Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek hogy mondhatnám...

Szerintetek hogy mondhatnám el anyukámnak, hogy nonszensz elvárásai vannak velem szemben?

Figyelt kérdés

Anyukám több téren is próbálja rám erőltetni a gondolatait.

A legfurcsább elképzelése a szüzesség elvesztéséről van. Kijelentette, hogy kb. 25 éves koromig nem veszíthetem el, mert csak akkor szabad a szex, ha gyermeket is tervezek. Szerintem ez eléggé abszurd, de nem tudom, hogy válaszoljak neki. Eddig mindig ráhagytam, de már zavar.

A másik nagyon "érdekes" dolga az étkezésben van. Olvasott valahol a vércsoportdiétáról, és (mivel A vércsoportú vagyok), nem engedi a húst egyek, mert az az A-nak elvileg nem egészséges. Nem akarom megbántani, beszólni neki, hogy fejezze be. Pedig már nagyon unom, hogy titokban kell húst vennem, és elkészíteni magamnak.

Szóval szerintetek hogy lehetne változtatni azon, hogy ne rajtam valósítsa meg az elméleteit? Felőlem megtarthatja a gondolatait, de én nem szeretnék ezek szerint élni...

17/L (hamarosan 18)


2011. okt. 18. 17:18
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
91%

A sexet nem kell az orrára kötni. Az oké, hogy félt, de ez kicsit abszurd hogy egy anya megmondja a gyerekének, hogy majd akkor sexelhet ha gyereket akar... (persze tiniként még oké, ha valaki félti a gyerekét ilyen téren (is), de ez picit túlzás a részéről.


A kajával pedig meg lehet mondani, hogy Te azt szereted és kész. Vannak a vegetáriánusok, akik más okból nem esznek húst, de pótolják valamivel. De ez egy nagy baromság. igen is szükség van a normális táplálkozásra aminek része a hús is. persze nem azt mondom hogy húst hússal kell, de valamennyit enni kell. Én még ilyet nem hallottam, szerintem anyukád keressen fel egy pszichológust (és ezt ne bántásból vedd) vagy ha apuddal is élsz vagy van olyan rokonod, akivel ezt meg tudod beszélni, hogy segítsen ebben, akkor az lenne még jó ötlet.

2011. okt. 18. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
85%

ez egy olyan dolog, hogy amíg 18-at be nem töltöd ezeket az elvárásokat(nonszensz elvárásokat) meg követelheti, de te meg mivel ezt nem tartod jogosnak(én se igazából) ezért vagy megteszed vagy nem...de szerintem (mert már találkoztam hasonló szülőkkel..nem 1-el.) hagyd rá, mert 18 éves korodtól már azt csinálsz amit szeretnél, és nem ő fog "irányítani"..lehet hogy csak jót akar és jó szülő, csak ezt túlkapja...manapság nem lehet már "egézségesen" élni..ezt már tudhatná...te meg nyugodj meg, ha úgy gondolod hogy elmondod neki, nagyon tapintatosan, mert ha olyan ahogy én képzelem, akkor csak ronthat a helyzeten ha elmondod a problémád,mert szerintem túl kapná...

szal:

1. megmondod neki TAPINTATOSAN

2.NEM mondod meg neki és megteszed amit ő kíván

3.Nem mondod meg neki, és nem teszed meg amit megkíván

4.Megvárod a 18. at :D

szerintem 1 vagy a 4. választás a legjobb...de gondolkozz rajta.. :)

mikor töltöd a 18-at?

2011. okt. 18. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

A szexet nem mondod el neki, a vércsoport diétával kapcsolatban magyarázd el neki, hogy hülyeség, ismerősöm dietetikus, nem a levegőbe beszélek. Ha neked nem hisz, egy szakembernek fog.

Amúgy szólj rokonoknak, hogy anyádat le kéne rántani, nem tudom hol van apukád, de ha kapcsolatban álltok akkor intézkedjen.

2011. okt. 18. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
le kéne állítani, nem rántani. Nem tom h írtam ezt...:D
2011. okt. 18. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a szex dolgot szerintem ne kösd az orrára. Arra viszont ügyelj, hogy nehogy idő előtt teherbe ess.


A vércsoport diétáról meg annyit, hogy magyarázd el neki, hogy a diéta általában nem csupán vércsoporttól függ. Nekem is A a vércsoportom, bizony amikor próbálkoztam vele, majdnem belegebedtem. Ha azt szeretné, hogy megbetegedj, akkor művelje... De gondolom nem ez a célja. Egyébként meg minek neked diéta? ha egészséges vagy és jól nézel ki, hülyeség rád eröltetni.

2011. okt. 18. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Vércsoportdiétával kapcsolatban olvastasd el vele ezt:

[link]


Ne hagyd, hogy ennyire beleszóljon az életedbe! Keress támogatást valamelyik családtagodnál, és állítsátok le együtt, mert ez így nagyon nem normális.

2011. okt. 18. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
77%

17:31

És mi lesz ha 18 lesz? Szerintem baromira nem változtat semmin, hisz úgyis tanul, az anyja tartja el , elköltözni nem tud.

Szerintem apuddal vagy nagyszülőkkel beszéld meg ezt a hús kérdést hiszen arra is szükséged van. A szex nézetei nagyon elavultak de úgysem tudod meggyőzni. Ha lesz barátod ráérsz akkor gondolkozni rajta.

Úgy szeretm ezt a 18 leszel dumát. Képzeljétek aznap felébredtem és rájöttem hogy ugyanolyan nap mint a többi. Hiába lettem nagykorú nem éreztem magam érettebbnek. Semmit nem jelent, csak annyit hogy a törvényileg büntethető vagy és mehetsz szavazni.

Szóval kedves kérdező az lenne legjobb ha anyuddal megpróbálnád megbeszélni ezeket a dolgokat. Tudod a hallgatás beleegyezés.

2011. okt. 18. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
85%
Ez beteges:D Nem engedi, hogy húst egyél?:D Ilyenről se hallottam még... Nincs benne véletlenül valamilyen szektába, vagy nem jár valamilyen gyülekezetbe?
2011. okt. 18. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

szexhez semmi köze

a vércsoportdiétának meg nézz utána, van kb 10ezer tudományosan megalapozott cáfoló cikk róla + arról is egy pár, hogy miért tudománytalan baromság - hagyd a konyhaasztalon ;)

2011. okt. 18. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
77%

Ha betölti a 18-at és még otthon él akkor nincs előrébb, mert ilyenkor jön az, ha annyira felnőtt akkor el lehet költözni, vagy mivel az anyja házában él így még mindig azt csinálja amit ott "lehet"


Annyi, hogy simán elköltözhetsz, ha tudsz és kb ennyi.

2011. okt. 18. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!