Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Merjek így gyereket vállalni?

Merjek így gyereket vállalni?

Figyelt kérdés

28 éves nő vagyok. Van egy párom, (39 éves) akivel eddig elég jól alakulnak a dolgok, de ha komolyabbra fordul, akkor nem tudom, mit csináljak. Ugyanis van valami, amitől nem tudom, hogy tartsak-e vagy sem.

A mi családunkban úgy 3-4 generációra visszamenőleg semmiféle örökölt betegség nem fordult elő. Neki viszont az előző házasságából van 3 lánya, és mindegyiknek van valamilyen örökölt betegsége. Azt nem tudom, hogy tőle vagy az anyjuktól örökölték-e. Úgyhogy, most nem tudom, merjek-e tőle majd gyereket vállalni? Vagy inkább vele is szakítsak? Nem sok időm van már arra, hogy olyat keressek, akinek nincsenek ilyen bajai.


2011. szept. 26. 13:23
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
89%
Járj utána a családjának, egyébként magzatvíz vizsgálattal szinte minden kiszűrhető. Egyébként, ha szeretem a párom, akkor megoldjuk, nem hagyom el ezért.
2011. szept. 26. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
100%

DE igenis még sok időd van,még csak 28 éves vagy.Ha valóban igazi családot szeretnél alapítani,akkor keress olyan férfit,akinek még nincs gyermeke,és nem elvált.A családalapítás itt kezdődik...


Gondolj arra,hogy ha lenne neki egy 4.gyermeke tőled,akkor annak vajon mennyi jutna?Semennyi.Még 3 másik után fizetheti a gyerektartást,és a közösre meg már alig marad lóvé.De ez csak egy dolog a 100-ból.

2011. szept. 26. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 A kérdező kommentje:
Én is így gondoltam, de még nem volt szerencsém olyanhoz, akinek nincs gyereke és nem elvált.
2011. szept. 26. 14:39
 24/34 anonim ***** válasza:
Nem tudom miért kell leminősíteni a kérdezőt. Én is kb. így vagyok, csak nálunk nem ilyen komoly betegségek vannak. A férjem és a testvére olyan selejtesek voltak gyerekként, amilyenek csak lehettek, ebből volt, amit kinőttek, volt amit nem. Tele van a családja szembetegség miatt megvakuló idősekkel, elmebajosakkal, a nők csak simán mind csúnyák és ormótlanok.. Imádom őt, szeretnék gyereket tőle, de ha belegondolok, hogy te jó ég, ha rájuk üt és nem rám, az aztán rohadt nagy kicseszés lesz szegény gyerekkel...
2011. szept. 26. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
49%
Nem minősítjük le, de ezt ahhoz a fajta diszkriminációhoz tudnám hasonlítani, mint amikor valakit nem vesznek föl egy munkahelyre, mert tolókocsis, pedig remek szakember. Ő lehet, hogy remek férj lenne, csak "selejtes", ezért gyorsan járjunk utána és ha valóban így van, szakítsunk. Így gondolkozik a kérdező. Nem rosszabb másoknál,hiszen csak pont úgy gondolkodik, mint a világon sokan. De ez nem jó irány, attól még, hogy minden ezt hirdeti
2011. szept. 26. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
Aha, aztán, ha megszülné a beteg gyereket, akkor meg jönne, hogy hát miért nem gondolkoztál előtte?
2011. szept. 26. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:

Te jó ég, kedves hozzászólók! Ti sem gondoljátok ugye komolyan, hogy azért mert valaki örökletes genetikai betegségeket hordoz, viszont van párja, akkor agyba főbe csinálhatja a beteg gyerekeket??? Mert ha nem, az diszkrimináció??? Ugye nem ennyire hülyék az emberek?

Megvan a véleményem a kérdező párjáról, hiszen 3 beteg gyermeket is csinált, mindegy, hogy ő vagy a volt feleség a hibás, de könyörgöm, miért ilyen önzőek az emberek? Szerencsétlen gyerekek....

A kérdező pedig nagyon is jól teszi, hogy feltette magának is már ezt a kérdést, amit kiírt ide, mert van oka aggodalomra, bőven sajnos...

2011. szept. 26. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:

Tudjátok szerintem meg a védelemre kelők értették félre.

Ha beteg az, akit mindennél jobban szeretek, akkor vagy nem szülök, vagy örökbefogadok, vagy donorspermától leszek terhes.

Ez lenne az empatikus és emberséges hozzáállás, ha a pár egyik tagja beteg. És szó sincs róla, hogy bárkinek teherbe kéne esnie egy olyan embertől, aki valószínűleg hordoz valamit, mert ez senkitől nem várható el, nem is értem ki az, aki erre tudatosan képes, de ezer féle megoldás létezik a szakításon kívül. Merné valaki azt mondani, hogy hagyjam el, akivel együtt akarom élni az életem :(

2011. szept. 26. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
Igen, nekem is furi, hogy szakításon is gondolkodsz. Lehet otthagyod, és nem találsz normális párt, akit szeretnél. Nagyon sok megoldás van. Egyébként menjetek el és vizsgáltassa ki magát a párod.
2011. szept. 26. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
És ha beteg a gyerek elveted,kidobod a kukába,sokan az egészéges gyermeküket is a hátuk közepére kivánják.Szánalmas,miért nem az ilyenek a meddők?
2011. szept. 26. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!