Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehet egy kisgyerekkel...

Hogy lehet egy kisgyerekkel megértetni hogy létezik veszekedés, erőszak?

Figyelt kérdés

Nyugodt családi életünk van,soha nem veszekedtünk vagy vitatkoztunk a gyerek előtt.Az utóbbi időben többször előfordult hogy olyan helyzetbe kerültünk ahol a gyerekem ezt látta és megijedt tőle,nem tudja mi történik.

A boltba két ember veszekedett hangosabban és a lányom megijedt,vagy a játszón az óvónéni rákiabált az óvódásokra ,haza kellet jönnünk.

A legdurvább eset múlt héten történt.Itt volt egy játszótársa az anyukájával a kisfiú rosszalkodott és ezért az anyja rávágott a kezére a lányom ettől úgy megijedt hogy elkezdett zokogni,nem tudtam megnyugtatni.

Az apjával tanakodtunk mit kellene csinálni hogyan értessük meg vele hogy őt nem bántja senki,nem kell félnie.Még kicsi 2éves de a környezetünkben nem tapasztaltunk ilyet hogy valakinél ez probléma lenne hogy igy fél a gyerek,és igy reagál.

Minden választ és ötletet előre köszönök.


2011. okt. 12. 10:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
11%
Ilyen az élet: harc és erőszak minden fronton. Bele kell nyugodni.
2011. okt. 12. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
56%
Ezért sem jó, ha a szülők nem veszekednek a gyerekek előtt. A gyerek nem tanulja meg, hogy létezik a harag és azt sem, hogy normális emberi érzés. Kezelni meg végképpen nem fogja tudni. Bizony néha veszekedni kell előtte, de azt is látnia kell, ahogyan anya és apa kibékül. Hiszen a harag, az élet része. Összeveszünk, kibékülünk. Haragszunk, de ettől még szeretjük egymást. Ne rejtsétek el előle a negatív érzelmeket, mert azoknak is meg van a helyük és a szerepük az életünkben.
2011. okt. 12. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem azért fél,mert pontosan a nyugodt családi körülmény miatt ez új neki,és szokatlan!Ez biztosan valami védekező mechanizmus a gyermekeknél,és nagyon nehéz ilyen kicsinek nem is elmagyarázni,hanem elhitetni vele,hogy biztonságban van.Én a halál témájával voltam így a 3 éves lányommal,amiről persze még "ráért volna"értesülni,de meghalt a nagymamám,és sok időbe,és beszélgetésbe tellt mire elfogadta,megértette,ugyhogy csak ezt tudom tanácsolni...
2011. okt. 12. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Hát igen,azt hiszem átestünk a ló másik oldalára,nem ismeri mi az a harag,persze voltam már mérges ez idő alatt,de próbáltam nem kimutatni,azt hiszem itt hibáztam.

Ő egy elég jól kezelhető kislány,kiabálni,rácsapni nem kell,el tudom érni másképp amit szeretnék tőle.

Az öcsémet szó szerint utálja mert az kiabál a kutyával,hiába magyarázom neki hogy semmi baj,nem érti öcsi miért ordit a kutyára.

2011. okt. 12. 10:37
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

még nagyon kicsi, semmi racionális magyarázatnak nins helye

nem akkor fogja később elviselni a szenvedéseket, ha kicsi korában ezt tapasztalja -tehát erre nem lehet edzeni, gyúrni. Akkor fogja elviselni és szabad lélekkel feldolgozni, kezelni felnővén a bajokat: ha most, védett, kedves, szerető légkörben nevelkedik a családban. Azt is feldologozza, hogy látja, nem mindenhol így van ez,azért sír, mert ezt a munkát végzi közben.

(tanulságos Gauthama Buddha élettörténetét megismerni: elzárták a szenvedés látványától a gyermek Sziddhárta herceget, és az ifjúként egyszerre tapasztalta: a világban van szenvedés, betegség, öregség, halál. Hatalmas tudati ereje volt, hogy lehet ezt legyőzni)


Ha majd egy kicsit nagyobb lesz, 4-5 éves, ennek a munkának a segítésére, a világ megismerésének segítésére vannak a nagy népmesék: A világban jelen van a gonosz, a rossz, a bűn és ezek révén a halál, de legyőzhető.(A halhatatlaságra vágyó királyfi, Fehérlófia, legtöbb Benedek E ragyogó)

A nagy népmesék nem hazudják le a rosszat: hanem arra mutatnak rá: ez legyőzhető. Ez tudatelőttes szinten nagy segítség a felnövő gyermeknek. (ajánlom: Brunó Bettelheim: A mese bűvölete és a bontakozó gyermeki lélek ) Itt is tapaszatalható: rémült, estlegeg sír a fellép a gonosz (sárkány) : de ez a feszültség feloldódik, megoldódik, amikor legyőzi a hős (akinek helyébe magát képzeli)

(tilos olyan mesét mondani, ami nem a jó győzelmét mutatja, hihetetlenül kártékony, szerencsére ritka.)

A Grimm-mesék jók, az is népmesék gyűjteménye, de vannak benne felnőtteknek íródottak (családi mesék a címe), azt értelemszerűen nem lehet gyermeknek mesélni)

Csak olyan mese a jó mese, a mi a jónak a győzelmével végződik.

2011. okt. 12. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
*esetleg sír, ha fellép a gonosz
2011. okt. 12. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
47%
Nem vidéken laktok, ugye? Errefelé a gyerekek azért megtapasztalják, hogy az állatvilágban is jelen van az erőszak (és a gyerek még nem igazán sorolja külön kategóriába az embert, kutyát, akármit), és ha nyugodt a családi életük, akkor is tisztában vannak vele, hogy az életben fel kell készülni kihívásokra is, illetve, hogy az élet nem épp egy tündérmese. Ezért is tartom szomorúnak, hogy az ember kiirtja maga körül a természetet, ahonnan a fiatal emberek a legtöbbet megtanulhatják az életről. De, mindegy is.
2011. okt. 12. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
79%
Nem tűnik olyan kiegyensúlyozottnak, ha ilyen könnyen rémüldözik.
2011. okt. 12. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
64%
Lehet kinövi, de szerintem mindig érzékeny lesz erre. Én se szoktam hozzá a veszekedésekhez, a szüleim boldog házasságban élnek, és még mai napig nehezen tolerálom. A kiabálást, sírást meg egyáltalán nem bírom. A veszekedés is kiakaszt, menekülök az olyan szituációkból, egyből elkezdek sírni, pedig 23 éves vagyok.
2011. okt. 12. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
nevelési tanácsadóban tuti h találkoztak már ilyennel...vagy menjetek be,vagy hívd fel őket h mit tudnak tanácsolni
2011. okt. 12. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!