Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Merjek így gyereket vállalni?

Merjek így gyereket vállalni?

Figyelt kérdés

28 éves nő vagyok. Van egy párom, (39 éves) akivel eddig elég jól alakulnak a dolgok, de ha komolyabbra fordul, akkor nem tudom, mit csináljak. Ugyanis van valami, amitől nem tudom, hogy tartsak-e vagy sem.

A mi családunkban úgy 3-4 generációra visszamenőleg semmiféle örökölt betegség nem fordult elő. Neki viszont az előző házasságából van 3 lánya, és mindegyiknek van valamilyen örökölt betegsége. Azt nem tudom, hogy tőle vagy az anyjuktól örökölték-e. Úgyhogy, most nem tudom, merjek-e tőle majd gyereket vállalni? Vagy inkább vele is szakítsak? Nem sok időm van már arra, hogy olyat keressek, akinek nincsenek ilyen bajai.


2011. szept. 26. 13:23
1 2 3 4
 11/34 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hogy ki a hordozó, pont ez a baj. 3 lánya van, mint írtam, és mindegyik beteg.
2011. szept. 26. 13:42
 12/34 anonim ***** válasza:
81%
elöször is jól gondold meg hogy csak a gyerek kell vagy az apja is,mert ha igy gondolkodsz meg igy beszélsz akkor tuti nem vagy szerelmes ebbe az emberbe,de az még nem is lenne baj,én sem vagyok az enyémbe,csak akkor aztán jól kösd fel a gatyamadzagot ,mert ha szülsz egy gyereket neki és még a rigolyái is idegesíteni fognak, akkor igen rossz családi életetek lesz,meg ha még már 3 gyereke is van....ááááá,nameg itt van hogy lehet hogy nem egészséges,vagy hordozó....szóval sok ott a bibi,és ha hozzákötöd az életed,föleg gyermeket szülsz neki akkor nagyon sokat kell majd nyelned,vagy egy pokol lesz az életed,neked is és a babának is...jól gondold meg,hidd el tudom mit beszélek!!!
2011. szept. 26. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
100%

Azt is olvastam, valaki(k) azt írja, nem szereted a párod, ha így gondolkozol.

Nos, miért ne lehetne szeretni valakit, de közben nem akarni fogyatékos, beteg gyermeket ? Hm?

2011. szept. 26. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 A kérdező kommentje:
Látom, azért az utolsó 3-4 hozzászóló végre érti a kérdést is, nemcsak az jött le nekik, hogy "tenyészbikát" akarok, hanem az is, hogy egészséges gyereket.
2011. szept. 26. 13:47
 15/34 A kérdező kommentje:
És még az első hozzászóló is értette. Köszönöm a tanácsot. Most már tudom, hova kell fordulnunk.
2011. szept. 26. 13:49
 16/34 anonim ***** válasza:
76%
no de mi a bajuk?
2011. szept. 26. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
83%
NE szülj tőle gyereket. Igen, nagy eséllyel lesz beteg, ha ő a hordozó, és akkor is, ha többgénesen öröklődik. De nem ez a fő ok, hanem az, hogy otthagyott 3 beteg gyereket! Ennél durvábbat kitalálni sem tudnák. Hacsak nem az anya üldözte el (amit 3 beteg gyerek mellett kötve hiszek), ez nagyon-nagyon leminősíti, gondolkozz már, milyen ember?! Valószínű, kb 3 ilyen "jó" apát találsz egész Magyarországban, te meg belenyúltál...
2011. szept. 26. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
65%

Én pontosítok:


úgy értettem, hogy nem szereted eléggé ahhoz, hogy ha neki ilyen problémája lenne és emiatt nem lehet közös gyereketek, akkor ezt nem csinálnád végig vele. Nem mondanál le a vér szerinti saját gyerekről érte. Hasonlóan amikor a pár egyik tagja meddő. Tehát erre nem érett meg a kapcsolatotok, akkor az nem a legnagyobb szerelem

2011. szept. 26. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
100%
Nem 1,nem 2,hanem 3 beteg gyermeke van!!!! És azt sem tudja mitöl betegek! ? Azt hiszem a párod felelösségtudatáról ennyit! Jól gondold meg.... :-(
2011. szept. 26. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 A kérdező kommentje:

13.50-nek

Nem ő hagyta ott őket. A felesége jött össze az egyik kollégájával. Aztán egyik napról a másikra elment, és vitte a gyerekeket is.

2011. szept. 26. 13:55
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!