Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak anyukámmal,...

Mit csináljak anyukámmal, hogy egy kicsit rendszeretőbb legyen és ne legyen ennyire lusta?

Figyelt kérdés

Itthon vagyok napi szinten, mivel munkanélküli vagyok sajnos.

Anyám ezt maximálisan kihasználja ő eljár dolgozni én addig itthon elmosogatok, kisöprök, törülök, szóval minden házimunkát megcsinálok, hogy mire hazaér rend legyen.

De elvárja azt is, hogy elpakoljam utána a ruháit, én tartsak rendet az ő szekrényében, meg az apáméban, meg a kisujját nem mozdítja.

Apám hetente jár haza így nem főz, inkább hozat az óvodából ennivalót, hogy ne kelljen főznie. Sütni amit kell azt én is megsütöm.

Kertbe most nem kell mennie mert jönnek a rossz idők, de még ki kellett mennie akkor is apum, párom meg én csináltuk meg.

így napi szinten azt csinálja, hogy hazajön 3kor a munkából lefekszik, megfürdik és utána megint fekszik. Néha még felmegy nagymamámhoz de ott is csak veszekedik, mert ott sem csinál semmit. Nem mosogat, nem söpör ki. Azt is én vagy a nővére csinálja meg.

De ha ezt szóba hozom neki, hogy figyel nem kellene ennyire lustának lenned néha csinálhatnál valamit(pl. ha lejár a ruha akkor teregesse ki) akkor fel van háborodva, hogy mit képzelek én mikor ő mennyire fáradt. Hozzáteszem gyárban dolgozok és 8órában ül és alkatrészeket kell összerakni, szóval nem annyira fárasztó a munka, hogy ennyire ki legyen fáradva.

De ez is most még elmegy, mert itthon vagyok. De mi lesz ha egyszer elkerülök itthonról akkor mindent magának kell csinálnia. és tényleg nem tud semmit. A porszívót nem tudja bekapcsolni, a takarító gépet nem tudja bekapcsolni, kávét nem tud lefőzni, nem tudja hol vannak a törülő rongyok semmit. Ezen kellene valamit változtatni de hogyan?

Beszélgetni nem lehet vele. Ha meg én nem csinálom meg a dolgokat akkor is veszekszik, hogy mit csináltam egész nap, hogy nincs rend.

Meg még dolgozni jártam akkor is azt csinálta, hogy ő hazaért 3ra lefeküdt, én meg fél5re értem haza és akkor kezdjek el takarítani vagy sütni.

Bocsi, hogy hosszú lett de muszáj volt kiírni magamból.

Anyum 44éves nő. Én 22n


2011. okt. 14. 10:26
 1/8 anonim ***** válasza:
70%
Semmit. Ha elkezdesz dolgozni, elköltözöl, és majd ő megoldja magának a dolgait. Egy negyvenes embert már nem tudsz megváltoztatni, főleg úgy nem, hogy a gyereke vagy. Felesleges is erőlködni.
2011. okt. 14. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
84%

"Hozzáteszem gyárban dolgozok és 8órában ül és alkatrészeket kell összerakni, szóval nem annyira fárasztó a munka, hogy ennyire ki legyen fáradva."


Ne haragudj, de nem tudok neked igazat adni..

Próbáltad már ezt a munkát??? Attól hogy ül, és csak a keze jár, attól még szellemileg lefárad, még ha gondolkodni nem is kell a munka közben, a monotonság is tud fárasztani!

Én 24N vagyok, irodai munkás, de diákmunkán dolgoztam már cipőgyárban és nyomtatógyárban, legógyárban 8 órában, s hidd el, hogy igencsak le tudja szívni az ember erejét!!!

Anyukád nevelt, tartott téged 22 évig, min. 10 évig rendszeresen pakolt utánad, nem csoda, ha most úgy gondolja, ha már úgyis otthon vagy, akkor az ő nagylánya mindent megcsinál mire ő hazaér fáradtan, és neki már ilyenekre nem kell, hogy gondja legyen.

