Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ebben a kérdésben mi mellett...

Ebben a kérdésben mi mellett foglalnál állást? 1 év vagy két év? Ez egy kicsit matekosabb kérdés. (? ) Szülők akarata vs gyerek elképzelései?

Figyelt kérdés

Érettségi után megyek majd továbbtanulni, de a szülők kikötése, hogy csak nappali nem fizetősre mehetek(nem a pénzel van a gond). És elkezdtem számolgatni, és arra jutottam, hogy 150-170-et meg lehetne spórolni,ha fizetősre megyek abból a szakból, mert kb 250-270 a tandíj max 1 év koli és megvan a szakma. De 2 év alatt ugyan ez ingyenes ugyan, de a koli havidíja kb 13ezer, az egy évben 156ezer, két évre már 312ezer. És akkor még nem utaztam haza, nem vettem bkv bérletet és nem ettem a gyér kolis kaja mellett. Az esetleges buliigényről nem is beszélve... Ha előbb meg van a szak, akkor mehetek gyakorlatra és a saját fizumból már meg tudnák élni... Ez e szülőknek és nekem is jó volna... Vagy én látom rosszul?


Tehát a végszámok:


1 éves szállás kaja meg ilyenek és én fizetem a tandíjam, akkor 250200Ft, ha nem én fizetem a tandíjat, hanem a szülők és mondjuk 270000 lesz akkor: 520200Ft(de én akarom fizetni, legalábbis a nagy részét a spórolt pénzemből)


2 éves nappalis és nincs tandíj, de a szállás kaja meg bkv bérlet meg ilyenek és nem megyek bulizni akkor is 500400Ft-ra jön ki, ha megyek bulizni vagy venni akarok valami rucit, akkor már ez az összeg is emelkedhet...


Kinek melyik variáció a jobb és miért? Nem haragszok meg az őszinte válaszokért sem, esetleg tanácsok vagy észrevételek a gondolkodásmódommal kapcsolatban?


2011. okt. 16. 11:04
 1/8 anonim ***** válasza:
80%
Az egy év tűnik reálisnak.
2011. okt. 16. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha ugyanazt a képzést nyújtja mindkét szak, akkor miért trt az egyik kétszer annyi ideig, mint a másik? Valószínű nem azonos a képzés, és egyértelműen alaposabb az, ahol két évig tanulsz.
2011. okt. 16. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
85%

Engem jól megszívattak a szüleim... Kikötötték, hogy muszáj tovább tanulnom, de csak nem fizetős, és helyben. Ez volt 10 éve. Diplomám azóta sincs, ez mondjuk csak az én hülyeségem innentől, de nem mondom, hogy abszolút független tőlük.

Ők közben eladták a lakást, kisebbe kellett költözni, én meg nem voltam hajlandó velük "nyomorogni", elköltöztem. (6-an lettünk volna egy 1,5 szobás panelban...) De ehhez fel kellett vennem diákhitelt és el is kellett kezdenem dolgozni.

Szerintem ne hagyd magad, állj ki a saját elképzeléseid mellett, nekem is azt kellett volna tenni.

2011. okt. 16. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
88%
egyértelmű, hogy a kolis. Igaza van az előttem szólónak is, lehet különbség az oktatásban, ha az egyik csak egy éves. És nem 12 hónapot vagy koliban sem. a bérlet diákkal meg csak 3500.
2011. okt. 16. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha fizetsz 1 év, ha ingyenes 2 év? Jól értem? A 2 éves biztosan alaposabb képzést nyújt. A tudást nem a befizetett összeg adja, hanem az idő, amit tanulással töltesz. Nézd meg alaposabban a tájékoztatót!
2011. okt. 16. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
57%
az az egy év fizetős az általában 2 re szokott ki jönni,mert egyszerűen meghúznak és már mindjárt nem is jó a számolásod , igaza van a szüleidnek , mert az ingyenesen, tanulnod kell ,hogy bent maradhassál!!!
2011. okt. 16. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is a kétévesre szavaznék!
2011. dec. 26. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Számoljuk át mégegyszer..

Az egy évesnél ugyanúgy van koli, és akkor nyilván bérlet és kaja is, tehát 10*13000+10*3700+10*20000+250000=583700

A két évesnél: 2*10*13000+10*3700+10*20000=479000

Ez 86700 Ft-tal olcsóbb, mint az egy éves.

2012. ápr. 4. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!