Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A barátom tolószékbe került....

A barátom tolószékbe került. Azóta eltaszít magától. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
19 éves vagyok , ő 22. 3 hónapja történt a baleset. Nem élünk együtt, Ő egy barátjával lakik együtt, én a szüleimmel élek.2 éve vagyunk együtt, az utóbbi egy évben szinte állandóan náluk voltam, egy héten 4x-5x is nála aludtam. A baleset óta viszont eltaszít magától, nem akarja , hogy nála aludjak, semmivel nem tudom felvidítani. Az első 1-2 hétben még bújt, éreztem hogy velem akar lenni, de utána egyre bunkóbb lett, sértegetett, majd közölte hogy nem szeret már, egy komolytalan kislány vagyok és eddig is csak azért volt velem mert nem akadt jobb. Annyira fájt ezt hallani az ő szájából, mintha kést döfködtek volna a szívembe, akarva akaratlanul kicsordult a könnyem. Nem bírtam tovább, fogtam magam és ott hagytam.Vagy 100x lejátszódtak a fejemben a szavai.. fájdalmat éreztem , csalódottságot, haragot, de ugyan akkor kételyt is. Semmi értelme nem volt annak amit mondott, ha igaz is lenne, ha tényleg így gondolná akkor sem most kéne hogy ezt elmondja nekem, most amikor szüksége lenne valakire akire támaszkodhat. Nem érdekelt hogy nem akar látni többé. Két nap múlva ugyan úgy átmentem hozzá, ordítozott hogy tűnjek el, nem szólt hozzám. Ez így ment egy hétig.. Meg mondtam neki, hogy nem veszem be amiket mond, hogy szeretem és nem fogom magára hagyni mert nem akarom és mert nem is tudnám, hogy vele akarok lenni és hogy együtt túltesszük majd magunkat ezen. Erre közölte velem hogy pontosan azért nem akar velem lenni mert szeret. Az első 1-2 hétben azért ragaszkodott annyira hozzám mert nem tudta hogy reagálok majd erre a dologra, félt hogy elveszít. De mivel látta hogy ugyan úgy minden nap átmegyek hozzá beszélgetünk és úgy viselkedek mint eddig, úgy döntött hogy nem köt magához mert túlságosan szeret ahhoz hogy tönkre tegye az életem. Azt mondta jobbat érdemlek nála, és tudja hogy szeretem, de egy idő után nekem is így lesz jobb. Nem értem.. ha szeret akkor miért van minden erejével azon hogy kiüldözzön az életéből. Engem pont ezzel tesz tönkre, felnőtt vagyok már el tudom dönteni hogy mit akarok, hogy mi jó nekem, én nem szánalomból vagyok vele, hanem azért mert szeretem. Nem akarom elveszíteni. Mit tegyek, ha ezt nem képes felfogni?
2011. okt. 13. 17:57
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
88%

Odaállsz elé és keményen a szemébe vágod:

Hapikám! Mi egy szerelmes hülyék vagyunk! Azt hiszed csak úgy megszabadulsz tőlem? Hogy megúszod ennyivel a dolgot? Na nem! Én szeretlek és te is szeretsz engem: az ítélet életfogytig tartó együttlét! Szóval tessék jelentkezni végrehajtásra!

2011. okt. 13. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%

Szegény... :(

Nem is fog tudni járni sosem?

Legyél mellette, ne hagyd egyedül. Nehogy hülyeséget csináljon magával.

2011. okt. 13. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
92%

Kérdezd meg tőle hogyha ez fordítva történt volna akkor ő szánna téged és jobbat érdemelne?

Szerintem nagyon sok idő kell mire elfogadja magát az új helyzetet , + sok idő míg azt is megérti hogy te tolószékkel vagy anélkül is szereted.

Kívánok sok erőt neked.

2011. okt. 13. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
43%

"felnőtt vagyok már el tudom dönteni hogy mit akarok, hogy mi jó nekem, én nem szánalomból vagyok vele, hanem azért mert szeretem"


Kislány, itt nem rólad van szó. Ő is felnőtt, ő is tudja mit akar, mi jó neki. Ha szereted, azt kéne megértened, hogy neki mire van szüksége. Megváltozott az élete, más lett, ezt fel kell dolgoznia. Valószínűleg rohadtul nem te vagy neki a legfontosabb, vagy nem akarja, hogy szenvedései közepette lásd, és attól meg irtózik, hogy kiszolgáltatva láthasd. Fogadd el a tényt, és hagyd békén egy ideig.

2011. okt. 13. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
92%
majd felfogja ha nem tágítasz. te szereted, ő szeret, a világ legnagyobb hülyesége lenne szétmenni. persze nehéz időszak lesz, de előbb utóbb helyrerázódik majd az énképe, és nem érzi majd úgy hogy így kevés hozzád. kitartás!
2011. okt. 13. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 bánomisén ***** válasza:
100%

A kérdésedbe beleírtad az egyik választ is. Azért próbál elüldözni, mert szeret, és mert magát nem érzi teljes értékű embernek.


