Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan kezeljem ezt a helyzete...

Hogyan kezeljem ezt a helyzetet, hogy ne legyen belőle sértődés?

Figyelt kérdés
Idén elsős vagyok egy pesti egyetemen. Kollégista lettem volna, de végül is anyagilag nem tudtuk megoldani, így egy (elég gazdag) nagynéném és nagybátyám tart el Pesten suliidőben, cserébe pedig vigyázok a 2 lányára (5 éves és 12 éves) hétvégén, mert a szülők akkor dolgoznak (saját vállalkozás) és nincs idejük. Ennyi a dolgom összesen, ezen felül semmi pénzt stb. nem fogadnak el a szállásért, ha kaját veszek és be akarom tenni a közösbe, azt is mindig kifizetik. Ha van valami házimunka, azt el szoktam végezni, de amúgy kb. ingyen lakom itt. A szülők egyébként aranyosak, az anyuka az én anyukám húga és a tesóm keresztanyja. A problémám a nagyobbik lánnyal van, ő 12 éves, és borzasztóan el van kényeztetve. A szüleivel flegmán viselkedik, felesel, ők meg nem szólnak rá. Ha a szülei ott vannak, akkor velem rendes, de ha nincsenek ott, akkor velem is szemtelen. Olyanokat mond, hogy elhűlök, pl. múltkor akart enni, és ezt mondta szó szerint: "csinálj vacsorát most azonnal". Mondtam neki, hogy kérje szépen és akkor csinálok, erre ő mondta, hogy ne parancsolgassak neki, mert ez az ő háza, nem az enyém. A húgával is bunkó, lehülyézi, elveszi a játékait stb. De néha szoktak együtt is játszani normálisan, csak ez ritkán fordul elő. Az anyjának meg olyanokat mond, hogy "milyen hülye vagy" meg "takarodj innen", az meg ráhagyja. Néha legszívesebben beszólnék valamit a kiscsajnak, csak félek, hogy a szülei megsértődnének. Szerintetek mit tegyek, próbáljam elviselni, vagy beszéljek a szüleivel, vagy mi legyen? Egyébként szeretek itt lenni, csak az a lány néha az idegeimre megy.
2011. szept. 30. 11:11
 1/7 anonim ***** válasza:
78%
Beszélj a szüleivel szerintem..
2011. szept. 30. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
92%
Sajnos ebbe nem szólhatsz bele, hogy hogyan viselkedik a szüleivel. Ha a szülei nem nevelték meg, te ne akard megnevelni. Csak a problémàd lesz több. Talàn finoman ràvezetheted arra, hogy hogyan kell kérni valamit, szóval viccesen, mert a szülõk ùgysem melletted fognak kiàllni, hanem a lànyuk mellett. Muszàj nyelned, ha rà vagy kényszeritve.
2011. szept. 30. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát, nagyon nehéz. Többféle lehetőséged is van.

Mellékesen nagyon rendesek ezek a szülők, aranyszívük van, hogy ilyenek veled. Ezzel él vissza a nagylány. Kevés a szabadidejük, és mindent megkap. Hát először nagyon finoman, tapintatosan beszélnék az anyukával, és elmondanám a problémát. Megkérdezném, nem bántja-e, hogy így beszél velük a lánya? Milyen lesz később, amikor - nem is soká - jön a kemény kamaszkor? Szerintem most kéne pszichológushoz vinni, de ezt ne hozd szóba, csak ha ő kérdezi, mi lenne a megoldás. (És akkor a pszichológus mondaná el azokat a dolgokat, ami probléma). Ha anyuka veled ért egyet, lehetne beszélni apukával. Együtt szankciókat lehetne hozni.

A másik, (hogy ha nem mersz beszélni valamelyik szülővel, akkor azt ne hagyd, hogy veled így beszéljen. Ne beszélj csúnyán, csak határozottan utasítsd vissza ezeket a megnyilvánulásait. Esetleg van valami, amit szeret veled csinálni? Mert azzal fenyegethetnéd, hogy ha így beszélsz velem, többé nem .... m ezt veled.

Esetleg megnézném vele a Charlie és a csokigyár című filmet (mellesleg jó film, felnőttnek, gyereknek egyaránt való), és megkérdezném a végén, hogy melyik szereplőben ismer magára? (Vagy filmezés közben nézném az arcát, hogy esetleg magára ismer-e) Van abban egy elkényeztetett kislány, Veruka, hát az dirigál így az apjának, mint ez a kislány. Majd meglátod, ha még te se láttad. Ez a Veruka pórul is jár a filmben. És jókat lehet nevetni rajta.

Sok sikert, bár nem lesz könnyű harc!

2011. szept. 30. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Párom húga ugyanez, mióta csak ismerem... Én ugyan nem szólhatok, mert akkor én lennék a rossz ember... 14 évesen már pasizott, 13 évesen meg bagózott (csinálja a mai napig egyébként). A szüleivel úgy beszél, ahogy én a kutyámmal se tenném, közben meg teljesen el van kényeztetve. Van egy olyan tippem, hogy már nem is szűz. Én meg le vagyok szólva, hogy a 21 éves fejemmel rá merek gyújtani...


Te talán még nagyobb eséllyel indulhatsz, hiszen a rokonod. Szólj a nagynénédnek ezügyben szerintem.

2011. szept. 30. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Itt a jelenet Veruskáról, biztos ráismersz a bájos 12 évesre:

http://www.youtube.com/watch?v=W-V-OnRexEQ&feature=related

2011. szept. 30. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha látod, hogy bunkó a szüleivel, testvérével, rászólhatsz szerintem, hogy anyukád/apukád nem érdemli meg, hogy így beszélj vele, vagy nem kellene így viselkedned a testvéreddel, inkább segíts neki, miegymás. Ha szüleit zavarja, hogy rászólsz, az azonnal ki fog derülni. Az is jó, amit már írt valaki, hogy a szülőknél puhatolózz óvatosan, hogy ez őket hogyhogy nem zavarja, vagy miért nem vették észre. Ha téged ugráltat, akkor tarts ki következetesen amellett, hogy szívesen segítesz neki, ha szépen kér. Nem vagy cseléd, a rabszolgaság is rég a múlté, semmi joga ugráltatni téged.
2011. szept. 30. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Vigyázni is csak arra tudsz, aki előtt tekintélyed van, nem? Az ő érdekük is lenne, hogy megneveljék a gyereket.
2011. szept. 30. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!