Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 15 évesen szánalmas lúzernek...

15 évesen szánalmas lúzernek érzem magam, egyszerűen a családom miatt kezd teljesen szétesni az életem? Mégis hogyan hozzam rendbe az életemet?

Figyelt kérdés
Úgy érzem, a sok teendő miatt teljesen kicsúszik a kezemböl az életem irányítása. Nem is a tanulással van a gond, meglepöen könnyen megy, hanem az itthoni gondokkal. Itthon rengeteg a teendő, viszont senkinek nincs ideje takarítani, csak apának, de ő pedig egész nap alkoholt iszik, alkoholista. Én szívesen megcsinálnám, de egyszerűen olyan sok a teendő, hogy azt sem tudom, melyikkel kezdjem, így végül annyira stresszes leszek hogy inkább megnézek egy filmet. Emiatt itt a sok vasalára váró ruha, a koszos ruhák kupacokban állnak, a kert gazos, a polcokon áll a por... Ez az egész már kezd a tanulásra is kihatni, már az iskolában is azt tervezem, hogyan tudnék minél rövidebb idö alatt megtanulni, és utána takarítani, de végül nincs eröm semmihez. Ez nekem így nagyon rossz, ugye megérted? :( Olyan szívesen szórakoznék, de úgy érzem, nekem nincs semmi életem, mindig csak az idegeskedés, hogy nincs elég időm.
2011. szept. 30. 21:20
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
89%
Hétvégén fogjatok össze, és csináljatok meg mindent:) Valaki kimos, valaki vasal, valaki rendbeteszi a kertet, valaki letörli a port... Próbáld beosztani az időd, akár előre egy héttel, hogy mindenre jusson, ha nagyon zavar...
2011. szept. 30. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
15 évesen nem kötelességed az alkesz apád helyett megcsinálni mindent! Te vagy az ő gyereke és nem fordítva! Szóval ne csinálj őhelyette semmit se! Ha meg jönnek a szöveggel hogy "hogy lehetsz ilyen?" válaszolj így: "És apa hogy lehet ilyen? És mások apja hogyhogy nem ilyen? Az enyém miért piál naphosszat mindenféle következmény nélkül? Az XY apja hogyhogy megcsinál a háznál mindent amit tud és nem piál?"
2011. szept. 30. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
2. vagyok. Azt még hozzátenném hogy az egyedüli akinek szánalmas lúzernek kell éreznie magát az az apád.
2011. szept. 30. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
mi lenne ha a tanulásra szánnál időt és energiát mint eddig de a takarítást igyekeznél hamarabb intézni?apukádat pedig nem lehetne leszoktatni?esetleg másvalaki nem tudná megcsinálni a házimunkát,csak Ő?lehetne egy bejárónő.ez jutott eszembe.az drága?
2011. szept. 30. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
de ha ezt nem is sikerülne megoldani,akkor is jusson eszedbe,hogy ez nem a te hibád.nem lehet ez jó neked,hisz ezekkel nem neked kéne bajlódni.
2011. szept. 30. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Apához nem is szólok egy szót sem, utálom! Nagyon csúnyán beszél velem. Sokszor van olyan idöszak, hogy egy hétig nem megy dolgozni, meg se mozdulhatok, máris azt mondja, hogy hülye idióta. :( félek egyedül lenni vele itthon, most is elbújtam itt a kertben, nehogy megtaláljon. Anyukám sokat dolgozik, most is öt várom. van egy növérem, ö hamarosan elköltözik, félek mivlesz azután. Apa tudja, hogy én nem szólok vissza, én vagyok a leggyengébb, így mindig engem bánt. sokszor sírok, nehezen barátkozom, ami elég rossz most, hogy középsuliba járok. De azért éldegélek...
2011. szept. 30. 21:38
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Én megértelek!

Az én szüleim végtelenül rendetlenek és nem volt igazi tisztaság nálunk sose:/ bár én már leválltam róluk,arra ügyelek, hogy nálam mindig tisztaság és nagyjából rend legyen.Igazából a tisztaság fontosabb mint a rend.Tanulni meg úgy nekiállni bárminek is nagyon nehéz,ha közben kupi és kosz van...tényleg könnyebb úgy tanulni,ha körülötted rendezettek a cuccok.

Nagytakarítani csak egyszer kell,utána már csak meg kell tudni őrizni a tisztaságot,mégpedig úgy, hogy apróságokat rendszeresen megcsinálsz!(pl felmosás,porszívózás és a mellékhelyiségek tisztítása,mosogatás!


Hétvégén szerintem kellj fel korán-tudom hogy nincs kedved és nincs energiád,de állj neki valaminek! Meglásd elégedett leszel magaddal:) Utána picit tanulsz délután,este pedig nézel egy filmet.A sportot pedig mielőbb iktasd be az életedbe(bicajozás,futás,foci bármi!),mert nagyon jót tesz.Nekem akkor siklott ki az életem kamaszkoromban,mikor a szüleim nem engedték a sportot....De felnőtten újrakezdtem,és azóta minden jobb!

2011. szept. 30. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
ja és bocsi,hogy a focit írtam,azt hittem fiú vagy neharagudj :)
2011. szept. 30. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
jót tesz a léleknek hidd el...(a sport)
2011. szept. 30. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Ne nyeld le, amit apád művel veled! Egy alkoholista apa az minden, csak NEM APA! Mondd neki vissza nyugodtan a magadát, nem kötelességed nyelni tőle!

És hidd el, neked is jobb, ha visszamondod, mert így ki tudod adni a feszültséget, és nem gyűlik tovább. Ha így folytatod, csak egyszer fog kirobbanni...

Két lehetőség kört választhatsz: hagyod, hogy apád uralkodjon rajtad, vagy felveszed a kesztyűt. Az egyik út megtör, a másik pedig megerősít.

A takarítást, ha épp se anyukád, se nővéred nem ér rá, hétvégén is megcsinálhatod, vagy megcsinálhatjátok együtt, hétközben pedig nem kell ilyesmikkel foglalkoznod. A külső gondokat tedd le a suli előtt. Ráérsz felvenni őket, ha kimész onnan.

2011. szept. 30. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!