Neki ez most nagyon nehéz időszak lehet. Akármennyire is fáj, ha szereted, neked kell most türelmesebbnek lenni. Értesd meg vele, hogy semmivel sem lett kevesebb, mint régen volt, sem a te számodra, sem úgy általában. Nehezen fogja ezt elhinni, de egyszer úgyis kattanni fog az agya. Esetleg beszélj a barátjával is, fiúk egymás között jobban hallgatnak egymásra.


A lényeg, hogy a barátodnak először saját magát kell elfogadnia tolószékestől, addig csak kínlódik. Például azzal tudsz neki segíteni, hogy nem beteg embernek, hanem pusztán embernek, sőt, férfinak tekinted úgy, mint ahogy a baleset előtt is. Nyugodtan szólj be neki, ha nagyon raplizik (azért arra vigyázz, hogy a lelkébe ne taposs), időnként ilyen esetekben jót tesz egy jól irányzott "hidegzuhany".

Szegény, nagyon meg lehet most ijedve, hogy mi lesz vele ezután, meg gondolom, attól is fél, hogy elveszít, ezért inkább megpróbálja ezt megelőzni.


Végleges ez a tolószék nála, vagy megtanulhat újra járni?

2011. okt. 13. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
30%

"egyre bunkóbb lett, sértegetett, majd közölte hogy nem szeret már, egy komolytalan kislány vagyok és eddig is csak azért volt velem mert nem akadt jobb."


Azt akarja, hogy megutáld, és bánat nélkül váljatok szét. Önzetlen lépés tőle, jó ember lehet.


"Meg mondtam neki, hogy nem veszem be amiket mond, hogy szeretem és nem fogom magára hagyni"


Ezt mondod most. Aztán eltelik 1-2 év és unni fogod a helyzetet. Bulizni akarsz, táncolni akarsz, utazni akarsz, szexet akarsz, úgy fogod mondani, hogy "élni" akarsz. Ehhez jogod van, pontosan ezt látja be a barátod is.


"Erre közölte velem hogy pontosan azért nem akar velem lenni mert szeret. "


Így van.


"felnőtt vagyok már el tudom dönteni hogy mit akarok"


Ő felnőtt, te még nem.

2011. okt. 13. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
52%

Nem vagy felnőtt,19 éves vagy és nem tudod, hogy mit vállalnál. A barátodmár jobban látja. És valószínüleg nem akarja, hogy 2 év múlva hagyd el. Akkor már jobb ha most.

Nem tudommilyen súlyos a sérülése, de pl. szex,gyerekek nélkül nem valószínű, hogy le akarnád élni az életed. Vagy most azt hiszed, hogy igen, de változni fog 2-3 év múlva.

2011. okt. 13. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
92%
Nagyon jól megmondjátok szegénynek, hogy mit tegyen. De ti képesek lennétek ezért elhagyni azt az embert akit szerettek? Vagy mert tolószékbe került, már meg is szűnt a szerelmetek iránta? Értem én, hogy így racionálisan elmondjátok, hogy jaj de nehéz lesz, meg tuti nem kívánod ezt magadnak. Attól mert valaki tolószékbe került, nem kell lemondani mindenről és hátralevő életére begubózni.
2011. okt. 13. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
87%

Azért ez nem ilyen egyszerű história, főleg ha a kerekes székes állapot hosszú ideig, netán végleg megmarad. Egy 22 éves ( bár akárhány éves ) ember számára ez az állapot kész katasztrófa. Akár okozója volt a balesetnek, akár csak az áldozata.

Gondolj bele fordítva a helyzetbe. Te is nyomorultul éreznéd magad, te is tele lennél félelemmel és gátlásokkal, hogyan éld így tovább az életedet. Te sem hinnéd el, hogy annak az embernek, akinek fontos voltál épen, szépen, egészségesen, ugyanolyan fontos maradhatsz rokkantan is.

Te is félnél tőle, hogy mi lesz a kettőtök életével, ha ő még élhetne a korának megfelelően ( bulik, tánc, kirándulás, sport, utazások ) neked pedig segítség kell ahhoz is, hogy az utcára kijuss.

Neked áthidalhatónak tűnik ez a helyzet, mert szereted, és mert te egészséges vagy. Ő pedig joggal érezheti úgy, hogy az élete szó szerint derékba tört mindenféle szempontból.

Ez nagyon nehéz helyzet, mert téged bánt a (szándékos) durvasága, amivel megpróbálja megutáltatni magát. Hogy azt mondhassa, ő akarta befejezni veled. Ne te mond ezt majd néhány hónap, vagy év múlva, amikor hiányozni kezd a szerelem egy egészséges testű férfival.

Nagyon sok erő, és kitartás kellene ahhoz, hogy ez a kapcsolat fennakadás nélkül folytatható legyen, úgy ahogy te most szeretnéd. Próbáld meggyőzni őt, de előtte gondold végig százszor is, hogy valóban képes leszel-e elviselni ezt a helyzetet hosszútávon, valóban ezt az életet akarod-e választani. Ha csak egy picike kételyed is felmerül, akkor okosabb mindkettőtök szempontjából mielőbb befejezni. Sajnálom, de ez nem folytatásos szappanopera, hanem a kegyetlen valóság, és neked is csak egy életed van.

2011. okt. 13. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!