Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Férfiak, ti örülnétek, ha...

Férfiak, ti örülnétek, ha jövendőbeli feleségeteknek lenne saját lakása, de saját nevén akarja tartani?

Figyelt kérdés
Van egy saját lakásom, de nem akarom közös névre íratni. Vagyis akarom, ha van olyan feltétel ami kikötné, hogyha a férjem hibájából (azaz megcsal, testileg bántalmaz vagy akármi) kénytelen lennék elválni akkor visszaszállna a tulajdonjog rám. Ilyen van?
2011. szept. 25. 15:23
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
86%
Azt nem tudom, hogy örülnék-e, nyílván kényelmesebb lenne... A dolog, amire te gondolsz, az a házassági szerződés.
2011. szept. 25. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk így volt, maradt a nevemen, ne legyél buta. Ha ő is belerak, vesztek közösen egy házat maximum. Nálunk a párom épített egy nyaralót, bár az is az én nevemre került, de én nem akartam és ha válnánk vissza adnám, de nem mindenki ilyen.A párom soha nem problémázott, hogy minkét ház a nevemen van.
2011. szept. 25. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
100%

A házasság előtti vagyon különvagyon,soha nem lesz a férjedé.

Minden esetre én soha nem engedném senkinek, hogy a tulajdonomról rendelkezzen.

Hiába szerelmes az ember, azért szükség van józan észre.

2011. szept. 25. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
100%

Ha a házasság előtt volt lakásod akkor az soha nem kerül a közös nevetekre. HAcsak el nem adod a felét neki.

És válás után sem lesz közös. Nem kell, hogy "visszaszálljon" rád, mert mindíg a tiéd marad

2011. szept. 25. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
100%
Bármi történhet, nem kerül olyan sokba egy ügyvéd előtt megkötött házassági szerződés. A párod, ha nem sumák, ebbe mindenképpen beleegyezik.
2011. szept. 25. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
100%
Ne csk akkor maradjon Tied a lakas, ha a ferfi hibajan belul valtok. Mindegy ki a hibas, valas eseten is Tied maradjon a lakas. Tied volt azelott is. nehogy mar odaad valakinek.
2011. szept. 25. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
81%
A buszon akaratomon kívül hallottam két hölgy beszélgetését: a lánynak volt egy lakása. Idővel a párjával közösen vettek egy nagyobb lakást, s ebbe beletették a lány lakásának árát, s most válnak, s így már közös vagyonnak számított az új lakás. Itt leszálltam, de ezen problémáztak:)
2011. szept. 25. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:

Utolso peldajanak a tanulsag:

Tied marad a lakas. Ha akartok egy masikat venni, kezdjetek a semmirol. Annyit rakj Te is bele, amennyit O.

2011. szept. 25. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
100%

Nem is értem mi értelme lenne a lakás felét átiratni a férjed nevére. Fizetned kéne egy csomó illetéket

Nem ismerek embert akinek ez eszébe jutna

2011. szept. 25. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
Hát én el sem várnám hogy a nevemre írassa. amúgy sem vagyok egy sértődékeny tipus úgyhogy nemhinném hogy ezen problémáznék.
2011. szept. 25. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!