Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek az elméletem...

Mi a véleményetek az elméletemről? (nemek közti barátság)

Figyelt kérdés

Szóval szerintem 2 nő között nem lehet(vagy iszonyú ritkán) igazi barátság, mert irigyek egymásra, és ha nem is mondják ki, rivalizálnak.

Egy nő és egy férfi között már lehet nagyon jó barátság, mert ott nincs ilyen, csak sokszor egy idő után az egyik fél többet akar.

2 férfi között viszont sokkal több az őszinte barátság.

Ők általában nem irigykednek egymásra.(Persze az is előfordulhat, de jóval ritkábban mint a nőknél)

Ti mit gondoltok?

16/l


2011. okt. 6. 07:54
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Saját vélemény, tapasztalat:

Férfi férfival, működik a barátság, bár kevés igaz barátom van.

Férfi nővel működik, abban az esetben ha a nő nem jön be úgy, mint nő, tehát nem a nőt nézem benne. :) Egyéb esetben viszont egy idő után elkalandoznak a gondolataim az ajkain, a mellén, stb és akkor már kész. :D Jelen esetben van egy nagyon jó nő barátom, aki csak barát.


29/F

2011. okt. 6. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
75%

Én egyetértek veled.

Legalábbis nekem a barátnőimmel mindíg voltak viták, fiukkal sose.

24/N

2011. okt. 6. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
75%
Összességében egyetértek, de jelentem itt vagyok kivételnek női baráttság példávál :D
2011. okt. 6. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
77%

Abszolút egyetértek, nekem rossz tapasztalataim vannak a nők közötti barátságokról. Annak ellenére, hogy nő vagyok, soha nem bíznék meg teljesen egy nőben. Sokkal inkább egy férfiban. Ők sokkal őszintébbek, kevésbé körmönfontak.

Két nő barátsága csak addig "barátság", amíg férfi nem áll közéjük.

2011. okt. 6. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
42%
szerintem nincs férfi-női barátság, az egyik mindenképp többet akar.. nem egy ilyen példát láttam, hogy a csaj a legjobb barátjának mondta a srácot aztán több év után kiderült, hogy a srác szerelmes belé. akik úgy gondolják, nekik ellenkező nemű a legjobb barátjuk, ők sem tudhatják, hogy igazából mit gondol a másik
2011. okt. 6. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
83%

Nekem nincs gondom két nő közötti barátsággal, van egy barátnőm már ovi óta, tűzbe mennénk egymásért, de egészen mások vagyunk, teljesen más életet élünk, és nyugodtan mondhatom, hogy soha, egy percre sem rivalizáltunk semmiben.

Férfi és nő között barátság személyes tapasztalataim alapján hosszútávon nem működik. Haverkodás igen, barátság viszont nem. Vagy az egyik fél akar többet egy idő után, vagy az tesz be a barátságnak, hogy mindenki azt huszi, egy pár vagytok.

Mellesleg van egy férfi, akivel nagyon jóban vagyok - más erre azt mondaná, hogy barát - és vele kőkeményen rivalizálunk szakmai téren... Szóval az elméleted picit sántít ott-ott, ha engem kérdezel.

25/N

2011. okt. 6. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
75%

Sajnos igaz, amit írtál.

Sok női barátomban csalódtam.

A fiúkban nem.

Maximum, ha együtt voltunk jobban elengedték magukat, mintha én is fiú lennék, de aljasnak nem láttam őket soha.

2 igazi barátnőm volt eddig, és sok fiú barátom.

Pedig nagyon vágynék lány barátokra is, elvégre én is lány vagyok.

2011. okt. 6. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem bármely korú és nemű emberek között lehet barátság, ha a kapcsolatkról mindig tudják, hogy az és csakis az. A legjobb barátságok mindig intellektuális szinten kötődnek - hasonló érdeklődés, habitus stb.


Két nő között is lehet nagyon jó barátság, ugyanis nem csak ostoba libák "barátsága" létezik, akik kétperces ismeretséget már annak titulálnak (ők szoktak mindenen hajba kapni, irigykedni, versenyezni egymással, és az ő "barátságuk nem barátság, hanem laza odaverődés, érdekkapcsolat) - általában az igazán mély, tartalmas valódi barátságokat két nő között ott keresd, ahol két egyéniséget keresel: mélyen érző, hűséges, és általában okos emberek között. Ez pontosan ugyanolyan, mint a jó férfibarátság - az sem egyenlő azzal, hogy "barátom az, akivel együtt járok munkába vagy golfozni".


