Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 15-6-7 év körüliek! Titeket...

15-6-7 év körüliek! Titeket szüleitek meddig engednek fennmaradni egy átlagos estén amikor másnap suli? Van egyáltalán ilyen limit?

Figyelt kérdés

csak mert engem már legkésőbb 9kor elzavarnak aludni és eléggé zavar látva hogy a környezetemben kb senkinek nem szólnak bele nagyon, nálunk meg ez egy központi téma. Oké, hogy ne maradjak fenn hajnalig, de 9kor még semmi kedvem aludni, álmos, se fáradt nem vagyok, sőt olyankor jutnak eszembe tökjó ötletek mindenféle témában... Montam már nekik ezt sokszor, de csak nem... Pedig látták is, volt amikor vmi esemény volt h éjfél után feküdtem le másnap félhétkor keltem mégis ki tudtam magam pihenni. Sőt, egyébként ha lefekszek már kilenckor akkor úgy vettem észre hogy sokkal rosszabb felkelni mintha mondjuk 1fele feküdnék.

Vélemények, tapasztalatok?

16/f


2011. okt. 3. 21:47
1 2 3
 1/26 anonim válasza:
100%
nálam annyi a kikötés hogy 10kor befejezem a kockulás hogy most hajnalig verem a plafont jó dolgomba az már nem izgatja a szülőket :DDDD
2011. okt. 3. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
Én 16 évesen 9-10 körül lettem küldve, de nem zavarva. Onnantól én döntöttem el, hogy a szobában alszom, gondolkodom, zenét hallgatok csendben, olvasok, vagy átnézem a leckét... Nem szóltak soha, mert reggel sosem volt baj az ébredéssel, és a suliban sem aludtam a padra. Lehet, ha reggel egyszer is elalszom, vagy suliban rontok a jegyeken, akkor szigorítottak volna ezen.
2011. okt. 3. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
69%
(ja, számítógépem nem volt) -második voltam.
2011. okt. 3. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim válasza:
78%

15/F vagyok..

semmiféle megszabás nincs csak hogy nefekeüdjek későn meghogy másnap minden rendben legyen.. általában 22-23között fekszek le de pl ha negyed12kor ér véget vmi jo filmesetleg akkor sem tör ki frász..éjfél elött böven ágyba n szoktamlenni.

egyébként igen énis észrevettem hogy volt mikor lefeküdtem fél10-10fele és másnap morocosabban nehezebben nyíló szemmel ébredtem de mikor meg 11után feküdtem le majdkicsattantam reggel fitt voltam és üde nemtudom miért..deazis elöfordul hogy olykor a suliban törrám az

álmosság épp emiatt

2011. okt. 3. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
Olyan 10-11-ig engedtek annó, de csak a gépet kellett lekapcsolnom, mivel ők akkor mentek aludni és olyan hangos gépem volt hogy zavarta őket. :) Szóval hogy utána mg olvastam vagy bármi, azt lehetett.
2011. okt. 3. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:

Engem 10-kor már elküldenek aludni, de csak mert fél 5-kor kelek.

17L

2011. okt. 3. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim válasza:

Nincs megszabva ilyen "limit". Mindig tudom, h mikor menjek aludni, h kipihent legyek másnap. Soha nincs gond a felkeléssel.

Hétvégén, ha elmegyek bulizni akkor sincs megadva, h mikor menjek haza. Én szoktam mondani, h kb. mikor érkezem.

16/L

2011. okt. 3. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
jó nektek akkor. Persze nekem is bőven elég lenne a szobám értem én h mondjuk nyugiban akarnak beszélgetni vagy tv-zni... De nem ez van, hanem hogy kilencóra, akkor húzás aludni. Ilyen elalvásos dolog se volt egyszerse. Mondjuk tuti az is közrejátszik hogy öcsém 11 éves és egy szobában alszunk. Nyilván ne maradjon fent 11ig meg amíg akar... De erre pl megoldás lenne hogy van egy külön szobánk kint ággyal, aram, fűtés villany én ott tökjól ellennék olvasgatnék, gitározgatnék, ki tudám vinni a laptopot, van wifi neteznék.... De nem, és az idegesít hogy nem találok rá okot, hogy miért kezelnek egyenrangúként a 11 éves öcsémmel és miért kell ennyire beszabályozni dolgokat... Pedig még tudományos bizonyítékot is találtam nekik rá egy könyvben hogy ilyen korban az agy teljesen máshogy működik, a legaktívabb állapotba este kerül, de nekem hazajövök egyből meg kell tanulnom este meg fekvés van.
2011. okt. 3. 22:03
 9/26 anonim ***** válasza:
Nekem nem szólnak bele, de saját tapasztalatból állíthatom, hogy ha másnap suli, nem kifizetődő 3-ig fennmaradni! 14/L
2011. okt. 3. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
nem érdekli őket..akár 4ig is fent lehetek néha de egy idő után ,ha nagyon fáradtnak látszom akkor b@szogatnak,hogy aludni kéne. Viszont nem vagyok hülye,hogy 3ig fent legyek,legkésőbb éjfélkor mindig alszok.
2011. okt. 3. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!