Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez normális reális dolog egy...

Ez normális reális dolog egy szülő részéről? (40-50 év közöttiek is válaszoljanak! )

Figyelt kérdés

Sajnos nagyon hosszú lenne leírni a 100%-os sztorit, de nagyjából megpróbálom. 23 hetes terhes vagyok, van egy nővérem, aki külföldön él 10 éve. Chaten ismerkedett meg egy sráccal, akivel röviddel ezután össze is házasodtak, de mivel várják a letelepedési engedélyt, ezért nem tudnak M.o.-ra jönni (a srác nem magyar) így az esküvőjük is külföldön volt, ahova nem hivták meg se a szüleimet se a férjemet és engem sem (nem is tudtunk róla). Nővérem korábban elég problémás volt,többek közt megszökött otthonról, hagyta volna apumat meghalni nem tudtunk róla semmit fél évig, valahogy mégis rendeződött a kapcsolatunk. Kibékültek szüleimmel.

Azt tudni kell, h bármit mondok nővéremről, anyu mindent támadásnak vesz és védi őt ezerrel. Pedig soha nem bántottam, igaz haragudtam rá a tettei miatt, de nem bántottam soha. Ez volt pár hete is. Anyum nálunk volt és beszélgettünk, én (mivel babát várok 23 hetes vagyok) kérdeztem, h nővérem vajon mikor vállal babát (mert tudtam, h nővérem gyerekcentrikus.. volt amikor még anno beszéltünk) erre anyum rámförmedt, h semmi jogom beleszólni a nővérem életébe és hagyjam őket békén. Én mondtam, h rendben, de nem szóltam bele, csak egy kérdés volt és nem is tőle kérdeztem meg, mivel már kb nyár óta még egy smst sem váltottunk egymással.

Anyum erre tovább ordított velem, h akkorse szóljak bele az ő életébe, és h ezért fog engem mindenki utálni, mert mindenkinek tanácsokat adok, amire senki nem kiváncsi.

Én erre azt mondtam, ha nem tudunk veszekedés nélkül beszélgetni, mivel a babám miatt nem akartam felhúzni még jobban magam, akkor inkább menjen haza.

Ezt ő akkora foku tiszteletlenségnek vette, h apukám felhívott kb. 2 órával később és közölte, h mivel tiszteletlen voltam anyuval, soha többé nem akarnak látni!


Azóta sem beszéltünk.

Én nem hiszem, h ez lenne a megoldás, de tudom, h apuék hajthatalanok, mivel férjem már másnap elment velük ezt megbeszélni, és továbbra is ez volt a véleményük.

Nekem az esik rosszul, h én mindig kiálltam mellettük minden téren és soha közel sem csináltam semmi olyat, mint nővérem, és én kaptam meg, h soha többé nem akarnak látni. Ergo az unokájukról is lemondtak ezekszerint.

Férjem mellettem áll és azt mondja, ha újra meg akarom próbálni, h menjünk békülni, segít. De én nem látom értelmét és nem is érzem azt, h nekem kéne elsőként lépnem, ha ők küldtek el így, h többé nem akarnak látni.


Mit gondoltok ez normális reakció egy szülő részéről? Mondhat ilyet a gyerekének a fentiek tükrében?


2011. okt. 14. 14:32
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
56%

Mivel nem tudom milyen stílusban kérdeztél,ezért nem tudom helyes reakció-e. De gondolom ez csak utolsó csepp volt a pohárban,nem hiszem,hogy ez váltotta ki.

Ahogy a nővéredről irsz érezhető, hogy kritizálod sűrűn,gondolom ezt unta meg az anyád

2011. okt. 14. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
91%
Nem éppen normális reakció. Megvan róla a véleményem.
2011. okt. 14. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Elsőnek: teljesen normális anya lánya beszélgetés volt. Igaz, hogy nővérem bizonyos tetteit nem tudtam megbocsájtani, de soha sem bántottam és soha nem beszéltem róla rosszindulattal.
2011. okt. 14. 14:42
 4/23 anonim ***** válasza:
3%

Szuleidnek legnagyobb fajopontja a novered es elete, tavollete. Ezt meg kell ertened.

