Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A barátom családja romokban...

A barátom családja romokban hever, egy putriban laknak, az anyja alkoholista. Mennyi esély van arra, hogy rendes családapa lesz belőle?

Figyelt kérdés
Nem sokat beszél a családjáról, mert nagyon kényelmetlenül érzi magát emiatt. Azt tudtam, hogy szegények, de azt nem, hogy emellett igénytelenek, műveletlenek, és talán mentálisan sem teljesen épek:( Főleg az anyukája, aki alkoholista. 4-en vannak tesók, a legidősebb bátyja már családot alapított, a feleségével él, van 2 szép gyerekük. Neki sikerült. Barátom most egyetemre jár, ami elég jól megy neki. Tudom, hogy tehetséges, okos, talpraesett, és emellett nagyon-nagyon jó szándékú, de vajon elég ennyi, ha nem látott rendes családmodellt? Tegnap beszélt erről először igazán őszintén, és el is pityeredett, hogy nem szeretné továbbvinni ezt a "hagyományt" és őszintén reméli, hogy nem ezek a gének fognak érvényre jutni benne. Szerintetek lehetséges, hogy talpra tudjon állni valaki ilyen családi háttér mellett?
2011. okt. 8. 18:14
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
89%
Sot az ilyen emberek szerintem lesznek az egyik legjobbak akik gyerekkorukban nehez helyzetben voltak de sikeresen kibirtak es ugy fognak elni, hogy peldat mutassanak. Ez szerintem abban is latszik amit leirtam hogy a baratod mit mondott.
2011. okt. 8. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
89%
Nehéz ügy de nem lehetetlen! Ráadásul ott van valaki akinek már sikerült kitörnie: a bátyja. Ha jó a viszony köztük akkor a barátod megkérdezhetné a bátyját hogy hogyan sikerült neki jobb emberré válnia mint a szüleik. Biztos tudna hasznos tanácsokat adni.
2011. okt. 8. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 bánomisén ***** válasza:
80%

Szerintem az, hogy valaki igénytelen vagy nem, nem gének kérdése.

Ha a párod egyetemre jár, akkor valószínűleg nem tartozik a retardált kategóriába, tehát ezt is kipipálhatjuk. Árvagyerekek is nagyszerű anyák vagy apák tudnak lenni minden családmodell nélkül is.

A tesójának sikerült, neki miért ne sikerülhetne?

Az meg, hogy őt is foglalkoztatja ez a kérdés, azt jelzi, hogy nem akar ilyenné válni. Én nem aggódnék, végülis rajta/rajtatok múlik minden. Ha nem úgy akar élni, mint a családja, akkor majd másképpen él, úgy, ahogy ő jónak látja. Miért ne lehetne?

2011. okt. 8. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
81%
A bátyja és az ő családja ott van mintaként, illetve abból, amit leírtál, látszik, hogy ő is látja, hogy mit kell másképp csinálnia. Igyekszik, akarja... Ha a megfelelő társat megkapja maga mellé, menni fog! Erre a szerepre pedig ott vagy Te. :)
2011. okt. 8. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
80%
Teljes mértékben hiszek benne.Hiszen nem tehet róla,és már én is látom innen,hogy ő ezt nem így tervezi és nem akar visszaesni,hanem próbál talpra állni.Szerintem állj ki mellette és minden rendben lesz:)
2011. okt. 8. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
Egyrészt olvastam, hogy pszichológusok szerint minél kevésbé szeretne valaki hasonlítani a szüleire, annál jobban fog. Remélem ez hülyeség. A hajlam az alkoholizmusra öröklődhet, és miért kezdene el pl. takarítani, vagy miért vágyna a rendre, ha ezt soha sem látta. Nagyon rendetlen, de tudom, hogy nem tehet róla, így "nevelték". Felül lehet ezen kerekedni?
2011. okt. 8. 18:23
 7/25 anonim ***** válasza:
91%
Az én apukámnak sem volt könnyű gyerekkora.De én,17 év alatt semmiben sem szenvedtem hiányt,ahogy a tesóm se,és nagyon jó apa!
2011. okt. 8. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
79%

Mivel egyetemre jár, már egy jel, hogy ki akar szakadni a környezetéből. Menni fog neki, hidd el! De akkor majd teljesen meg kell szakítania a kapcsolatot a gyökerekkel... Gondolom a bátyjai sem sűrűn járnak haza...

Gyakorlatilag minden alkesz gyerekét le kéne írni, ha az alapján kéne ítélni, milyenek a szülők? Nekem az anyám évekig ivott és gyógyszert szedett (szerencsére talpra állt), én soha semmilyen körülmények közt nem tenném ki annak a leendő gyerekeim, amit átéltünk a tesóimmal. Nem is iszom emiatt alkoholt.

2011. okt. 8. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 bánomisén ***** válasza:
93%

A hajlam az alkoholizmusra valóban öröklődhet, de csak a hajlam. Ha valaki nem adja ivásra a fejét, akkor nem lesz alkoholista.

A pasik általában rendetlenek. Ha fontos neki, hogy ne legyen az, arra neki kell odafigyelnie. Ahogy berögzült szokásává vált a rendetlenség, egy idő után ugyanúgy berögződik a rendszeretet is.

A pszichomókusokkal nem tudok vitatkozni, mert nem vagyok az, de szerintem ha valaki azt dönti el, hogy milyenné szeretne válni és azért megtesz mindent, sokkal többet ér, mintha azt lesi, hogy milyen nem akar lenni.

2011. okt. 8. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a biztatást:)

Én biztosan mellette leszek.

2011. okt. 8. 18:40
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!