Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A férjem féltékeny, mit tegyek?

A férjem féltékeny, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Személyi asszisztensként kaptam állást, tényleg meg vagyok elégedve vele, jó a cég, jó a munka.

A főnökömtől sokan félnek, mert néha felidegeli magát valamin és néhány percig kiabál. Sértőt nem mond, csak saját magát felpörgeti.

Mivel én vagyok vele közvetlen munkakapcsolatban, próbáltam vele beszélni néha - sikerrel. Emberként én szimpatikusnak tartom, humánus és tisztában van a saját hibáival.

Amikor sikerült megtörnöm a jeget és úgy éreztem, hogy elfogadott és kezd bizalmasának tekinteni (pl adott egy paksaméta másolatot a személyes anyagiról, hogy ha valami történne vele, legyen aki tud intézkedni, mivel nem magyar és magyarul se beszél túl jól).

Ennek persze örültem, illetve mivel napi 8 órát töltök vele, értelemszerűen sok sztorim van róla.

A férjem elkezdett féltékenykedni, pedig oka nincs rá, emberileg tényleg kedvelem a főnökömet, de az apám lehetne. Próbáltam megbeszélni vele, hogy hadd örüljek már neki, hogy nem gyomorgörccsel, hanem örömmel járok be dolgozni, illetve vannak férfibarátaim, ne keverje a szezont a fazonnal.


A főnököm nemrég megkért, hogy az okmányirodában segítsek neki valamit elintézni, főleg, hogy nem beszél magyarul, ezért reggel ott találkoztunk és értelemszerűen bevitt utána a munkahelyre. A férjem itt kezdett el kissé féltékenykedni, hogy ez nem is a munkám része, meg miért fuvarozgat a főnököm... Egyrészt a munkám része, másrészt munkaidőben intéztük, harmadrészt ha ugyanabba az irodába megyünk, akkor tényleg az a logikus, hogy bevisz.


Egyik nap beteg is voltam,eljöttem a munkahelyemről, akkor délután felhívott a főnököm, hogy jól érzem-e magam, javult vagy romlott az állapotom. Aztán jobbulást kívánt és elköszönt.

Ez se tetszett a férjemnek, szerintem pedig egyszerűen egy kedves gesztus volt, esetleg burkoltan azért érdeklődhetett, hogy mikor számíthat rám.


Mindeközben a főnököm soha semmilyen módon nem közelített hozzám, tiszteletteljesen és kedvesen viselkedik, de semmi több. Sőt, a férjemről is szokott néha érdeklődni, ha valamit mesélek róla, akkor később rákérdez, hogy megoldódott-e az ügy, hogy van a férjem.

Mitöbb, egy külföldi autóvásárlásnál közvetve segített a férjemnek, mert felhívta a vele egy nemzetiségű tulajt, ellenőrízte, hogy nem bevándorló-e (akcentus, szóhasználat), majd lealkudta nagyon jó árra az autót -m mindezt saját költségen, szívességből.


Nem tudom, hogyan oldhatnám meg a helyzetet, mert a férjemmel nem szeretnék feszült pillanatokat, másrészt azt sem érzem jogosnak, hogy ok nélkül utálkozzak a főnökömre, aki egyrészt nagyon emberséges, másrészt a munkáltatóm és az egész napomat egy irodában töltöm vele.


2011. okt. 7. 23:30
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
84%
kérdezd meg tőle hogy szerete e. gondolom igen. aztán hogy : ha szeret akkor miért akar szomorúnak látni. mert az nem tetszik neki h kedves a főnök, aki az apja lehetne és hogy vidáman mész be dolgozni. az töltené el örömmel ha azt látná h munkanélküliként otthon szomorkodsz, vagy ha gyomorgörcssel mész dolgozni?kérdd meg hogy válasszon mit látna szivesebben ?
2011. okt. 7. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Próbáltam már gondolkozni, hogy mi zavarhatja, mert egyébként nem féltékeny típus. Még arra a jóbarátomra se féltékeny, aki kifejezetten playboy életmódot folytat és néha még viccesen velem is flörtöl - a férjem előtt. Mondjuk ők is jóban vannak.


Talán az lehet mögötte, hogy a főnököm neki csak egy név és az ismeretlensége miatt "fél" tőle?



