Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a teendő olyankor, ha a...

Mi a teendő olyankor, ha a szülő minden héten elmondja minden lusta dögnek a gyerekét, miközben a gyerek mindig igyekszik segíteni és sokat is segít otthon, csak ezt a szülő nem veszi észre?

Figyelt kérdés
Hogy érdemes kezelni egy ilyen szülőt és mit érdemes tenni? Érdemes egyáltalán tovább segédkezni a sok dologban, ha úgysem értékeli? Ha úgyis csak egy kitartott, lusta dögnek fogja nevezni a gyerekét, bármit tesz is a gyerek? Nálunk is ez a helyzet, anyám nagyon csúnyán összehord minden másnap mindennek... én meg tűröm, miközben legalább a tennivalók felét én csinálom. Csak anyám nem tudja értékelni, hogy nem vastagon kosz a fürdőkád vagy a hűtőn nem áll 2 év mocska... sőt, még gúnyolódik is a munkámon, hogy az nem munka, hogy pl minden héten kitisztítom a mosdótálat... szerinte ez felesleges! Mit tehet ilyenkor a gyerek?
2011. okt. 4. 20:33
 1/6 anonim ***** válasza:
88%
Én tényleg nem csinálnék semmit, hadd vegye észre a különbséget.
2011. okt. 4. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%
én sem csinálnék semmit
2011. okt. 4. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Beszélgess el vele.
2011. okt. 4. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Próbáltam vele beszélni, de nem lehet... egyik fülén be, a másikon ki, bármi, amit mondok. Talán fel se fogja...
2011. okt. 4. 20:57
 5/6 anonim ***** válasza:
89%

Hány éves vagy?



A "békesség érdekében" illetve h ne legyen mégrosszabb a helyzet, ne változtass a szokásaidon,vagyis segíts amiben tudsz,mégha nem is kapsz tőle elismerést :( Aztán tégy meg mindent, hogy minél hamarabb levállj otthonról...


Én anyám is ilyen,bár ő sose takarított,főzött igazán :S:S

Nem lehet tenni semmit..

2011. okt. 4. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Az enyém főz, de hatalmas koszt tart maga körül, amit én nem nagyon tűrök. Nem tudom, ő hogy bírja, hogy állandóan minden koszos, egyszerűen nincs igénye a tisztaságra. Épp ezér tnem is tudja értékelni, hogy én igyekszem rendet tartani. :(
2011. okt. 4. 21:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!