Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyibe kerül egy gyermekelhe...

Mennyibe kerül egy gyermekelhelyezési per?

Figyelt kérdés
Egyedülállóként szültem, de apasági nyilatkozat van. A gyerek apjával borzasztóan rossz a viszonyunk, nem is beszélünk egymással. Viszont amikor még úgy-ahogy szóbaálltunk, akkor a volt párom azzal fenyegetőzött, hogy gyermekelhelyezési pert indít. Szeretném ezzel megelőzni, a gyerek nálam van, de szeretném ha hivatalosan is nálam helyeznék el, és a gyerektartást is megállapítanák. Ez mennyibe kerül?
2008. márc. 15. 19:24
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Lehet kérni költségmentességet (ehhez egy formanyomtatványt kell kérni a bíróságon) Amúgy ha jól tudom 20000 Ft körül mozog. Pesze ha ügyvédet fogatsz akkor neki is fizetni kell. Persze ügyvédet fogadni nem kötelöző, meg szerintem nem is fontos.

NAgyon jó ötlet, hogy akarsz hivatlos elhelyezési papírt, mert amíg nincs a kezedben ilyen ítélet akkor az apa bármikor elviheti a picit. Nem akarlak megijeszteni de munkahelyiártalom szól belőlem mert gyermekjóléti szolgálatnál dolgozom.

2008. márc. 18. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!