Egyszer azt is megkaptam, hogy sokat beszélek a főnökömről. (Könyörgöm, egész nap együtt vagyunk, ami velem történik, az hozzá is kapcsolódik - és azt is el szoktam mondani, ha épp hülye volt aznap.)


Másrészt a főnököm egy ötvenes agglegény, néha vannak barátnői, ezekről dióhéjban mesél. De nálam soha nem próbálkozott, a kedves megnyilvánulásai inkább emberiek. (Pl fájt a fejem és előkotort egy gyógyszert, mert látta rajtam, hogy nem vagyok jó passzban és a kezembe nyomta).


Én pedig nem szeretnék amiatt lelkiismeretfurdalást érezni, hogy emberileg kedvelem - pont ez segít a gördülékenyebb munkában is. Ha utálkoznék, baromira megnehezíteném a saját helyzetemet.


Hozzáteszem, hogy egy biztonsági okokból elszigetelt helyen dolgozunk, az irodába csak belépővel lehet bejönni. Viszont a főnököm a már azt is felajánlotta, hogy ha a férjemet érdekli a terület, kérjek neki látogatói belépőt és ha munkaidő végére egyeztetem le vele, akkor még ő is szívesen bent marad és körbekalauzol minket (civilektől eléggé elzárt rész, aki nem itt dolgozik, esélye sincs a "kulisszatitkokat" megnézni). Ezzel is érveltem, hogy ha szerinte a főnököm akarna valamit, akkor még neki is akarna kedveskedni?


Sőt, egyszer valami fontos munkaügyben felhívott este (kb hatkor, nem későn), hogy kérdezzen valamit, de előtte hatszor elnézést kért, hogy a munkaidőn túl, magánszférába zavar be.

2011. okt. 7. 23:50
 3/15 anonim ***** válasza:
76%
Hát szerintem tedd fel a kérdést magadnak hogy mi minden féltékenység alapja? Mitől fél ilyenkor az ember? Hát persze hogy attól, ha mással fekszik le a felesége! Tehát be kell bizonyítanod neki, hogy téged csak ő elégíthet ki, és dicsérni. Majd pedig a gyakorlatban is egyértelmüvé tenni ezt. Én legalábbis ettől nyugodnék meg.
2011. okt. 8. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
93%
Ne hanyagold el a férjedet. Mármint, honnan tudhatnám én azt, nem állitom hogy elhanyagolod, csak azt akarom mondani hogy érezze úgy hogy vele többet foglalkozol mint a főnököddel. Tudom ezt nehéz elérni ha egyszer a főnököddel vagy egész nap. De csak ez a megoldás, meg esetleg ha úgy érzed nem javul a helyzet pedig mindent megteszel akkor ezt a tudtára is adni, hogy te próbálkozol hogy ne legyen oka féltékenynek lenni.
2011. okt. 8. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
65%

Azt Te tudod testkozelbol megitelni, hogy mennyire sulyos a helyzet, de ha csak enyhéka tunetek, és nem kerdojelezi meg az együttélést, akkor van egy aranyos megoldás:

Végy ki szabit, akkor hatasosabb, d enem muszaj. Minden idodet toltsd a ferjed nyakán. Hivd fel MINDEN NAP ÓRÁNKÉNT, es kerdezd meg, mi ujsag, mit csinal, min gondolkodik. Menj érte a munkahelyere, es vidd haza. Ne legyen egy perce sem, amirol ne tartozzon beszamolassal Neked, vagy ne Veled toltené. Stb.:) 2-3 honapig kell ezt csinalni, inkabb 3. Utana a feltekenyseg megszunik.:)

35N

2011. okt. 8. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
90%
Nem tudod esetleg összeismertetni őket? Munkahelyi buli, iszogatás egy nap munka után, vagy ilyesmi. Talán megnyugodna a férjed, ha testközelből látná, hogy tényleg barátság van köztetek, és ha ő is meg tudná ismerni a főnöködet valamennyire.
2011. okt. 8. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Az éjféli válaszolónál a pont. A férfiak egóját kell simogatni. Szexszel, dicsérettel, bármivel. Naná h féltékeny, mert a főnökről beszélsz, naná h róla beszélsz mert vele dolgozol, DE te is féltékeny lennél legalább egy kicsit ha ő mindig egy nő munkatársáról beszélne! PErsze mind tudjuk h attól kell félni akiről a másik nem beszél, de akkor is, kicsit önbizalom gyilkos ha másról beszélsz neki egyfolytában, ráadásul egy sikeres paliról!!! Mégha idősebb is, de hát látott már ilyet a világ, ugye?


