Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Borzasztóan érzem magam,...

Borzasztóan érzem magam, amiért nem szeretem a gyerekeket, az anyák meg megharagudtak rám, miért kell a gyerekekről mindig jót mondani?

Figyelt kérdés

Vigyáztam egy 6 hónapos kisbabára és borzasztóan hisztis volt, mindenen sírt, megkapott mindent, tejet, pelenkáztam, mosolyogtam, beszéltem hozzá, de igazából nagyon irritált az egész, nagyon kiábrándító amikor tele van a pelenkájuk, büdösek, folyik a nyáluk, hányás mindig, deformált a fejük, egyáltalán nem tartom szépnek őket, iszonyú hangosak, mindig pattogni kell körülöttük, a legtöbbször semmi nem tetszik nekik. Elgondolkodtam, hogy kell-e gyerek, gondolom ti azt mondjátok, hogy egy ilyennek ne is legyen, nem vagyok büszke erre, próbáltam megszeretni a kisbabákat,nem mertem mondani senkinek, de nem ment, nem tudok rájuk úgy tekinteni mint majdnem az összes nő. Van esély, hogy jó anya legyek, vagy az enyém más lenne?


A másik, hogy vigyáztam két és fél éves ikrekre is, nem érdekes, hogy miért, nem akarok ezen vitatkozni. Na velük már jobban kijöttem, viszont nem szeretem, amikor mindent összekennek a kezükkel, letüsszögnek mindent, például engem többször is letüsszögtek, az anyja meg csak mosolygott, viszont én megjegyeztem, hogy ezt nem kellene és, hogy minden ragad utánuk, utána meg a kajás székekre ül mindenki. Erre megsértődött, én meg mondtam, hogy sajnálom, de már pár napja torokgyulladásom van és lázam volt, mert állandóan rám tüsszögnek, nem számított neki, gyerekre jót vagy semmit. Ez máskor is érvényesült, amikor meg azt említettem meg egy elfogult anyukának, családtagnak, amikor szóba került miért nincs még gyerekem, hogy nem akarok gyereket talán, mert nem igazán kedvelem a hisztiket és a gyerekekért sem rajongok, utána pedig hozzátettem, hogy sokszor az anyák maguknak sem merik bevallani, hogy mennyire elegük van már a hisztiből, a kialvatlanságból és a gyerekek nem mindig tündi-bündik, mint ahogy azt szociálisan táplálják belénk. Na ezután már nem beszélgettünk azon az estén.


Szóval, ennyire lehetetlen vagyok?


2011. okt. 14. 06:53
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
92%
nyugi, a mások gyereke engem is rohadtul idegesít, meg szerintem az emberek 90%-át :) de a sajátja állítólag nem zavarja az embert annyira.
2011. okt. 14. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
85%
Annak ellenére hogy én máshogy gondolkodom, megértelek, és nem előírás hogy mindenkinek legyen gyereke! Ameddig így érzed te se vállalj és kész, ez a te saját életed. Viszont szerintem ne vállalj gyerek felügyeletet. Valószínűleg az a kisbaba, azért sírt mert érezte a te távolságtartásodat.
2011. okt. 14. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
86%
Sokáig éreztem én is így, de elmúlt amikor a bátyámnak született gyereke és a sógornőmnek. valahogy a családon belüli az más. Amúgy nevelés kérdése is, annyi idős gyerekere már rá szólhatna az anyja, hogy nem illik másra tüsszenteni. Nekem két éves az unokaöcsém, de soha nem csinál ilyent. Szerintem ez miatt ne érezd magad sz@rul, más is van így és volt már itt a GyK-n is, hogy az anyuka maga bevallotta, hogy nincs türelme a saját gyerekéhez. Ne agyalj rajta, vagy megjön magától a gyerek utáni vágy, vagy nem. Erőltetni nem lehet. Nem vagy ettől rosszabb ember, azoktól akik bár szülnek gyereket, de megnevelni már nem képesek.
2011. okt. 14. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
42%
A babák nem tudják kifejezni máshogy magukat, ha éhesek, ha fáznak, ha fáj a hasuk stb. Ők csak így tudnak kommunikálni még. És nem tudják, hogy mit szabad és mit nem, ezért kell tanítgatni őket, hogy majd megtanulják!!! Nem bántásból írom, de te is ilyen voltál baba korodban, hogy pelenkázni kellett, letüsszögtél mindenkit stb. Szerintem ha így próbálsz hozzáállni, lehet nem fog idegesíteni annyira!!!
2011. okt. 14. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
60%

"Aki azt hiszi, hogy a gyerekek alapvetően jók és ártatlanok, hagyja őket fél órára egyedül a nappaliban."