Egy féri és egy nő között is létezhet igazi, jó barátság, ha a nemiség meg sem fordul a fejükben. Általában a nagyon okos, introvertált, racionális gondolkodású, érzékeny és mély érzésű nők keresik a férfiak barátságát, mert a saját korosztályuk felszínes és buta babarózsaszín hisztikéi között nem találnak barátot.


Valamint létezik idős ember és kiskamasz barátsága is, sőt: idős ember és kisgyerek bartásága is (semmiféle pedofil felhangot ne tessék beleérteni!): nekem az egyik legjobb barátom a nagyapám öccsének felesége volt: aféle (nayg)anyai barát és (nagy)anyapótlék. Vastagon a nagyanyám korosztálya volt, mégis nagyon jó barátok voltunk. Mert nagyon hasoníltottunk egy csomó lelki vonásban - és ezt egy 5 éves gyerekben már éppen olyan meg lehet találni, mint egy 65 éves emberben. Majdnem belepusztultam, amikor meghalt. Hirtelen, agyvérzésben, egy másodperc alatt.:(


És lehet igazi jó barátság állat és ember között is - de ez már egy kicsit más. Egy kutya vagy egy macska iszonyú jó barát lehet, de nem pótolja az emberi barátságokat.


Szerintem. :)

2011. okt. 6. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
87%
Én nem értek egyet. Két nagyon jó barátnőm van, akikre egy percig sem voltam irigy soha. Nem vagyunk ugyan összenőve, de mindegyikünk eddig bármikor számíthatott a másikra, mi közben persze éljük a saját életünket. Szerintem itt kezdődik a barátság, és nem kell az sem, hogy mindenben egyetértsünk, hisz különböző személyiségek vagyunk. Férfiban egy ilyen jó barátom van, az egyik exem. Úgy vettem észre, hogy a férfiaknak sincs 1-2-nél több IGAZ barátjuk. Ilyen nem terem minden bokorban, mindenki más csak haver. Nem összekeverendő a két fogalom. Ez igaz férfira is, nőre is. Akinek van elég önbizalma, és alapvetően nem irigy természetű nő, az képes őszinte barátságra nővel. Előbb vagy utóbb:) Aki pedig irigy, annak igazi férfi barátja sem lesz, mert a pasi barátnőjére lesz féltékeny állandóan. Az igaz barátjára márpedig senki sem féltékeny. A férfiak között is van rivalizálás. Ha nem lenne akkor már kihalt volna az emberiség. Kifejezetten irigyek is vannak köztük. Annak miért van bomba vagy egyáltalán akármilyen nője, nekem miért nincs, stb. Vagy itt is olvasok nem egy olyan kérdést, ami arról szól, hogy megváltozott a barátja amióta párja van, megnősült, stb. Amíg nincs jobb elfoglaltságuk mint a haver,barát, addig egyesek nehezen fogadják el, hogy már nem körülöttük forog a világ. Lehet, hogy a nők sokkal kevésbé tudnak uralkodni magukon és hamarabb észrevenni az irigységet, vagy nem tudom:) Szóval szerintem azért nem csak a férfiak kiváltsága a barátság képessége azonos neműekkel. Ha idősebb leszel talán kinövitek a kortársaiddal a rivalizálást. Legalább is egy szintig. Van aki így marad örökre, belőle sosem válik semmilyen nemű ember igazi barátja. Remélem nem hagytam ki semmit, így telón nehezebb összeszedni a gondolataim:) Lehet, hogy én látom rosszul, de nekem ez a tapasztalatom. Csak leírtam, hogy miben és miért nem értek egyet, ettől még nem biztos hogy ez az egyetemes igazság:)
2011. okt. 6. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk működik a nő-nő barátság.


Igaz mi eltérő kaliberűek vagyunk ezért szinte semmi nincs amiben rivalizálhatnánk. Talán ezért működik.

2011. okt. 6. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!