Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám észhez téríteni...

Hogyan tudnám észhez téríteni a testvéremet?

Figyelt kérdés
Arrol lenne szó,hogy szerintem a tesóm olyan felelötlen nö,hogy lassan én bolondulok bele,ö meg lesz@rja! Két gyönyörü gyerekük van,akik egészségesek és jól vannak,még kicsik és nem értik a szitut.Szóval az a helyzet hogy sem ö sem a férje nem mennek dolgozni,ülne a babérjaikon és várják a csodát! Én ilyet még nem láttam,telistele vannak adóssággal,és lassan a lakásból (bérelt) is kipakolják öket,de ugy tesznek mintha misem történne,mint két bolond.Ha megkérdem mi lesz veletek azt mondja:honnan tudjam? Beszarás,ülnek otthon és várják a mennyei mannát! Ha kiteszik öket a házból senkijük nincs csak én(nekem is van családom),és ugyis ide jönnek,tudom. Nagyon nagyon szeretem öket,segítek is ahol tudok,kaját meg ilyesmit,de meddig mehet ez igy??? Hogy nyissam fel a szemüket? Elképesztö mennyire nem fogják fel milyen sz@rban vannak!!!
2011. okt. 4. 23:11
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

sztm. azzal tudnál, ha nem segítesz...

Komolyan mondom, vannak olyan emberek, akik egyszerűen ameddig nem "ég a ház", a feneküket sem mozdítják (sajna én is ilyen vagyok)...


Ha mindig ott vagy, miért is kapálódzanak...???? - úgyis ott vagy Te, aki majd megoldja a gondjaikat... :-/

2011. okt. 4. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Mond nekik hogyha nem mennek dolgozni akkor nem segítesz nekik többet, nehogy már rajtad élősködjenek felnőtt létükre. Gyerekeiknek segíthetsz ők nem tehetnek róla.


Ha legalább vmit csinálnának és ennek ellenére is meg lennének szorulva akkor simán lehetne segíteni, de így.?

2011. okt. 4. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Ez igy igaz,ezt én tudom! Tudom hogy nem szabadna segitenem,de ha gyerekeknek kell nem tudok nemet mondani. Attol félek ha az utcára kerülnek az ajtómban fognak megállni,és na akkor mit csinálok??
2011. okt. 4. 23:53
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Gyerekeknek segíts, ha kell sunyiban de a tesódéknak ne.
2011. okt. 4. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Hát sajnos, csak úgy tudod észhez téríteni, hogy nem segítesz. Ahogy előttem leírták, a gyerekeket fogadd be, ha szükséges,de őket ne, és akkor majd rájönnek, hogy ez így nem mehet tovább. Szerintem ezzel segítenél nekik a legtöbbet, még ha nehéz is.
2011. okt. 5. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Csak akkor engedd h odaköltözzenek hozzád, ha munkát vállalnak, azért nem vállalhatsz be +4 embert, h majd te meg a párod eltartjátok őket. Állat ez a sztori
2011. okt. 5. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

A két gyermeket magadhoz vennéd, ök pedig menjenek az utcára. Várd meg azt a pillanatot amikor kirakják a családot, és a gyerekeket jogi úton magadhoz veszed.

A másik megoldás: Nem segítesz rajtuk akkor a gyerekek fogják a rövidebbet húzni! Az állam neveli fel.

Leírtak alapján negy a valószínűsége annak, hogy a szülőkből hajléktalanok lesznek.

2011. okt. 5. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Valahogy értesd meg velük, hogy rád nem számíthatnak.. nem jó az, ha rajtad lógnak, neked is elsősorban a saját életeddel kell foglalkoznod, még ha jószívű vagy is. A saját családodtól veszed el azt, amit nekik adsz. A saját családod meddig viseli ezt el?
2011. okt. 5. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Ja ja,ezaz,én is mindig ezen gondolkodom,egyszerüen nem birom felfogni hogy miért nem mozditják meg a seggüket! Amikor a multkor megkérdeztem miért nem mennek dolgozni,tudjátok mit válaszolt? Minek? ugyis elvinnék a fizetést az adósságba,az állam! Mondtam neki ez nem igaz,a hülye is tudja,hogy csak egy részét vonhatnák le!....szóval hihetetlen
2011. okt. 5. 00:44
 10/15 anonim ***** válasza:
85%
Hú, nekem is vannak ilyen ismerőseim. Elkezdett a feleség Amwayezni (tudjátok, ilyen MLM), a férj meg otthagyta az állását, mert hogy szerintük ők majd ebből fognak megélni és szabadok lesznek, nem függnek semmilyen munkahelytől stb. Engem a hideg kiráz, ha látom őket erről beszélni, nagyon fanatikusak. A te tesód nem foglalkozik valami ilyesmivel? Attól szoktak így bekattanni az emberek.
2011. okt. 5. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!