A te hozzáállásod is elég lehetetlen, mivel egy hat hónapos meg egy két éves gyerek még nem tud viselkedni, nem fog hozzád alkalmazkodni, szóval ha ezt elvárod a gyerekektől, hogy már kész kis felnőttekként viselkedjenek, a sajátodat is falhoz fogod csapkodni, mikor freskót alkot zsírkrétával a frissen festett falra, lehány, lepisil, stb.

Egyébként egyetértek azzal, hogy nem kötelező gyereket szülni mindenkinek, aki úgy érzi, hogy irritálják a kicsik, az tényleg inkább hanyagolja a témát.

Majd érezni fogod, ha megértél a kérdésre, és te akarsz majd gyereket. Ezek a nők szoktak prüntyörögni a babakocsi fölött, akik maguk is vágynak (még) egy kisbabára.

A sajátod se lesz különb, pontosan ugyanolyan büdös, nyálas, hányásszagú, ordító kis izé lesz, mint a többi gyerek, és rossz hírem van: genetikailag úgy kódoltak minket, hogy a saját gyerek ordítása maximálisan irritáljon, ezzel is ösztönözve, hogy minél előbb kielégítsd az igényeit.

Ebben lehet valami, mert mikor a sajátom óbégatott, tényleg baromira idegesített, azonnal ugrottam, hogy úristenmibajvanmármegint, de ha más gyereke ordít fél órát a postán, azt valahogy csak sima háttérzajként fogom fel, és az anyja úgyis megoldja, tudom, hogy nekem nincs vele tennivalóm.



Nem vagyunk egyformák.


És nem KELL mindenkinek szülnie.


De abban az egyben azért értékeld át a világnézeted, hogy általában az okosabb alkalmazkodik a magatehetetlenhez, és melyik vagy te, melyik egy kisbaba. ;)

2011. okt. 14. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim ***** válasza:
88%
A gyereked CSAK akkor lesz elviselhetetlen,ha nem neveled meg. Sajnos,ma a legtöbb anyuka erre nem képes.
2011. okt. 14. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 anonim ***** válasza:
88%

Szio.Miért kellene egy gyerekről mindig jót mondani?Nem kell.Igen babának büdös a pelusa,nyáladzik,esetleg hány,ezek nem pozitiv dolgok és nem is kell róla ugy nyilatkozni mintha az lenne.

Te mint külső szemlélő csak ezt látod egy gyerekből hisz nem vagy még anya nem látod az érem másik oldalát,nem várhassa el senki tőled hogy más gyerekét szeresd.

Emiatt kár lenne azt gondolnod hogy neked nem való gyerek mert egy fontos tényező hiányzik a történetből,az anyai szeretet amit csak akkor érezhetsz amikor megszületik a babád,hidd el nekem tapasztalatból mondom hogy ég és föld a kettő,a saját gyerek iránt teljesen másként érez egy nő.

2011. okt. 14. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 anonim ***** válasza:
86%
Én sem szeretem a gyerekeket, és szerintem ilyenkor a legjobb, amit tehetsz, hogy nem kerülsz velük kapcsolatba. Van egy gyerekem, de a mai napig nem érzem magam anyatípusnak. Szerencsére ő már nagyobb, de kisebb korában rajta is idegesített sok minden, már megint miért ordít, ha mindent megkapott, miért nem nézelődik és játszik csendben, mint más gyerekek stb. A legjobb tanács, amit adhatok, hogy ne szüljél addig semmiképp, amíg nem érzed azt, hogy te mindennél jobban szeretnél gyereket, mert különben előfordul, hogy nem leszel jó anya, hogy tényleg tehernek éled meg az egészet.
2011. okt. 14. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:
3%
megkérdezhetem mennyi idős vagy?alakulhat még az álláspontod...
2011. okt. 14. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
84%

Valaki írta, hogy 2,5 éves gyerek még nem nevelhető, nem tudja, mit csinál. ÓÓÓÓ, dehogynem. Már egy 8-9 hónaposon észrevennia huncutság jeleit. A 10,5 hónapos ikreim csinálnak olyat, amit nem szabad, rájuk szólok, mikor "rosszat" csinálnak, huncutul vigyorognak, és vissazülnek. Ha már közelítenek a tiltott tárgyakhoz, rám néznek és vigyorognak!

Szóval nevelés kérdése.


Kérdezőnek: A sajátodat szeretn fogod, hidd el! Engem kifejezetten iritál más gyereke, az enyémeknek kis túlzással természetesen, de saját nyelvemmel kitörölném a kakis popsiját, annyira imádom őket

2011. okt. 14. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!