Vagy hogy gondoltad? Amit leírtál munkát az napi 1óra takarítás...és utána? KÉt sorozat közt igazán elpakolhatod a levetett ruháját, ha ő most úgy látja, hogy a te idődből és energiádból jobban kitelik..

2011. okt. 14. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
93%

Mellesleg ha anyukád rendetlen, akkor gyerekkorodban purtiban laktatok, mert nem volt sosem, aki takarítson?

Szerintem túldrámázod. Anyukád úgy gondolja, hogy ő eleget pakolt más után, most a fiatalabb generáción a sor.

2011. okt. 14. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Igen most kitelik.

Csak ezzel az volt a gond, hogy mikor dolgoztam vagy suliba jártam is ez volt.

És tudom mennyire le tud fáradni az ember a munkába. De hazamegy, ledől egy órára pihenni és utána csinálja a dolgát oké.

De ő nem egy órára dől le sem most sem mikor dolgoztam.

És ahogy írtad kiskoromba sem ő takarított hanem nagymamám. Akkor meg ő csinálta meg ezeket amiket én most.

Csak azóta elköltöztünk nagymamámtól, akkor már 12éves voltam és vállaltam én is a takarítást.

De még mamánál éltünk akkor sem kellett neki mosni, főzni, takarítani mert akkor is megcsinálta helyette más.

2011. okt. 14. 10:41
 5/8 A kérdező kommentje:

Ja és arra is lusta, hogy a betétet vagy tisztasági betétet kivegye a bugyijából.

Oké 1x - 2x elfelejti. De már 4-5alkalommal az nem lehet feledékenység.

2011. okt. 14. 10:44
 6/8 anonim ***** válasza:
63%

Maximálisan átérzem a helyzeted. Én anyum is ilyen, csak ő nem lefekszik, hanem a gép elé ül. Az egyetlen dolog amit a házban ő csinál, az a teregetés. Ő 50 éves, de már nem próbálom megváltoztatni, mert látom, hogy amúgy csak egyre rosszabb a helyzet az évek előrehaladtával. Én is munkanélküli vagyok, szóval időmbe belefér. De ettől még bosszantó, hogy elméletileg nem én vagyok a ház háziasszonya, mégis egy csomó mindent én csinálok meg, a másik részét meg apum. Nagyon sokat veszekedtünk már anyával a lustasága miatt. De meg se hallja amit mondok, ha két hetente egyszer megkérem, hogy mosogasson el (még csak nem is hétköznap, hanem hétvégén), akkor meg vágja a pofákat. Sőt mondok jobbat, ha véletlenül valamit mégis megcsinál magától, anélkül, hogy összevesznék vele miatta, akkor jön oda hozzám, hogy: na szépen megcsináltam? Hát ettől a kérdéstől ki tudok bukni.. mintha ő lenne a gyerek, én meg az anyuka és örüljek, hogy a gyerek segít nekem. Minden sz@rt megcsinálok itthon, de még sose kérdeztem ilyet, azért hogy dicsérjenek, mert milyen marha ügyes vagyok, hogy mondjuk elmosogattam...


Szóval saját tapasztalatom alapján semmit nem tehetsz azért, hogy megváltoztasd.


23N

2011. okt. 14. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szia,ugyan ez nálunk,csak nekem anyum mellett van egy öccsém is aki segit neki kiborítani engem.Mondjuk nekem anyum rendszerető volt mindig,de miota apum iszik lese szar semmit.Nekem egy napom ilyen-reggel hazajövök a barátomtól,megcsinálom az ágyakat mindenkinek.Elkezdek főzni,takarítani,mindent amit ellehet képzelni,4kor hazajön anyum,huzogassa a száját,hogy mi a f...szt csinálok egész nap.Már totál nembírok egyedül takarítani rájuk,nincs értelme.Ott vetköznek le ahol nem szégyelnek,és ott dobják le magukról a ruhát.Wc-t fürdőszobát inkább megse említem. 23L
2011. okt. 14. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2011. okt. 14. 15:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!