Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Házasság vagy csak együttélés?

Házasság vagy csak együttélés?

Figyelt kérdés

Miért döntöttetek úgy h összeházasodtok, és miért úgy h nem?


Mindkét nem véleményére kiváncsi lennék!


2011. okt. 11. 12:15
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Jött a baba, én pocakkal nem akartam, mert az olyan izéééé... Tudom, sokan csinálják így, de én még véletlen sem akartam volna annak gyanúját se, hogy csak a gyerek miatt.

Azóta meg értelmesebb dolgokra is tudunk költeni. Ez nem azt jelenti, hogy soha semmilyen körülmények között, de egy darabig még biztos nem lesz aktuális.

2011. okt. 11. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
90%

Házasság.

Lehet régimódi felfogásom van, de nekem fontos volt hogy összeházasodjunk.

Együtt éltünk 1,5 évet az esküvő előtt.

Nagyon szeretem a férjem, a felesége akartam lenni.

24/N

2011. okt. 11. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
86%
Mert biztosak vagyunk benne, hogy együtt akarjuk leélni az életünket és ezt meg akarjuk ünnepelni a barátok és család körében
2011. okt. 11. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Mi több, mint 7 éve vagyunk együtt a párommal, 4ésfél éve élünk együtt. Eleinte terveztük az esküvőt, csak aztán vettünk autót, vettünk lakást (hitelre), így most egy darabig nem lesz pénzünk olyan esküvőre, amilyet szeretnénk, tehát ez még napolódik egy ideig. (Szülőktől már nem szeretnénk kérni, sokat segítettek a lakásvásárlásnál is.) Majd akkor házasodunk össze, ha minden feltétel meglesz ahhoz, hogy ideális esküvőnk legyen, és ne csak azért házasodjunk össze, mert "muszáj". Egyelőre jól megvagyunk így, és még úgyis fiatalok vagyunk, ráérünk... :)
2011. okt. 11. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
51%

Én nem akarok férjhez menni.

Nem érzem szükségét. Fehér ruhát sem akarok, lagzit sem, papírt sem.

Egyszerűen nem érdekel az esküvő ügye.

Pedig évek óta együtt élünk.

2011. okt. 11. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Én úgy gondoltam fontos a házasság, meg az esküvő, de mióta benne vagyok nem így gondolom, főleg az esküvő részt.

Nagyon kiábrándító amikor mindenki mindenbe beleszól, és nem az van amit te akarsz, pedig egyfolytában mindenki azt hangoztatja, hogy ez a te napod!

Eddig együtt éltünk az jó volt, de valahogy elkezdtem vágyni rá hogy a felesége legyek, bár anélkül is meglettem volna...

Talán annyi előnye van a házasságnak, hogy azt még mindig többe nézik mint az együttélést. Hiába vagy együtt valakivel évekig, ha baj van, nem vagy senkije, legalábbis nekem ez a tapasztalatom. Hiába voltam több éve a párommal, amikor kórházba került, én egy senki voltam, mert nem voltam a felesége.

2011. okt. 11. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
98%

Én nem fogom leszólni egyiket sem, mindkettőnek van előnye és előfordulhat, hogy hátránya is.

Emberfüggő, hogy melyiket részesíti előnyben, melyiket tatja jobbnak a saját esetében.


Mi például összeházasodtunk. Mindketten akartuk és úgy érezzük, jól döntöttünk.

Mi nem csak szerelmesek vagyunk, hanem a legjobb barátok is, úgyhogy minden téren nagyon közel állunk egymáshoz, a végsőkig megbízhatunk és számíthatunk a másikra. Egyrészt szerettünk volna hivatalosan is egymás családtagja lenni, jogilag összetartozni, hogy ezentúl minden közös anyagilag is. Jó volt felvenni a nevét, ezzel nyilvánosan is kifejezni, hogy hozzá tartozok, felvállalni a döntésünket, hogy együtt akarjuk leélni az életünket. Nem utolsósorban vallásos vagyok és jó volt Isten előtt kijelenteni az összetartozásunkat.


De az élettársi kapcsolatnak is meg van az előnye: jobban megőrzi az ember az önállóságát, nagyobb biztonságban érzi magát, hogy ha nem sikerül a kapcsolata könnyebben ki tud lépni anyagi veszteség nélkül, nincs felhajtás a névváltoztatással. Meg vannak, akiknek az általam leírtak a házasságról nem jelentenek sokat, egészen máshogy éreznek ezzel kapcsolatban. Nekik biztos sokkal megfelelőbb az élettársi kapcsolat.

2011. okt. 11. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
20%
2004-ben jöttem össze a párommal. Akkor bemutatott a (sznob és anyagias) nagymamájának, akinek (kb. fél éve voltunk ekkor együtt) az volt az első mondata hozzám, hogy ha összeházasodunk, ő mindenképpen ragaszkodik a házassági szerződéshez. Nagyon szeretem a párom, vele vagyok azóta is, de amíg él a nagymamája, én inkább nem házasodnék be egy olyan családba, ahol a nagyi első gondolata az, hogy én ki szeretném forgatni a kisunokáját a (nemlétező) vagyonából. Jól megvagyunk mi így is...
2011. okt. 11. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
9 éve vagyunk együtt, 7 éve együtt is élünk, és van egy 10 hónapos fiunk. Mindig kellett másra a pénz és annyira nem éreztük szükségét...szerintem már így is maradunk :)
2011. okt. 11. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
az lemaradt, hogy 33N
2011. okt. 11. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!