Miert ment a ferjed elbeszelgetni szuleiddel? Oneki ehhez semmi koze. Te kuldted el anyadat Neked kellene batorsagod leni, hogy probalj kibekulni is vele. Miert kell mindig egy ferfit belekeverni a mi dolgainkba?

Amit hirtelen haragjukban mondtak, hogy nem akarnak latni, ne vedd keszpenznek, majd megenyhulnek.

2011. okt. 14. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
90%
anyud nem teljesen komplett már bocsi. először is nem azt mondtad hogy: "szerintem gyereket kéne vállalnia" hanem azt, hogy "vajon mikor fog gyereket vállalni" szóval ez minden volt csak beleszólás nem. az ő reakciója volt a minősíthetetlen, az, hogy erre te hogy reagáltál az már egyenesen következett az ő hülyeségéből.
2011. okt. 14. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem nem normális dolog!!!

Nekem úgy tűnik hogy a nővéred egy kicsit fel van turbózva anyukád szemében az által hogy külföldön él. Olyan mint ha ő lenne a kedvence, akiről még kérdezni sem lehet. Szerintem felejtsd el az egészet és többet ne beszélgess vele a tesódról.

2011. okt. 14. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
95%

Nálunk is ugyanez van. Nővérem kint él külföldön, semmit nem hallat magáról, nem érdeklődik irántunk, arról sem szólt, hogy kiköltözik, és arról sem, hogy férjhez ment.

Mégis ha szóba jön nővérem, és válaszolok azt támadásnak veszi anyum, mondván mint nálatok: ne szóljak bele az ő életükbe.

Nem értem én sem ezt. Engem már nem érdekel. Ha nekik ez jó, hát csinálják. Nővérem le se sz@rja anyumat, anyám meg miatta sír, nézegeti a képeit, meg ilyenek. Én meg itt lennék neki, unokástul, de ezt meg ő nem érdekli.

Majd rájön egyszer, hogy ki mellett is kellene állnia.

Ez van...

Sajnálom..

2011. okt. 14. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
FromOz -nak: azért mert anyuék ezt kijelentették, h ha én megyek be sem engednek.. ezért ment férjem, h hátha tisztázni tudja a nézeteltérést, és mivel babát várok, nem akarta h bármiféle stressz is érjen, ha esetleg újra elküldenek. Amit ezekszerint megtettek volna, mert azóta sem kerestek és a beszélgetésen is konkrétan megmondták, h nem kiváncsiak rám többet.
2011. okt. 14. 14:46
 9/23 A kérdező kommentje:

14:45-ös nek... ismerős.. nagyon is. Nekem csak az fáj, h pont akkor fordulnak el tőlem, mikor a legnagyobb szükségem volna rájuk. Egy szülői "lelki" támogatásra.

Mert azt tartom, összeveszni/ haragudni lehet, de ilyet kijelenteni? :(

2011. okt. 14. 14:49
 10/23 anonim ***** válasza:
73%

Mivel ritkán beszélsz a nővéreddel, nem tudhatod, hogy mi van vele, lehet, hogy anyukád tud róla valamitr, amit te nem, csak nem publikus, amikor probléma van, akkor szoktak így reagálni az emberek, már ha a normális esetet nézzük, de mivel nem ismerünk titeket, így megítélni se fogjuk tudni, hogy normális-e vagy nem a reakció az anyukád részéről.

Ha szerinted nincs értelme a kibékülésnek, akkor a fejedből is verd ki a szüleidet. Ha látod értelmét, akkor ne, de ajd nekik időt és fogadd őket, ha az ajtódon kopogtatnak. Ha a gyereked megszületik, vagy a terhesség későbbi része folyamán biztosan megteszik feléd az első lépést, nincs az a nagyszülő, aki nem lenne kíváncsi az unokájára, vagy arra, hogy mi van a gyerekével.

2011. okt. 14. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!