Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Aki pár év külföld után...

Aki pár év külföld után hazaköltözik, hogy építi fel szociális kapcsolatait a semmiből?

Figyelt kérdés

5 éve is azért volt könnyebb külföldre mennünk, mert sajnos nem hagytunk magunk mögött aktív baráti kört.

Most hazaköltöznénk mindkettőnk számára új városba, és érdekel, mások, hasonló cipőben hogyan barátkoztak felnőttkorban, mikor ennyi idősen már mindenkinek megvan a helyi ezeréves kapcsolata.. Otthon dolgozunk majd,tehát kapcsolatépítés ilyen módon sajnos kizárva.. Milyen tevékenységek / társaság által lehet felnőttkorban is mélyebb, nem felszínes barátságokat kialakítani?


2011. okt. 12. 00:07
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
külföldön hogy sikerült?
2011. okt. 12. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Itt rengeteget dolgozunk és még egymásra is csak kéthetente van időnk, de találtunk egy magyar párt netes fórumon, akikkel pár havonta szervezünk közös programot. Nyilván külföldön a hasonlóan egyedül lévők sokkal jobban keresik egymás társaságát.

Magyarországon azonban azok a középkorúak,akik helyben nőttek fel és stabil baráti körük van,már nem nyitottak két újszülöttre..

2011. okt. 12. 00:26
 3/18 anonim válasza:
63%
A legjobb tanacs ami adhato, hogy Mo.-ot messze keruljetek el...
2011. okt. 12. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
76%
Huh, nem lesz egyszeru. Esetleg kereshetnetek klubbokat, ahova hasonlo koruak jarnak, vagy ha esetleg van valami hobbitok, akkor arra orientalt csoportokban is akadnak baratok.
2011. okt. 12. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
85%

Inkább maradjatok ott, ahol vagytok.

Hazajönni? Most?

2011. okt. 12. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Én azt tapasztalom, hogy a közös hobbi könnyen összehozhatja az embereket. Pl. kutyasétáltatás közben vagy kutyás találkozókon(kutyát csak ezért ne vegyetek), de akár egy fitness centerben is lehet ismerkedni, óra után beszélgetni, aztán majd alakul.

Ha olyan helyre kerültök, akkor túrákra elmenni, sok lehetőség van, csak meg kell találni!

Sok sikert!

2011. okt. 12. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Szociális jellegű hobbi sokat segít. Lényeg, hogy ne otthon, magányosan végezhető legyen (pl otthon festegetni jó hobbi, de nem ilyen célra).

Kutyatartás, edzőterem, társastánc, kézműveskör, olvasóest, stb.


Sőt, facebookon keressetek rá az expat fórumra. Ott pl lehet helyben élő külföldiekkel ismerkedni - gondolom nem feltétel a magyar állampolgárság a barátkozásnál. Én oda járok néha és rengeteg kapcsolat alakul ki!

2011. okt. 12. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
70%
Igen, a szabadidős tevékenység az jó hely ismerkedésre. De egyébként most én sem jönnék ide vissza... Miért akartok visszajönni?
2011. okt. 12. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
68%
A legjobb tanács ami adható az amit a 2. válaszoló mondott!!!Ne gyertek haza!!Engem nem zavartok de aki teheti az megy el ebből az országból,többek közt én is most készülődöm!!
2011. okt. 12. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
68%
Csatlakozom pár előttem szólóhoz: Haza ne gyertek!!!! - sokkal jobb ott nektek, akárhol is vagytok, az ország fele menekülne innen, igaz, csak kevesen mernek tenni érte
2011. okt. 12. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!