Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek, ha megbánnátok...

Mit tennétek, ha megbánnátok a költözést? Két éve költöztem el otthonról a barátomhoz, otthagytam a munkámat, családomat. Majd érkezett a baba. Lassan vissza kell mennem dolgozni, de nincs hovA, illetve a régi lakóhelyemen van a munkahelyem.

Figyelt kérdés
Mit tegyek? Menjek a régi helyemre vissza? de az 2,5órányira van? Költözzek vissza a kisgyerekkel? Akkor mi lesz a kapcsolatunkkal? Az az igazság, hogy nem szeretek itt élni, ahol most, a szívem hazahúz.
2011. okt. 13. 16:30
 1/10 anonim ***** válasza:
27%
Ha haza mész és ott tudsz dolgozni, akkor oda. A kapcsolatotoknak nem hiszem, hogy baja lenne belőle ha hetente max háromszor tudnátok találkozni- nekünk speciel javult :) De a babának valószínüleg rosszat tenne.
2011. okt. 13. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
hát elég fura ez a hozzááálás. párod mit szólna ha csak úgy lelépnél a gyerekkel? vagy nem vagytok egy család? én külföldön élek a párom miatt , még nem találtam munkát, nincsenek itt barátaim de meg sem fordulna a fejemben hazaköltözni hiszen összetartozunk. ha te ezen gondolkosz akkor valószínű a kapcsolatoddal sincs minden rendben.
2011. okt. 13. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha a párod is találna ott munkát, akár együtt is visszaköltözhetnétek.
2011. okt. 13. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
76%
Munkát bárhol lehet találni. Viszont egy kapcsolatnak sem tesz jót ha elköltözöl... meg mi az hogy otthagytad a családod? Mármint a szüleidet? Ez a normális, felnőttél, most a te családod a párod és a gyereketek. Velük kell lenned, nem a szüleiddel. Vagy csak én nem értelek... normális esetben ott kéne jól érezned magad ahol a számodra legfontosabb emberek vannak. Ezek szerint a barátod nem tartozik oda.
2011. okt. 13. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg a kapcsolat színvonalához képest - erről ugye nem ír a Kérdező, hogy jól megvannak-e? - sokallja az áldozatot, azaz hogy távol a szüleitől, barátaitól, korábbi munkahelyétől elment munkanélkülinek. Lehet, a párja nem is foglalkozott azzal, hogy a Kérdezőnek így rosszabb lesz, csak elvárta, hogy költözzön oda - holott a lakhely megválasztásánál mindkét fél lehetőségeit, közérzetét figyelembe kell venni.
2012. márc. 30. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
91%

én anno azon agyaltam, amikor a páromhoz költöztem, hogy olyan jó lenne, ha a közelében lenne munkám, mert akkor véglegesen oda költözhetnék. álmaim ne továbbja volt.

és halálpontosan vele szemben fél perc sétára lett az új munkahelyem.

ezzel annyit akartam, hogy ha valamire vágyik az ember és nagyon akarja, teljesül!

te nem a pároddal akarsz lenni, úgy tűnik...

2012. márc. 31. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Az nem igaz, hogy munkát mindenhol lehet találni! Akkor miért van annyi diplomás munkanélküli????????? Nem azért tanultam annyit, hogy olyan munkát csináljak, amihez nem értek vagy nem a szakmám.

Másrészt nagyon szeretem a párom, de igen nehéz messze lenni a szeretteimtől, akiktől segítséget kaphatok bármikor, és igen nehéz a megszokott munkahelyet otthagyni a semmire és a bizonytalanra. Ez nem a szerelemről szól. Igenis szeretem a páromat, ezért szültem neki két csodálatos babát, de azért reálisan is kell néha gondolkoznunk.

2012. márc. 31. 09:46
 8/10 anonim ***** válasza:
62%
nem akarlak megbántani, de tényleg nem úgy gondolkozol, mintha valóban szeretnéd a párod, különben a realitás az lenne, hogy vele mindent megoldani, nem pedig nélküle de jó lenne ez is meg az is, csupán mert most nincs más ötleted. Hát mindenért meg kell küzdeni, a lehetőségekért is, hogy legyenek.
2012. márc. 31. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
És a párod hogyan vélekedik a problémáról? Ő pl. költözne miattad - a szülővárosodba, vagy egy 3. helyre, ahol mindketten tudtok dolgozni?
2012. márc. 31. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerintem először is tedd fel újra a kérdést, legalább is magadnak.A költözést bántad e meg vagy inkább a barátoddal való kapcsolatot? Amit itt leírtál azt a barátodnak is elmondtad már? Mert szerintem ebben elsősorban ő a leg illetékesebb.Valaki itt utalt rá, hogy mi az hogy elhagytad a családodat. Na igen! Ha nem érzed, hogy a barátoddal , és a kisgyermekeddel új család lettetek, akkor nehéz itt bármit is mondani.
2012. szept. 18. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!