Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem érti meg a párom,...

Miért nem érti meg a párom, hogy jobb, ha szedem a fogamzásgátlót?

Figyelt kérdés

Sosem volt rendszeres a havim, nagyon görcsöltem, szinte ájulás kerülgetett állandóan. Egy ideig szedtem, de a libidócsökkenésem miatt abbahagytam. És most egy év kihagyás után újra szedném, de a párom "nem engedi". Azt mondja, hogy csak azért görcsölök annyira, mert ez jár az agyamban, ha megjön... Meg hogy biztos van más megoldás is, hogy ne görcsöljek és hogy pontos legyen a havim. Mivel tudnám meggyőzni, hogy de így jobb nekem? Emiatt nem fog elhagyni, mert szedem, csak idegesít, bosszant, hogy ennyire nem értik meg a pasik, hogy ez nem csak szimpla vérzés, hanem legtöbbször "fájdalommal" jár.

ráadásul a pattanásaim is eltűntek.

igazából 3-4 év múlva babát szeretnénk, és fél, ha szedem, nem fog sikerülni a baba, mert annyi ilyen sztorit hallani.


2011. okt. 13. 23:25
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
72%
Bocsi, de a pároddal értek egyet. Na nem teljesen. De rendszertelen havi esetén nem szabad fogamzásgátlót szedni, normális nőgyógyász nem is írja föl. Menj el kivizsgálásra, és állítsátok be a hormonszinted. De normálisan. A fogamzásgátló nem állítja be, csak elkendőzi a problémát.
2011. okt. 13. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
42%

Ne haragudj én is egyetértek a pároddal.

Nem szedek gyógyszert, pedig soha nem akarok gyereket, szóval én nem ettől tartok, engem a lidibó zavar, de nagyon, elvileg azért szedem, hogy a szexet jobbá tegyem, nem azért,hogy kibackeljem.

Talán hallgathatnál rá és kipróbálhatnál valami mást is. A fájdalom normális egy bizonyos szintig, szóval ez azt hiszem a női lét átka.

Csak egy példa: Cickafark tea,nekem kiveszi a görcseimet, és a rendszertelen menstruációban is segít. Babatervezők például a ciklus közepéig cickafark teát isznak, a közepétől palástfüvet és a cikkcakkos görbéjükből olyan szépet láttam már kisülni :)


Megértelek én téged is, de ha beválna más neked is jobb lenne libidóval, ha meg nem válna be, akkor a párod sem nyaggatna.

2011. okt. 13. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
33%
Mert nem hinném, hogy ezzel neki kellene foglalkoznia...
2011. okt. 13. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
30%

Bocs, ha félreértek valamit, igen késő van, de a görcsökre mást kellene szedni, nem fogamzásgátlót nem ?

A férjed azért nem akarja elfogadni, mert ugye a libidócsökkenés miatt.

Akkor lehet baba, ha amikor akarjátok abbahagyjátok előtte.

2011. okt. 14. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
96%
Ezt csak azok mondják, akiknek nem fáj annyira, hogy már a lóadagnyi fájdalomcsillapító sem segít :) Szerintem ne törődj vele, kell az a gyógyszer, ha másért nem, hogy ne fájjon, nehogy már egy férfi jobban tudja, mennyire fáj neked és mennyire rendszeres..
2011. okt. 14. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
93%

Már bocsánat, de mi az, hogy a párod nem engedi.

Beszélj orvossal, ő majd eldönti mi a helyes megoldás, és UTÁNA TÁJÉKOZTASD a párodat.

2011. okt. 14. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
77%
Hát én meg veled értek részben egyet. Fogamzás gátló az fogamzásgátló. Viszont a benne lévő hormonok miatt be fog állni a menstruáció ha hiszed ha nem. Kivétel ha épp nem a megfelelőt szeded. Néhány csajjal már kijártam ezt az iskolát. Nem véletlen van hogy egy orvos sem ajánlja hogy hébe hóba szedje valaki. Mert a szervezetnek az is átállás ha valaki abbahagyja és az is ha újra kezdi. Viszont a késztetés,a vágyakozás a nemi együttlétre bizonyos esetekben képes szinte teljesen eltűnni. Érdemes több gyógyszert kipróbálni ilyenkor, mert ez sajnos mellékhatás, de nem feltétlen biztos hogy mind kiváltja. Sajnos a te esetedben a menstruációs miatt szükséges szedni, ezért nem értem hogy miért nem a kutatásban segít a pasid, hiszen ha ő is el tudna látni tanácsokkal vagy őt is érdekelné a problémád valószínű könnyebben átvészelnétek. Kivizsgáltatni pedig nem kell magad. Nem vagy egyedül a világon. Nem is értem az előző válaszolót hogy gondolta? Nem állhatsz oda az orvos elé hogy Kézcsók kérem vizsgáljon meg mert nő vagyok. Kitartás. Próbáljátok átbeszélni a problémát többször, hátha segít nektek. A gyerek dolog pedig nem a gyógyszeren fog múlni. Ha sikerül akkor így is úgy is sikerül, hiszen ezek a mai tabletták már szinte néhány hónap alatt kiürülnek a szervezetből. Valahogy vedd rá a pasid hogy foglalkozzon a témával ennyi. Sok szerencsét. 27/F
2011. okt. 14. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
32%
hehe de sokan írtunk egyszerre. mindegy aki érti érti aki nem az nem páá
2011. okt. 14. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim válasza:
72%
Nem értem a párodat..Mi köze ahhoz hogy szeded vagy sem!Nekem is rendszertelen volt a menzeszem a dokim is a tablettát tanácsolta!Helyre is jött szépen a menzeszem.Az meg h nem lehet utána gyereked már bocs baromság!Nekem a fiam úgy fogant meg hogy szedtem a gyógyszert!A dokim szerint nem ritka,hogy valaki az mellet is teherbe esik!Az se véd meg 100%-an nem még hogy meddővé tegyen!
2011. okt. 14. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
34%

"Beszélj orvossal, ő majd eldönti mi a helyes megoldás, és UTÁNA TÁJÉKOZTASD a párodat."


Bocsi ezt nem bírom ki de utána tuti eldugulok. Titeket nem kisér el a "párotok"? ( párja csak a papucsnak van ) Szóval akár hány barátnőm is volt, ezekben a kérdésekben mindig ott ültem mellette a váróban, és az orvoshoz is együtt mentünk be mindig. Szerintem fontos hogy ezekben a dolgokban egy pasi legalább annyira vagy még jobban tájékozott legyen. Mindegy dugó van páóó

2011. okt. 14. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!