Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi jobb? Ritkán együtt lenni...

Mi jobb? Ritkán együtt lenni igazán értékes emberekkel, vagy gyakran, olyanokkal, akik nem igazán érdekelnek?

Figyelt kérdés

Az utóbbi egy évben naygon sok ismerősről leváltam, sok emberrel megszakítottam a barátságot. Elegem lett abból, hogy olyanokkal legyek körülvéve, akiket nem is szerete igazából. Egyik hazudozó, pletykálkodó, sz.arkavaró, másik meg alkoholista, nagy a piának és a buliknak élő társaság.

Elegem is lett belőlük, meg időm se volt rájuk, munka, egyetem, párkapcsolat, házasság, háztartás miatt, aztán szépen lemorzsolódtak, olyan siznten, hogy már nem is hívnak sehova, ami, bevallom, kicsit rosszul esik. Persze, nem várom el, hogy hívjanak, de most talán kicsit bánom, sokszor csak itthon ülünk a férjemmel, vagy csak kettesben járunk el, mert nincs kivel. Igaz, hogy mostmár csak értékes emberek vannak körülöttem, de a legjobb barátaim külföldön vagy más városban vannak, ritkán jönnek haza, bár akkor mindig nagyon szép napokat, heteket töltünk együtt.

Szerintek hülyeséget csináltam? Vagy jobb így? Inkább legyünk ritkán barátokkal, de akkor építő jellegű, értékes emberekkel, akiket szeretünk, vagy jobb, ha mindig sok ember van körülöttünk, akikkel semmi értelmeset nem lehet csinálni, de legalább van kivel kijárni?

24/N


2011. okt. 3. 12:31
1 2 3
 1/27 A kérdező kommentje:
bocs az elgépelések miatt, gyorsan írtam
2011. okt. 3. 12:34
 2/27 anonim ***** válasza:
68%

Ritkán együtt lenni igazán értékes emberekkel. Nálam ez alap. Gyakran egyedül vagyok így, de ez engem nem zavar. Az zavarna, ha folyton olyan emberek között kéne lennem, akikkel nem érzem jól magam.


21/F

2011. okt. 3. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
52%

Semmiképpen sem tölteném az időmet értéktelen emberekkel.

Az engem is minősít. Ráadásul az idő drága kincs!

Szervezz programokat, amelyeket a férjed is élvezne!

2011. okt. 3. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
52%
Gyakran együtt lenni értékes emberekkel, ha már így lehet választani.
2011. okt. 3. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:
Szervezünk programokat, sokszor kimegyünk vacsizni, vagy csak meginni valamit, moziba, színházba, vásárolgatni, szóval nem is ezzel van baj. Eddig nagyon élveztem, hogy nem kell velük legyek, de az utóbbi napokban kezdem úgyérezni, hogy hiányzik a nagy társaság, sok ember, kijárások.
2011. okt. 3. 12:43
 6/27 anonim ***** válasza:
Hasonló helyzetben vagyok én is. Bár én nem direkt morzsoltam le őket, csak elköltöztem egy másik városba, de mi is alig tudunk találkozni. Sokszor csak 3 havonta. Ahol most élek nekem sincsenek barátaim, olyan igazi barátaim, csak munkatársak, akikkel el lehet beszélgetni mondjuk az időjárásról, meg ilyen érdektelen dolgokról, de gondolom te sem erre vágysz. Én 3 éve csinálom ezt, hogy szinte senkim sincs a páromon kívül, és lassan beleőrülök. Szerintem próbálj visszatáncolni egy kicsit, hogy azért ott legyenek, ha éppen mondjuk elmennél meginni egy koktélt vagy valami. Mióta van ez így amúgy?
2011. okt. 3. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:

12:42

Igen, szerintem is úgy lenne a legjobb, de mindkettőnk barátai más városban, vagy külföldön dolgoznak, így nem lehetünk midnig velük, csak évente 2-3szor jönnek haza, 1-2 hétre.

2011. okt. 3. 12:44
 8/27 A kérdező kommentje:
1- másfél éve kb.
2011. okt. 3. 12:45
 9/27 anonim ***** válasza:

Nem csináltál hülyeséget, csak néhány dolgot kihagytál a számításból. Pl.

1. Az együtt töltött időnek nemcsak az ad értelmet, ha értékes emberrel vagy, mert szerintem értékes emberrel cseszni az időt (mondok példát, számítógépes játékot játszani vagy alkoholizálni valami buliban, úgy, hogy másnap nem emlékszel semmire), ugyanolyan időpocsékolás, mint értéktelennel. Viszont megnézni egy kiállítást, filmet, meghallgatni egy koncertet egy nem annyira értékes emberrel - szerintem értékes időtöltés.

2. Sok értékes ember van a világon, oké, hogy leráztad a sz*rkeverőket, de miért nem kötsz új barátságokat, ha a legjobb barátnőd külföldön van?

2011. okt. 3. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
Mivel még fiatalok vagytok, lehet, mindkettőre szükség van. A felszínes kapcsolatokból kevésre van szükség, de arra jó, hogy együtt bulizzatok. Ámbár lehetne új, értékes barátokat is szerezni. Vagy ketten mentek valami bulis helyre, és ott ismerkedtek meg újakkal. Csak nem hülye mindenki. Bár bizonyos helyeken, csak felszínes emberek fordulnak elő zömmel. Szerintem jó, hogy a régiekkel megszakítottad a kapcsolatot.
2011. okt. 3. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!