Az én tanácsom: mint már említettem: sok dicséret, jó szex, és redukáld a főnök sztorikat, mintha nem is lenne, nem kell mindent elmesélned akkor sem ha élvezed a munkád, ami jó dolog, de a féltékenykedést nem fogod, így előzd meg!

2011. okt. 8. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
75%

Egy kulfoldinek termeszetes hogy humanisan banjon beosztottjaival.

Az is termeszetes, hogy a csaladjan kivul Te intezd szemelyes dolgait, hisz Te vagy a szemelyi asszisztense.

Ferjed feltekenykedik, mert 1. talan nincs a szakmaban, nem erti munkadat, mikor meselsz. 2. Ha belegondolsz, majdnem tobb idot, a napod legnagyobb reszet, a munkahelyeden toltod. 3. Irigykedik, nem feltekenykedik, hogy boldog vagy a munkahelyeden, meg vagy becsulve, jol tudod vegezni munkadat.

Kerdezd meg ferjedet, mit akar. Otthon uljel, nincs fiezetes, megbolondulj a negy fal kozott? Akarja mint gyari munkaskent dolgozz, ahol kiszapulnak lelkileg-testileg?

Egy szemelyi asszisztensno a masodik fonok a cegben. A fonoknek, vele egyuttesen dolgozol. Egy kulfoldinek, termeszetes, hogy nem hagy ott az utszelen, foleg hogy Omiatta kellett menned valahova.

Valahogy kulon kell valastanod az otthoni es a munka eletedet. Nem konnyu, mert hiszen tobb orat toltunk munkahelyunkon, minek van trs, ha nem tudunk vele megbeszelni a nap esemenyeit, oromunket-banatainkat. Menjunk a szomszedba? Most mar tudod, hogy sok karrierember miert valassza az egyedulletet inkabb, mintsem otthoni feltekenysegeskedest, szamonkerest, ami akadalyozza a jo munka elvegzesben.

Meg csak annyit, fonokod teljesen a munkaltato torvenyek szerint operal. Igen, szokas, sot most mar kotelezo, hogy felhivja munkasat aki beteg, erdeklodjon egeszsege felol. Mar csak azert is, mert tudnia kell, hogy masnap tudsz e munkaba menni.

Itt a karacsony, biztos lesz cegi buli, vidd el ferjedet, lassa/ismerje meg fonokodet, munkatarsaidat. Ha nem beszeli fonokod nyelvet, lehet hogy nehez lesz. Ferjed nincs egy szinten veled az emberi tulajdonsagok, ismeretseg, munkahelyi etikett tudasban. Ferjed egy tipikus magyr, segitsenek neki, de most rogton, de azzert ahelyett hogy megkoszonje, meg O askalodik, jeleneteket rendez.

2011. okt. 8. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
23%

Te mit szólnál,

-ha egész este, egy fiatal kolléganőjéről áradozna a férjed??

-Mindig hozzá tenné, hogy akár a lánya is lehetne!

-Meg néha egy autóban látnád őket??

-Otthon is hívogatná telefonon??


Gondold végig, ha tudod!!

2011. okt. 8. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
26%

05.38.-nál a pont! Ha minden este a főnöködről beszél,áradozol róla, akkor ne csodálkozz,hogy féltékeny.

Akármilyen jó főnök is,és bármennyire idősebb tőled,azért még férfi. Főleg,ha független is. Te magad vagy az oka,hogy a férjed féltékeny. Ahogyan írsz a főnöködről,nekem is úgy tűnik,hogy nem csak szimpatikus neked,hanem kissé szerelmes is vagy belé. Nem áradozunk olyan emberről,akihez nem fűznek mélyebb érzelmek.

Nem árt,ha ezen is elgondolkodol,mielőtt tönkremegy a házasságod,vagy a főnököd kikezd veled. Nem minden férfi rohanja le azonnal a titkárnőjét. Ha ennyire rajongsz érte,azt nem csak a férjed,de a főnököd is észreveszi.

A férjed féltékenységének semmi köze ahhoz,hogy ő magyar, a főnököd pedig nem.

2011. okt. 8. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!