 anonim ***** válasza:
100%
"Olyan vagy mint apád"
2011. szept. 25. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/64 anonim ***** válasza:
98%

Kancsal vagy meg szerencsétlen.Bezzeg a nővéred gyönyörű!


És ez igaz is...

2011. szept. 25. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/64 anonim ***** válasza:
97%
Bár ha belegondolok volt rosszabb is.Nővérem esküvőjén a családi csoportképnél finoman megkértek álljak már ki a képből,majd a közös rokonos képen állhatok hátul:(
2011. szept. 25. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/64 anonim ***** válasza:
98%
ne vegyétek komolyan a szülők is csak emberek, az én szüleim olyan neveltetést kaptak amit inkább nem részleteznék, és mégis szeretnek, és soha nem mondtak ilyet, apa volt már részeg, de csak vidámkodott, nem vágott semmit se a fejemhez. remélem tanultok az ő hibáikból és nem adjátok tovább a gyerekeiteknek. "ami nem öl meg az erősít" - fel a fejjel skacok!! :)
2011. szept. 25. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!