Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Fiatal huszonéves, harmincas...

Fiatal huszonéves, harmincas párok, ti mennyire messze laktok a szüleitektől és milyen gyakran látogatjátok őket?

Figyelt kérdés

Azért teszem fel ezt a kérdést, mert én 18 éves korom óta külön élek a szüleimtől, először 18-21 éves koromig 60 km-re, majd 22-23 éves koromig 40 km-re, utána 24-25 éves koromig 130 km távol laktam a szüleimtől exemmel, s akkor mindig is arról álmodoztam, hogy bárcsak egy városban lakhatnék a szüleimmel, s mostani párommal együtt élek itt ugyanabban a városban már 4 hónapja, ahol a szüleim élnek, csak a szomszéd utcában lakunk együtt párommal, s így ez nagyon jó, mert szinte minden nap tudunk találkozni szüleimmel, ha csak egy kis időre is, s így ez azért is jó, mert nem megyünk egymás agyára mivel nem élek együtt szüleimmel, viszont minden nap tudunk találkozni, s így ez csodálatos! Kíváncsi vagyok továbbá még, hogy a mai huszonévesek mennyire vágynak a szüleikhez vissza a gyökerekhez, s kinek mi a véleménye erről hol jó élni, s kinek álma, h abban a városban élhessen, ahol a szülei! Kíváncsian várom a válaszokat! Nekem megadatott a boldogság, az álmom valóra vált, remélem sokatoknak valóra válik majd!


25/N


2011. okt. 5. 09:38
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
70%

Én 15 éves koromtól 55 km-re, 20 éves koromtól 90 km-re. Ez már elég távol van ahhoz, hogy csak évente 1-2× jöjjenek látogatni.

Én nem szívesen vagyok velük, nagyon más az életritmusunk, a felfogásunk, bár jó a kapcsolat köztünk. És hiába a szülővárosom, nem szeretnék később sem ott lakni.


23/F

2011. okt. 5. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
94%

18 éves koromtól 40 km-re.

Kocsival fél óra.

Elég messze hogy ne menjek gyakran,de elég közel hogy bármikor meglátogathassam őket.

Kb 2 havonta megyek.

Párom szülei ebben a városban laknak,de nagy város,10km kb.Párom heti 2-3x megy 1-1 órára,én csak 2 hetente ha muszáj

24/N

2011. okt. 5. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
88%
16 éves korom óta élek külön.60km volt köztünk.Most anyummal egy városban élek 26 éves vagyok.Jó hogy közel van de mégse együtt lakunk.Van 2 gyermekem így ha kell tudd segíteni .A párom szülei a másik faluban élnek 10km-re ők is elég közel mégis távol.Szerintem ez így pont jó.
2011. okt. 5. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
100%
22 éves koromig velük laktam, aztán költöztem el a vőlegényemhez. Egy városban vagyunk, autóval 10 perc. Én azt se bánnám, ha közelebb lennének, hogy bármikor át tudjak szaladni gyalog, úgy mégjobb lenne. Nagyon hiányoznak, meg az egész otthon érzés.
2011. okt. 5. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
100%
18 éves koromtó, 270 km-re. Havonta egyszer találkozunk, minden nap beszélünk anyámmal. én szeretném, ha ideköltözne, de egyelőre még gondolkodik. Bár nem tudom min, ott éhbérér hajtja magát 10 órában, itt meg itt lenne a családja, unoka, a férjem is szereti, jól elvannak együtt... persze tudom én, hogy ott élte le az életét, minden oda köti, ezért nem is sürgetem, de azt is tudom, hogy egyszer úgy is ide kell jönnie, nem fogom egyedül hagyni, ha öreg, vagy beteg lesz, és sokkal könnyebb lenne, ha most, viszonylag fiatalon kezdené, megtanulhatná a várost, lenne munkája, stb.
2011. okt. 5. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim ***** válasza:
92%
előző 35N
2011. okt. 5. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 anonim ***** válasza:
100%

Amikor 18 évesen elköltöztem akkor apámtól olyan 60km.re laktam.Majd 27 évesen én a 16 kerületben,az apám a 9 kerületben lakott.36 évesen jelenleg olyan 1800 km-re lakom tőle,és így csak évente egyszer látogatom meg.

Én bár apumat nagyon szeretem,sose akartam visszamenni a szülői házba.Jó ez így,hogy támogatom,segítek,és amikor csak tudom meglátogatom..

2011. okt. 5. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 anonim ***** válasza:
88%

20 éves korom óta lakok párommal, külön a szülőktől. Az én szüleim a város másik végében laknak, kb egy óra tömegközlekedéssel.Hetente-kéthetente látogatom őket, ahogy az időm engedi. Inkább kötelességből, mint élvezetből.

Párom szülei viszont 6-7 órányi buszozásra vannak (sajnos nincs kocsink), így évente csak kb 2szer látjuk őket legnagyobb sajnálatomra.

2011. okt. 5. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:
100%
2,6 éve 20km-re lakom tőlük, én nem laknék abban a városban, nem miattuk, hanem a várost utálom ahol laknak!!! Így szoktam menni kb. 2-3 hetente, hétvégén péntektől-vasárnapig telefonon beszélünk T-percekről, úgy hogy jó így, ők sincsenek egyedül, két bátyám, meg 1 öcsém még velük él!!!
2011. okt. 5. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
100%
4 éve lakunk külön, kb 30 km-re. Általában 2-3 havonta találkozunk, telefonon minden héten kb. 2-szer beszélünk.
2011. okt. 5. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!